Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Samus

    addikt

    Üdv emberek, a tulajokhoz intéznék pár kérdést. Főképp azok válaszát várom, akik a gyári ROM-ot hagyták fent, és viszonylag sok programot használnak, akár egyidejűleg is. A fagyások érdekelnének, már ha vannak ilyenek. Jellemző-e a készülékre a lefagyás?

    '' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

  • Samus

    addikt

    Aki nem meri frissíteni, és T-Mobile-nál vásárolta, annak örömteli lehet a következő részlet egy levelezésből, amit az ügyfélszolgálattal váltottam:

    Tájékoztatjuk, hogy egyes üzleteinkben eltérő a raktárkészletünk, ezért javasoljuk, hogy vásárlás előtt kérdezzen rá munkatársainknál, hogy milyen szoftver van a készüléken. Azonban örömmel értesítjük, hogy a LG Optimus mobiltelefonra Android 2.1-es szoftverfrissítés már elérhető szervizeinkben.

    Reményeim szerint ingyenes, de 2-3 ezernél több nem lehet (a Nokia mintaboltokban 3000 egy frissítés, ha nem garanciális a készülék). Itt biztos nem lesz tégla...

    '' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

  • Samus

    addikt

    Felteszek még egy kérdést, hátha most választ is kapok rá...Na szóval:

    -Lehúzható-e a felső tálca?

    A 2.1ben lehet-e gyárilag fájlokat küldeni-fogadni Bluetooth kapcsolaton keresztül (ha igen, hová kerülnek a bejövő fájlok?)?

    -Továbbá van-e olyan lehetőség, hogy akár Bluetooth, akár Wifin keresztül, a gépről tallózzam a memóriakártya tartalmát, kábelek nélkül, külön keretprogram nélkül, egyszerűen Windows intézővel (ne adj' Total Commander segítségével)?

    -A telefon kikapcsolt állapotban képes az ébresztésre?

    -AVRCP kompatibilis a készülék, vagyis a zenelejátszót lehetséges-e BT headsetről teljes mértékben vezérelni (hangerő, számváltás, tekerés, megállítás)? Elvileg igen, azt olvastam, de biztos, ami biztos.

    -A gyári 2.1 ugyanolyan gyors és lagmentes, mint az "eredeti" 1.6?

    Nagyon megköszönöm annak, aki választ ad a kérdéseimre. Tudom, tök átlagos, egyszerű kérdések, de ezt sajnos a bemutatókészüléken nem tudom kipróbálni...

    '' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

  • Samus

    addikt

    A 2.1 T-nél: erre picit mondanék valamit. Pár napja voltunk Pécsen, a nagy T-Pontban (Rákóczi út), szervizbe vittünk egy Omniát (le a kalappal, se garanciajegy, se semmi papír nélkül megcsinálták, ingyen), megkérdeztem a szervizes kollégát, hogy van-e már 2.1es frissítés, és a készleten lévő telefonokon milyen szoftver lehet gyárilag. Azt kaptam, hogy 1.6 van rajtuk (meg is mutatta egy rózsaszín példányon, na az a szín...), és még nem érhető el a 2.1...mondom hé, ügyfélszolgálat mást mondott. De csak erősködött, mert azok azt mondanak, amit akarnak. Mondtam, hogy a Vodát kivéve mindenhol elérhető már az új, de egyre csak azt hajtogatta, hogy SE-re és Samsungokra jön ki előbb (X8ra már elvileg lehet náluk frissíteni), LG még nem adta ki, és mondta, hogy ez az LG első Androidos telefonja időbe telik a frissítés. Itt azért kijavítottam, hogy a GW620 volt az első, nézett egyet...Mindegy, megköszöntem, majd indultunk kifelé Barátnőmmel, de hát volt pár telefon, amit megtapizhattam (N8, Wave, ami Barátnőmnek nagyon bejött), és Optimus is. Meglepődtem, mert mozgott a háttér, és ez tudtommal csak a 2.1ben van benne. Megnéztem gyorsan a telefoninformációkat, és láss csodát, 2.1-update1 szerepelt...A bemutató darabon, ami T-s volt. De náluk még nem érhető el...már bánom, hogy nem mentem vissza, és értesítettem, hogy mi a helyzet...

    Más: köszönöm a válaszokat, mindenkinek. Az FTP megoldás tökéletes, ez megy TC alól is, és nem kell hozzá semmi extra.

    '' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

  • Samus

    addikt

    Na akkor újabb kérdés. Az extra home felületek közül 2.1 alatt melyik az, ami bugmentesen és hibátlanul teszi a dolgát. Valahol olvastam, hogy 2.1 alatt a Helix nem javasolt, helyette a LauncherPro. AWD működik jól? Ilyen, hogy Fancy és Beautiful widget, mennek rendesen?

