Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • doooo

    veterán

    válasz hito #12 üzenetére

    +1

    Más: Annak ellenére, hogy kíváncsi vagyok még pár dologra a mobillal kapcsolatban... az első LG ami igazán tetszik az elmúlt... nem is tudom, 1000 évből. :DDD

  • Harsányi Cs

    csendes újonc

    válasz hito #12 üzenetére

    Igen én is hiányolom a RAW fotókat, de minden telefonnál megemlíthetnétek hogy támogatja-e a Camera2 API-t és a RAW-ot mivel a 38ezer forintos Nokia 5 Level_3-as szinten támogatja (ja és megemlíthetnétek a támogatási szintet is, nem csak annyit hogy "majdnem teljesen támogatott", és azokban az esetekben is ha nem támogatja, azaz ha a támogatás Legacy szintű), míg a 250ezer forintos Sony Xperia XZ3-mal nem lehet RAW képeket készíteni mert a sony azt szeretné hogy a vásárlók inkább fényképezőgépet vegyenek, szóval ez egyáltalán nem a telefon árától függ most már, illetve tölthetnétek fel raw fotókat is (szerencsére van amikor töltötök is), mert egyes esetekben csak megemlítitek hogy tud raw fotókat csinálni , de milyeneket?, igen sok telefon csinál olyan hibás raw képeket ahol a kép közepén melegek, a szélén meg hidegek a színek, ugyan tudom hogyan kell korrigálni ezt a hibát de annyi macerával jár hogy így nem lehet a hétköznapokban használni ezt a funkciót, a Lightroom app nem tudja korrigálni ezt a hibát szóval telefonon is meg számítógépen is meg kellene szerkesztenem a képet (a Lightroom nem tud futni a gépemen és az ingyenes programok amik Lens profile correction-t tudnak csinálni nem tudnak egyes dolgokat amit a Lightroom app viszont igen ezért kellene gépen is meg mobilon is szerkesztenem) , illetve van egy másik hiba pl: a Huawei P9 Lite (2017) esetén hiányzik a piros színcsatorna a szenzorból, szóval hiába említitek meg hogy támogatja a camera2 api-t és lehet RAW fotókat készíteni vele ha egyszer nem látja a piros színeket, ezt is szinte lehetetlen korrigálni photoshoppal (nagyjából sikerült de nem lett az igazi, nagyon látszik a képen hogy nem stimmel valami és sok sz*rakodással jár ismét).

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák