Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #41133696

    törölt tag

    válasz shifty! #1928 üzenetére

    Mondjuk én a főzött ROM-okban nem bízok.

    Pár gondolat:

    Amit most írok, az fokozottan igaz a nagy gyártókra, és az alsó valamint a középkategóriás készülékeikre egyaránt. A csúcskategóriában ugye az a lényeg, hogy minél jobban le tudják nyomni a konkurenst számítási teljesítményben. Ellenben az említett két másik kategóriában abból űznek sportot, és óriási problémát okoz ez nekik, hogy hogyan is lehetne megoldani azt, hogy a lehető legkevesebbet adják, de a termék még sikeres legyen. Ennek köszönhető, hogy néha csúnyán mellélőnek, és születnek meg olyan modellek, amiknek a létjogosultsága erősen kérdéses. Már az L7 II-nél is remegett a léc, mert ahogyan a mobilarenés cikk címe is mutatja visszafogott fejlődésről volt szó. Hiányzott belőle a + 4GB tárhely és a + 256MB RAM, amit az F6 megkapott. Szerintem a helyes út az lett volna, ha megkapja az 1 GB-ot, de az LTE-t már nem, így mind a kettő jó vételnek számított volna. Igaz kompenzálta a relatíve magasabb árcédulát az LG azzal, hogy a KitKat azért csak megérkezett.

    Ugyanakkor mint mondottam volt, születtek előtte is illetve azóta is olyan modellek, ahol az LG-nek sem sikerült jól a konkurensek által (is) kispórolt technológiai képességek becslése, és ennek következtében az "L70 is megkapta az ezt meg mégis minek?" minősítést sok szakportáltól. Persze ez más gyártókkal is megesik, és sajnálatos.

    A régi időkben az volt nálunk a trend, hogy a megunt mobiljaimat valamelyik családtagomnak passzoltam le. Viszont ezeknél az okostelefonoknál az a helyzet, hogy biztonsággal csak úgy merem majd megtenni, ha azok semmilyen formában nem kapcsolódnak az Internethez, mert egy sebezhetőségekkel teli rendszeren, ne Facebookozzanak stb. Egyébként innentől ez a szolgáltatónak sem jó, mert most még fateromtól legombol a mobilinternetetért - amit amúgy alig használ, a forgalom jelentős részét a Google Play-es cuccok letöltése adja -, de amint veszélyes lesz, jelzem neki, és mobilinternet sem lesz a Y330-on. Viszont magam is válaszút elé fogok érkezni, mert vagy lecserélem 1-2 éven belül az L7 II-t, vagy szintén leszedem róla a netet. Nálam nem volt kérdés, hogy a Nexus 7 -re frissítem rá az 5.0.x-et, mert a KitKat nem jelen, és pláne nem a jövő hanem a múlt.

    A másik dolog amivel még operálnak a gyártók, az a rendszer optimalizáció, évek óta lehet hallani, hogy almáéknál is megjelennek az új rendszerek relatíve koros modellekre, amire ha rápakolja az ember, akkor annyira lelassul, hogy inkább elfelejti, hogy neki van ilyen cucca, és vesz egy újat. Aki benéz a Nexus 7 topicba, annak az fog lejönni, hogy a Google is beállt a sorba. Nekem szerencsém van viszonylag, mert érdekes módon, "csak" a böngészés döccen meg. Ami azért is fura, mert HD Youtube Stream, Mindig TV, MX Player PRO hardveres gyorsítással Pendrive-ról sem, egy pillanatra sem :)

    Apró párhuzam a Y330 és az L7 II között. Az L7 II-ben pont annyival van több RAM mint amennyivel kevesebb az F6-ba építettnél. Azaz pont középen. Talán ebben a topicban is írtam, hogy a Y330 512 MB-os verziója nekem pozitív csalódás volt. Gyárilag van rajta Twitter, és azt hiszem Facebook is. Mégis olyan jól optimalizálták, hogy annak ellenére, hogy csak JB fut rajta - tehát nem is az alacsonyabb HW igénnyel rendelkező KitKat -, mégis legalább ugyanolyan, de megkockáztatom, néha fürgébben reagál és működik mint az én L7 II-m, holott az ára kevesebb mint a fele volt. Mindazonáltal hiába van egy F6-os telefonja valakinek, ha a hardverben erősebb is, de az OS verziója ugyanott fog toporogni, mint a mi L7 II-nknek.

  • attiki

    csendes tag

    válasz shifty! #1928 üzenetére

    Feltettem tisztított stock 4.4.2 romra, azt a kernelt azt jelly kernelt amit a leírásodban linkeltél. A telót mintha kicserélt volna. Alpbol a rom sem rossz, de ezzel a kernellel nagyon gyors lett, nem akad meg egyáltalán.

Új hozzászólás Aktív témák