    '' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

  • Samus

    addikt

    Na, eljött az idő. Vettem egy ilyen csodát a T-nél. Alapból 2.1el jön (dobozon matrica is hirdeti). Első benyomások? Gyerekek, ez retkesül gyors. Bár még mindig félek a droidtól, mert ugye Linux alapú, anno ott pedig semmi sem jött össze úgy, ahogy akartam. De itt brutálisan gördülékenyen megy minden. Zenelejátszó lejátszás közben is felismerte, hogy új számokat pakoltam fel, és egyet visszalépve már szóltak is. A SwiFTP és TC rövidke beállítás után megszerette egymást, és bár egyenlőre nem sikerült túllépnem az 1.4MB/s sebességet, azért még így is bőven gyorsabb, mint BT-n. Már csak az a bajom, hogy a telefon a névjegyeket fordítva kezeli. Elől van a keresztnév, utána a vezeték. N82-ről küldtem át őket, vcf-ben csinálta. Körülbelül 2 óra után rájöttem, hogy lehet őket importálni, minden adat bent van, ahogy Nokián is (még a hívóképek is, munkahelyi címek, telefonszámok, minden), csak nem értem a kijelzés miért fordított. N82-nél is volt ilyen problémám, de ott be tudtam állítani, hogy hogy jelenjenek meg a nevek (keresztnév-vezetéknév, vagy vezetéknév-keresztnév). Itt viszont nem találtam ilyen opciót.

    A GPS 2 perc alatt pozicionál, csillagos ég alatt (nem rekorder..., nem tudom van-e köze az APNdroidnak ehhez...), iGo-t tettem fel elsőként. Szaggatott. De működik. Alapból egyébként Ndrive ül a készüléken, persze a magyar térkép lemaradt, ellenben vagy 6 környező ország benne van (a maps mappát elnézegetve, ami vagy 600 mega), bár az alkalmazást még el sem indítottam...

    '' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

  • Samus

    addikt

    Memóriakártyáról jut eszembe. Ha most veszek egy nagyobbat, fogom a régit, és mindent átmásolok róla az újra (mármint mindent, rejtett fájlokat, és szóval mindent), és berakom, ugyanúgy fog minden működni? Vagy kell-e valamit csinálnom még?

    '' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

  • Samus

    addikt

    Memóriakártya kérdésre senki?

    '' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

  • Samus

    addikt

    Egy érdekes jelenséget tapasztalok, mióta megvettem a telefont. Tehát T-s, gyárilag 2.1el jött. A probléma a következő:

    Időnként, teljesen véletlenszerűen belassul, és szó szerint beakad a telefon. Minden rettenően akadozik. Van, hogy két napig is jó, van, hogy naponta többször is előjön a probléma. Menet közben soha nem csinálja, csak ha lezárásból felébresztem. Már ekkor látszik az élő háttérben is az akadozás. Csak úgy lehet megszüntetni, ha újraindítom a készüléket. Este beraktam sima gyári statikus hátteret, de reggelre ugyanúgy beakadt. Minden ugyanúgy működik, nem fagy, de irdatlanul szaggat.
    Ugyanezt csinálja, ha 6 program fut, és akkor is, ha nem fut, vagy nem indítottam el semmit előtte. Két program van, ami nem marketről van fent. Egy Fancy widget 1.3, és egy iGo 8.4.2. A Fancy állandóan megy, a home screen-en. Mit gondoltok, mi okozhatja?

    '' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

  • Samus

    addikt

    Egy érdekes kérdés:

    ki lehet-e valahogy gyomlálni a T-s modellekből a startup animációt (és a leállításkor előjövőt is). Rettentően szaggat (legalább csinálták volna jól meg...), és csak húzza az időt.

    '' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

  • Samus

    addikt

    válasz STC Speed #16525 üzenetére

    Tudok élménybeszámolót adni.
    Rettentően fut, de fut. Szaggat, akad, de a navigáció folyamatos, csak a menüben ne kelljen turkálni. Ha hívás jön, és vége lesz, kell egy kis idő, míg magához tér, addig bámulhatjuk a feketeséget.

    '' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

  • Samus

    addikt

    Ha valaki még emlékszik az akadásos problémámra, megvan a megoldás. Nem memory leak volt (akadás közben néztem a szabad memóriát, annyi volt, mint általában). Elkezdtem sakkozni, gondolkodni, és mivel szinte a dobozból kivéve ment rá a Fancy 1.3, erre gyanakodtam. eltávolítottam, kipróbáltam a Beautiful widgetet, nem ment rendesen (nem töltötte le az animációkat, a marketből lekaptam az animációs pakkott, futtattam, azt mondta sikeresen hozzáadta, de konfiguráláskor újra a pofámba tolta, hogy nincsenek letöltve az időjárás animációi, töltse-e, persze 5 perc után sem kezdte el...Visszaraktam a Fancy-t, csak eggyel régebbi verziót, az 1.2.7-et, és láss csodát, harmadik napja nyoma sincs semmiféle akadásnak...

    '' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

  • Samus

    addikt

    válasz darál0w #16930 üzenetére

    Mi a különbség a sima és a pro verziók között? Igazából nekem a sima is tökéletes...Csak ne a gyárit kelljen nézni...persze ez hülyeség, mert a Beautiful egyik skinje sem jött be, Sense szerűt akartam, a Fancy első kiadása pedig olyan szintű koppintása ennek, hogy csak na.

    '' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

  • Samus

    addikt

    válasz Messss #16943 üzenetére

    Inkább az Andorid topikot kellett volna átolvasnod. Ha programot akarsz telepíteni, akkor Marketen keresztül, Wifin tedd (ha nincs wifid sem, akkor szerezz be egy wifi router-t, mert a telefonon nulla net nélkül nem érdemes dolgozni, akkor vehettél volna Samu S5230at is). A JAR fájlokat felejtsd el, az még régi JAVA, ez már Android, apk fájlokat kell telepíteni...Az első lépés, hogy hozd össze a wifi-t, ha megvan, akkor Marketre menj fel (Google account (például Gmail) kell, mindenképp!, és szedj le egy fájlkezelőt (legnépszerűbb az ASTRO), majd ebben megkeresve a memóriakártyára másolt .apk kiterjesztésű fájlt, már tudod telepíteni. Ha egyébként már fent vagy Marketen, nem is szükséges külön programokat keresgetni, és egyenként kézzel telepíteni, egy átlagos felhasználó minden igényét kielégíti, mindent megtalál, amire csak szüksége lehet. Minden programhoz leírás, képek, kommentek, szinte csak magyarul), és pár kattintással telepíthető bármi, mindenféle buhera nélkül. Market egyszerű, gyors, és biztonságos(nak mondható).

    Ha kérdésed lenne, ajánlom az Andorid topikját, oda fáradj, ha csak szoftveres kérdésed van (milyen program, ami...), illetve ide, ha a telefonnal kapcsolatos. Oh, és privátot véletlenül se írj kérlek a témával kapcsolatban, nem véletlenül van fórum. Köszönöm.

    [ Szerkesztve ]

    '' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

  • Samus

    addikt

    Csak nekem furcsa töltéskor a százalékos kijelzés? 90%ig csak 10es lépcsőben megy, majd 90 után százalékosan. Mondjuk ez is jó egy hónapig tartott, addig csak 90, majd 99 volt...a régebbi Mobilarénás tesztekben láttam, hogy pontosan kiírja a töltés állapotát. Vagy ez készülékfüggő?

    '' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

  • Samus

    addikt

    válasz Salex1 #24110 üzenetére

    mVideoPlayer tökéletesen kezeli a feliratokat (.srt-t), korrektül megy. Akkor akad, ha pár alkalmazás nyitva maradt. Nagyon szép külsőre, a tekerés eszméletlen jól meg van oldva (mint a Meridian-nál, a képernyőn lehet húzni az ujjad, szép nagy számokkal kiírja, hová tekersz épp). Nekem nagyon bejött.

    '' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

  • Samus

    addikt

    Valaki használja Mur4ik Swiftdroid V2.0RC4-es ROM-ját? Van benne magyar nyelv?

    '' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

  • Samus

    addikt

    válasz darál0w #38013 üzenetére

    Tehát akkor ahhoz, hogy eme csodát magaménak tudhassam, azt kell csinálnom:

    -Backup arról, ami kell
    -Telefont felismertetni simán és DL/Emergency módban
    -Felpakolni a PC Suite-ot, az LG Test Tool-t (Andorid SDK kell? Egyáltalán kell nekem parancssorból valamit csinálnom?)
    -Test Tool-al flashelni, v20bhumod.kdz-t feltenni
    -Recovery-t telepíteni Fastboot-ból
    -Ezután Recoveryből pakolhatom fel a számomra kedves ROM-okat?

    Pár kérdésem felmerült: ha nem jön be a "Swiftdroid", visszamehetek sima 2.1re (nem feltétlen a gyárira, csak a sima V20-as LG félére), tehát így nem probléma a downgrade?

    Ki mivel csinál backupot, és mozgatja azt ROM-ok között? A sima ingyenes Mybackup (root jogokkal) jó hozzá?

    A magyar nyelvet ugyanúgy tudom beállítani induláskor, mint amikor a telefon legelső bekapcsolás után kérdezősködik, hogy mit szeretnék? Ha magyarra állítom a rendszer, a programok, amik tartalmaznak magyar nyelvet, automatikusan úgy kommunikálnak velem?

    És a legfontosabb: amelyik alkalmazás működik 2.1 alatt, az 2.3 alatt is ugyanúgy működik? Tehát megvan a felfelé kompatibilitás?

    A lementett, majd visszarakott programok megjelennek Market-ban, úgy, hogy nem onnan telepítem őket (értem itt a My Apps részt)? Ez a későbbi frissítések miatt fontos...

    Továbbá jóval több alkalmazást fogok majd látni Marketen (2.2+ és 2.3+)?

    Tudom, jónéhány kérdésem biztos nagyon kezdő, de Joe blogjából ennyit tudtam kibogarászni (a frissítés menetét), és mielőtt nekiesek ennek a nem veszélytelen műveletnek, szeretnék tisztában lenni a dolgokkal.

    A Swiftdroid 2.0RC4-el kapcsolatban: van, ami nem működik rajta (a hardveres videógyorsítás kivételével)? az XDA-Developers megfelelő fórumában mást nem említenek, az eredeti orosz (4pda.ru) oldalt pedig nem értem...

    [ Szerkesztve ]

    '' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

  • Samus

    addikt

    válasz darál0w #38030 üzenetére

    Akkor mi értelme van a sok szenvedésnek? Legalább érezhetően gyorsabb lesz? Több memória marad? Nem fut annyi gyári szemét a háttérben?

    Ha marketből nem, de kézzel azért telepíthető 2.2+ alkalmazás?

    A parancssort azért kérdeztem, mert joe-nak van parancssor mentes recovery telepítője.

    A telefon összes funkciója működik? A suite nem érdekel, swiftp-vel intėzem az ügyet.

    iGo 8.4 működik? Illetve a Link2sd? Gondolom mindent a rendszer sem rak magától a kártyàra.

    '' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

  • Samus

    addikt

    Nekem is ugyanez a helyzet, a legdurvább a jobb alsó sarok, ott van 1.5 mm eltérés bal felső sarok felé.

    Egyébként pedig: te jó ég...úgy érzem, nekem nem lesz főzött ROM felrakva. Most olvastam, hogy az RC4 nem a legjobb, RC2 linkjei halottak (nem létezik a fájl a depositfiles oldalán). Van pár kolléga, aki mixeli a ROMokat, a SwiftDroid-ot is megcsinálta d2s verzióra, de ahány recovery, annyiféle lehetőség, mert ami 2.x-re készült, nem megy fel a magasabbra, ami fordítva, az sem jó, stb, stb...

    Ez így, hogy is fogalmazzak, szívás...(ha valaki rendelkezik az eredeti Mur4ik féle RC2-vel, és esetleg van egy jó tárhelye, ahová fel is töltené, és meg is osztaná, örömmel venném, akár privátban is).

    Időközben az eredeti 4pda.ru oldalt is fordíttattam Google-val, több infó van fent, elvileg a videófelvétel sem működik (tényleg?).

    A D2S verzió jó lenne, de most bevált a Link2SD (igaz, van egy-két játék, ami nem hajlandó felmenni 35 mega helyre sem, 14 megás telepítővel).

    Tehát akkor egy nagy kérés Mur4ik ROMjait használóknak: mely kiadásban mi az, ami nem működik, és általában egy használt funkció lenne (leszámítva a képernyő kalibrálást, a zoom funkciót a kamera és videófelvétel közben). Illetve kinek melyik jött be eddig a legjobban (Mur4ik szerint az RC3)? Továbbá: mi a különbség a fastboot és recoveryben telepített ROM-ok között, a végső működésüket tekintve?

    Továbbra is esedezem azon emberek előtt, akik oltanak, hogy nem vagyok hajlandó visszaolvasni párezer hozzászólást, mert igen, a keresőt használom, és mert igen, nem találtam meg a kérdésemre a választ.

    '' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

  • Samus

    addikt

    válasz darál0w #38073 üzenetére

    Csupa olyan dolog, amit életemben nem használtam (a fényképezővel nappal még lehet, de alkonyatban már nem érdemes fényképezni, a videófelvétel katasztrófa, nem a 15 fps miatt, az még elmegy.).

    Mi a helyzet azzal, hogy RC4 alatt néhány program hibázik?

    '' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

  • Samus

    addikt

    válasz klívlend #38077 üzenetére

    Legegyszerűbben ES File Explorer segítségével (Opciók gomb/Manager/App Manager). Az alkalmazások nagy részét megtalálod itt, majd hosszan nyomva a Backup opcióval a kártyára pakolja a telepítő .apk-t. Mulit select segítségével többet is kiválaszthatsz, így gyorsan menthetsz mindent, amit szeretnél.

    darál0w: ott nem találkoztál ilyen hibával? Konkrétan mit takar a hibázik kijelentés. Nem indul? Kifagy? Nem reagál, vagy nem hajlandó végrehajtani a parancsot? (továbbra is érdekelne egy "gyári" RC2...google nem nagyon segít, mind ugyanoda irányít, ahol a fájl eltávolításra került).

    [ Szerkesztve ]

    '' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

  • Samus

    addikt

    válasz darál0w #38080 üzenetére

    Recovery kellene...

    Az "ES" fagy ki, vagy a "program hibázik" dologra értetted?

    Egyébként mielőtt recovery-ből rakok fel új ROM-ot, kell valamit csinálni (mindenki wipe-ot emleget)?

    Azt egyébként nem tudod, hogy az RC4-ben működik a sztereó BT füles zenehallgatásra? 2ben semmiféle headset nem megy, 3-ban már telefonhívásra lehet használni, de changelogot is olyan nehéz vadászni a különböző kiadásokhoz...

    '' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

  • Samus

    addikt

    válasz klívlend #38086 üzenetére

    Na várjunk csak. Te most biztonsági mentést készítettél a programjaidról. De látom a célod az lett volna, hogy a programokat a kártyára "telepítse". Ez nem egy egyszerű művelet. Bár nem is bonyolult, egyszerűbb, mint egy új ROM telepítése.

    Amire szükséged lesz:

    a memóriakártyáról egy szabad részre, amit a későbbiekben nem használhatsz adattárolásra (vagyis, ezt a részt a programok tárolására használod, ide nem másolhatsz fájlokat, zenéket, semmit, nem is fogod látni PC-n), én erre 300 megát "áldoztam", bőven elég, még 30%át sem használtam el. Ezt a következő leírás alapján készítheted el: [link] nagyon egyszerű. Először fogsz egy jóféle fájlkezelőt. Total Commander megfelelő (remélem megy a használata). rejtett fájlokat mutassa beállítást elvégezzük (ha még nem használtál Commander-t, akkor: programon belül Beállítások/Általános beállítások/Képernyő, majd itt pipa a "Mutassa a rejtett/system fájlokat is"). A program próbaverziója ingyenes letölthető, Google segít.

    Így már látni fogod a kártyán lévő összes fájlt. Kijelölsz mindent (CTRL+A), átmásolod egy tetszőleges helyre a számítógépedre, így megvan a kártya tartalma. Ezután a leírás alapján készíts egy második partíciót. Ha végeztél, akkor visszamásolhatod a most már üres memóriakártyára mindazt, amit lementettél.

    A következő lépés a nehezebb. Rootolni kell a telefont.

    Köszönetet mondunk Joestone-nak, majd letöltjük ezt: [link]. A vírusvédelmet átmenetileg kapcsol ki, nekem a NOD32 jelez, nincs vele semmi baj, sokan használják. A telefont USB hibakeresés módban a gépre kötjük (telefonon: Beállítások/Alkalmazások/Fejlesztés/USB hibakeresés mellé pipa, majd kösd össze a géppel. Ezután szépen csomagold ki valahová amit letöltöttél, majd egyszerűen indítsd el (root.bat). Lefut, a telefon újraindul, a menüben pedig megjelenik egy Superuser ikon. Ennyi volt.

    Ezután Marketről letöltöd a Link2SD nevű alkalmazást (pár kilóbájt, nagyon kicsit). Elindítod, és látod a programjaidat, és egyrakás más egyebet is (rendszeralkalmazások).Itt szépen amit át akarsz tenni SD kártyára, azt kijelölöd, majd a "Create link" gombra kattintasz. (Mikor megjelenik a Superuser kérdése, hogy kaphat-e root jogot az alkalmazás. Itt az Allow" legyen bepipálva, majd Accept gomb. Többször nem kérdez majd.) Nyomsz egy OKé-t, és hátradőlsz. Átpakolja a memóriakártyára, a telefonon felszabadul a hely. Gyakorlatilag mindent át lehet tenni, nekem még az élő hátterek is működnek.

    Arra viszont figyelj, hogy ez esetben, ha eltávolítod a kártyát, a programok is eltűnnek, egészen addig, amíg vissza nem rakod a telefonba.

    Nem bonyolult. Olvasd át kétszer, ne egyszerre akard megcsinálni, hanem sorban, ahogy leírtam. Mindent csak egyszer kell elvégezni, utána nem kell vele törődni, csak a Link2SD-vel átpakolni azt, amit újonnan telepítettél (bár be lehet állítani, hogy ezt magától tegye meg, így minden a kártyára kerül, amit Marketből telepítsz, magától).

    [ Szerkesztve ]

    '' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

  • Samus

    addikt

    válasz kervantas #38106 üzenetére

    Nem lehet telepíteni semmit sem kártyáról? Egy release-ben sem? Az RC2-ben sem?

    '' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

  • Samus

    addikt

    válasz RVR400 #38164 üzenetére

    Mármint arra gondolsz, hogy Made in Korea?
    Ha már a hátlapnál tartunk, nézzétek a nagy CE jelet, mellette van egy pCt jelzés. Nos, a felette lévő jel elég érdekesre sikeredett.

    '' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

  • Samus

    addikt

    válasz klívlend #38166 üzenetére

    Annyi kimaradt, hogy rendszeralkalmazásokat nem lehet átpakolni (de a Google Maps érdekes módon átmegy, és gond nélkül üzemel). Ezt a program a Create links felett sárga szöveggel jelzi (angolul, ha érted a nyelvet, akkor felesleges is volt ezt leírnom).

    '' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

  • Samus

    addikt

    válasz dinin #38181 üzenetére

    Ez a 2.3-ban már azonnal történik? Roppant idegesítő számomra is. Meg az is, hogyha rezgés közben veszed fel, a telefon még befejezi a rezgetést, amit persze hatalmas búgásnak hallanak a túloldalon.

    Viszont valami nagyon szívja az akku-t. Csak tudnám mi. Nem bír ki egy napot sem, ha esetleg közben akad pár órácska beszélgetés...

    Még egy érdekesség, amit más telefonoknál még nem láttam: hazaérve bekapcsoltam a telefont (ami addig jut el, hogy LG logo, és kikapcs, lemerülve), rögtön rá is dugtam töltődni, ekkor jut eszembe, hogy a SIM kártyát vissza kellene raknom bele, mert munkahelyemen kicseréltem, hogy azért ha fontos, maradjak elérhető. Tehát a gép bootol, hátlap le, akku ki. Majd az N82-vel is ugyanez, de ekkor néztem egy nagyot, mert mikor újra megfogtam az LG-t, hogy majd jól belerakom a kártyát, azt láttam, hogy nem zavartatja magát, folytatta a boot folyamatot...összeraktam, de sajnos a SIM kártya feloldása ablak végtelen ciklusba került, a telefon meg lefagyott...sebaj, újraindítás után már ment minden tovább. Csak meglepődtem, hogy nem kapcsolt ki, mikor kivettem az akku-t belőle...

    '' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

  • Samus

    addikt

    válasz Heimdallr75 #38187 üzenetére

    Az is idegesít, hogy a töltöttséget össze-vissza jelzi. Ha telefonálok, és már kezd odalenni (25%, sárga akku jel, 15, piros), ha vége a dolognak, lezárom, fél óra múlva már a jelzés 75%ra ugrik vissza (viszont a rendszer továbbra is a valódi értéket mutatja a beállítások/státusz részben.).

    hudekira: az akku ideje sokmindentől függ. Ha nem használod, akkor jól elvan, ha használod, merül, mint állat.

    A sebesség. Gyári lanuncherrel gyors. LauncherPro-val gyors, ADW Lanuncherrel néha gyors, néha viszont tetű lassú, hatalmas a lag. Ez egyébként memória függvége, az élő hátterek zabálják. Ha ezt nem használja az ember, akkor szinte mindig "gyors" marad a kezelés. (De nekem tetszik, én használom).

    Hogy megéri-e megvenni? Én a helyedben egy gyárilag minimum 2.2, vagy 2.3-al szerelt készüléket vennék, KAPACITÍV kijelzővel, ennek a telefonnak ez a legnagyobb hátránya (mármint a rezisztív kijelző). Ha most vennék telefont, akkor HTC Wildfire S-t vennék...nem mondom, hogy nem ajánlom, de most már sajnos milliónyi olcsó alternatíva közül lehet választani, ami sok szempontból jobb, mint ez az LG...amikor megjelent a "kicsike", még nem nagyon volt alternatíva ennyiért, ilyen tudással, 2.1-el...

    [ Szerkesztve ]

    '' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

  • Samus

    addikt

    válasz RVR400 #38192 üzenetére

    Akkor úgy néz ki ez vagy széria(szoftver)probléma, vagy a rendszer lenne ennyire balga? Symbiannál bármi futott, ha jött a hívás, eldobta, és azonnal tudtál reagálni...

    Nem is lenne ezzel baj, mert van fizikai gomb, egy másodperc után már fel lehet venni, de akkor pofátlanul belerezzent még egyszer, vagy akár kétszer is...ami még idegesítőbb, hogy elkezd csengeni a beállított hangerőn, majd mikor a kijelző észhez tér, azonnal visszaesik szinte minimumra, és fokozatosan hangosodik...

    '' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

  • Samus

    addikt

    válasz apaszka #38205 üzenetére

    Jó, azt azért tegyük hozzá, hogy a Symbian eredetileg üzleti rendszer, Feature Pack 1-el (ilyen az N82), szinte semmiféle animáció nincs benne, nincs hárommillió kezdőképernyő, widgetek és mozgó háttér sem. Azért pörög ennyire. Csak gondoltam, hogy azért ez a fejlesztőknek is eszükbe juthatott volna, hogy egy telefon azért az alapfunkciókat gyorsan lássa el. Mert ez így hogy is mondjam, gáz. Arról nem is beszélnék, hogy a (gyári) névjegyzék és tárcsázó milyen sebességgel nyílik meg...

    '' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

  • Samus

    addikt

    válasz 5150head #38209 üzenetére

    Mutassak okostelefont, ami bírja három napig is? És négy óra beszélgetés sem fekteti ki, továbbá 10 órán át zenél, majdnem maximum közeli hangerőn. Van egy N82-m. Egész pofás gép. És gyors, mint a villám, pedig a proci csak 332Mhz...

    A Dialer One nekem is gyors, de a gyári két másodpercig csak fekete képet tol a pofámba...

    Nem kell fényezni a telefont, csak sajnos nem arra van, amire én használom. Ha a gyári eszközökkel nyomulunk, és egy-két alkalmazás van kint, akkor nincs baj. De ha saját Launcher fut, saját élő háttérrel, ébresztő, naptár, Fancy, notesz, meg tudomisén, elfogy a memória. És ilyenkor lassulunk. Főleg, hogy rengeteg gyári szemét megy, amit nem használok...

    '' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

  • Samus

    addikt

    válasz Heimdallr75 #38213 üzenetére

    Most kezdhetnék vitát és hallgathatnám a "flémet", de nem teszem. Tudod te, hogy a Nokia leginkább az N95 és N82 idején volt a csúcson? Nevezheted atomstabilnak, mert az is, az alkalmazások futnak egymás mellett, nincs hibernálva semmi. Az pedig, hogy okostelefonnak csúfolt...ezek az érintős akármik sehol sincsenek egy igazi okostelefonhoz képest. Régen az okostelefon azt jelentette, hogy ha nem tetszett valami gyári cucc, akkor volt alternatíva, Kuka a böngésző? Nem baj, van másik. Nem tetszik a zenelejátszó? Van másik. Navigálni kéne? Ide fáradj. Akkor ami tapogatós volt, az PDA volt, amivel jobb esetben telefonálni is lehetett. Az egész divathullámot a szifon indította be. Azt is meg lehet nézni, hogy a GPS milyen gyorsan fog jelet (elárulom, majdnem hozza egy PNA szintjét), a Garmin hogy navigál, és milyen a kamerája. Igaz, nincs rajta semmi csili-vili, és azért vettem droidot, mert erre vágytam, a látványra. De már bánom, hogy nem költöttem többet egy erősebb vasra.

    Jó, ez most vitaindításnak tűnik, de kicsit kiakasztó, hogy ajnározzátok ezt a telefont. Nekem is van, úgy mondom. Mérföldekkel jobb, mint egy Pluse mini, vagy egy Voda 845 (ami akkoriban volt még alternatíva, bár kicsit olcsóbban), de egy picivel többért már jobbat kapsz. Valaki megkérdezte, mi a véleményem. Ez.

    És hogy miért így használom akkor? Mert lehet. Régebben is (még jó régen), ha kijött egy új játék, és nem ment röccenésmentesen szép grafikán, én áldoztam a szépség oltárán, a sebesség kárára. Most is ez a helyzet. Ha már egyszer lehet, akkor használom. Ha nem akarnám kihasználni amit a telefon kínál, akkor nem is vettem volna. És sírok. Bár lekopogom, a Go Launcher aktuális verziója olyan gyors, hogy leszáll a hajam (az előzőek durván laggoltak). Majdnem hozza a LauncherPro sebességét, csak jóval több lehetőséggel.

    Billentyűzet: kipróbáltam párat (Anysoft, HTC IME - xdaról), de legjobban a Swiftkey X fogott meg. Bár nem ingyenes, de messze a legjobb. A legbrutálisabb, hogy tanul. Egy idő után szinte Csak elkezded írni az első betűt, és csak választasz az ajánlott szavak között. Egy szó után már a következőt ajánlja (anélkül, hogy gépelnél). Nagyokat pislogtam néha.

    [ Szerkesztve ]

    '' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

  • Samus

    addikt

    válasz Heimdallr75 #38256 üzenetére

    Na ebben egyetértünk, ez így pontos.

    Egyébként a blogomban benne van ennyit ült szervizben az N82 (kétszer LCD panel csere, és egyszer hangszórójavítás (bal, a sztereóból), mintez egy fél éves telefonnál. Nem is igazán az összeszerelésre értettem (abban a Nokia a 3310 óta lefelé zuhan), hanem a rendszer kiforrottságára és használhatóságára. Ami követte, az S60v5, az hogy is mondjam, szégyen. A kis LG alázza sebességben (bár itt is két eltérő rendszert hasonlítok össze, és két eltérő processzor architektúrát)...

    Hogy miért nem vettem jobbat? Meg akartam ismerni a droidot, mert őszintén szólva féltem tőle, de igényeltem egy kis újdonságot. Nem akartam sokat költeni, de azt szerettem volna, ha az összes lehetőség nyitva van, kipróbálható, nincs korlát (mint a QVGA kijelző esetében), bár ez is idejétmúlt, mert az új verziókban van még bőven, de az LG is pont les....(már bocsi) a vásárlókat, akárcsak a Nokia a frissítések terén. Új funkciók? Vegyél új készüléket. Bár aranyos volt tőlük, hogy legalább a 2.1et kiadták hivatalosan.

    Úgyhogy részben én kérek bocsánatot, de a Symbian azért nem zárt rendszer. Való igaz, hogy a nyílt forráskód miatt a droid jóval népszerűbb (bár nemrég azt hiszem a Symbian is nyílt lett, de már későn), de zártnak én azt nevezem, amihez nem tudsz hozzátenni, nem egy nagy operációs rendszert futtat, mint például az LG S-Class (és A-Class), vagy a Samu Touchwiz.

    '' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

  • Samus

    addikt

    Most jutottam el odáig, hogy veszek egy nagyobb memóriakártyát, és kipróbálok egy főzött ROM-ot. Már egy ideje nézegetem a lehetőségeket.

    Pár dolog viszont még nem világos.

    Tehát ha simán felrakom Joestone blogjából a recovery engedélyezett V20B ROM-ot (simán a pár kilobájtos LG Firmware updaterrel), majd egy recovery-t, ezután fastboot-ból vagy recoveryből rakhatom a ROMokat?

    Pár helyen olvastam, hogy a partíciókat át kell méretezni bizonyos ROMokhoz. De ezt fogalmam sincs, hogyan...

    A másik nagy kérdés, hogy miután Mur4ik befejezte a Swiftdroid fejlesztését, három lehetőség maradt. Az ASIS, az SDSL (ebből csak egy verzió van?) és az Oxygen. Ahogy láttam, ezek azok, amikben szinte nincs olyan, ami ne működne. Mivel vonz a CM, ezért az lenne a kérdés, hogy az SDSL miben nyújt többet, illetve miben jobb, mint az ASIS?

    Bocsi a sok láma kérdésért, de igen nehezen állok neki egy ilyen kissé bizonytalan művelethez...

    '' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

  • Samus

    addikt

    válasz buktagt540 #41134 üzenetére

    Az eleje nem tiszta. A KDZ flaher ugyanaz, mint az LG Firmware updater? Amihez kell a windows enabler, az egész egyben nincs fél mega? Anno még ezzel kellett a hivatalos 2.1re frissíteni. Tehát ez az?

    Magyar nyelv választható az Asis illetve az SDSLben?

    '' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

  • Samus

    addikt

    SDSL-ből csak egy verzió van? Seholsem találtam semmiféle "hivatalos" oldalt (XDA-n sem), ROM-ból is csak Recovery-s, ami majd' 150 mega (update-cm-7.1.0-SDSL-11112011-signed.zip). Egyébként még mindig nem érzem biztosnak magam. Sokan panaszkodnak, hogy az SDSL elég sűrűn eldobja az USB kapcsolatot, illetve random újraindul eközben (na nem, mintha ezt használnám. Viszont az ASIS-nál pedig egy még idegesítőbb hiba jött elő, a Market megszűnt működni több embernél is, páran helyre tudták hozni a .cache mappa kézi létrehozásával, de van, akinek csak a factory reset segített.

    Lehet Oxygen lesz (ott viszont az az SD kártyát nem hajlandó felcsatolni a rendszer néhány embernél). Nagyon érdekes, mert eléggé szétszórt mezőny. Van, akinél minden rendben, van, aki panaszkodik...

    Eddig sem volt CyanogenMOD a telefonomon, konkrétan fogalmam sincs, milyen extrákat ad a rendszerhez, összefoglalót sem nagyon találtam...

    '' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

  • Samus

    addikt

    Ha nekem most a programok nagy rész Link2SD-vel van fent a kártyán (2.1 alatt), akkor ha felrakok bármilyen másik ROM-ot, majd arra a Link2SD-t, minden program újra "fent lesz"? Mi a helyzet a Markettel? Oda hogy kerülnek vissza, mint telepített programok (a frissítések miatt)?

    '' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

  • Samus

    addikt

    Az ASIS, SDSL, Oxygen ROMokhoz milyen verziós recovery kell?
    Esetleg linket kaphatok?

    Gondolom a jelenlegi gyári rendszert nem lehet lementeni, hogy később reboveryből visszarakjam?

    '' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

  • Samus

    addikt

    válasz hackeeeee #41442 üzenetére

    Gyári a rendszer, nincs recovery. Gondolom fastboot nélkül nem is tudok feltenni, ahhoz pedig flashelni kell...akkor első alkalommal marad a Titanium és a Mybackup, és a rengeteg kézi telepítés...

    '' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

  • Samus

    addikt

    válasz apaszka #41452 üzenetére

    Nem tudom lementeni az egész ROM-ot mindenestől, a programok 90%-a a kártya második partícióján van (Link2SD-vel), ez körülbelül 280 mega. Lementem a névjegyzéket, SMSeket és a híváslistát (több programmal, biztos, ami biztos alapon, a Titaniumban fogalmam sincs, mi menti a névjegyzéket és SMS-eket), a beállításokat kézzel is el tudom végezni (GO Launcher, Fancy, Widgetlocker (bár ennek van mentése), egyebek), a programok túlnyomó részét Marketből újra tudom telepíteni (reményeim szerint ha az új ROMnál megadom az email címem, akkor megmutatja, mik voltak eddig fent), pár témát és programot kézzel felrakok, visszaállítom a mentést (kontaktok, sms), és elkezdem belakni az új rendszert. Az lenne a legjobb, ha felraknám a Link2SD-t, és elkezdené szépen visszalinkelni a programokat a kártyáról (vagyis létrehozni a telefonon a szimbolikus linkeket), de gondolom ez nem megy majd...

    Egyedül a recovery engedélyezett ROM felrakásától félek, amíg nincs recovery, mert ha megszakad a telepítés, lesz egy papírnehezékem...

    '' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

  • Samus

    addikt

    Megvolt a flash, a fastboot wipe, recovery telepítés, recovery wipe, most megy fel az SDSL második kiadása. Kíváncsi vagyok...

    Hol lehet a nyelvet módosítni? Kicsi orosz minden, valahogy a piktogrammok sem segítenek...

    [ Szerkesztve ]

    '' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

  • Samus

    addikt

    válasz gazso75 #41469 üzenetére

    Megvan, bocsi...

    [ Szerkesztve ]

    '' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

  • Samus

    addikt

    válasz hackeeeee #41471 üzenetére

    Zajlottak, de van egy hatalmas problémám. Marketben nem tudok keresni. Hiába bökök rá a nagyítóra, semmi sem történik...

    '' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

  • Samus

    addikt

    válasz Samus #41472 üzenetére

    Újraindítás után ez is jó. A Mybackup visszapakolta a névjegyzékes, híváslistát és az SMS-eket is. Eddig nagyon állat. A Boot idő harmada a gyári ROMnak.

    Bocsi, hogy ennyit szemetelek, de most örül a fejem.

    [ Szerkesztve ]

    '' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

  • Samus

    addikt

    válasz apaszka #41475 üzenetére

    Hogy miért nem ezzel kezdtem, mikor megvettem a telefont...(bár akkor még 2.2 sem volt :D), eszméletlen ez a sebesség, a gyárihoz képest semmi lag, gyors minden, mint a villám. Hihetetlen. Mintha új telefonom lenne.

    '' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

  • Samus

    addikt

    válasz Robaj #41502 üzenetére

    Nem teljesen. Ahhoz, hogy a recovery felmenjen, kell egy ROM, amiben már van fastboot. Tehát KDZ-vel egy fastboot-os ROM, majd erre fastboot-ból recovery, majd lehet választani, hogy a ROM-ot recoveryből (SDSL-ból csak ilyen van) vagy fastboot-ból rakod. [Joestone blogját] találsz fastboot-os ROM-ot (itt csak "v20bhunmod" néven emlegetik), és a szükséges drivereket, majd az XDA-Developers leírás alapján már könnyen felmegy, és mehet a mókázás. 1.6 után mindjárt mehet a fastboot-os 2.1, nem kell a sima gyári. Az a fontos, hogy minden driver fent legyen, és a telefon simán USB debug módban, majd adattár módban, majd Download módban is fel legyen ismertetve, és minden driver fel legyen telepítve (ezért jó a Win7). A fastboot-os ROM után is wipe (én fastboot-ból és recoveryből is csináltam), majd az SDSL után is. A magyar nyelvre állítás pedig (ASIS és SDSL alapból orosz): beállítások (főképernyőn menü és jobb alsó opció), a kis fehér négyzet benne egy A betűvel, majd legelső sor. Itt választhatsz magyar nyelvet. De ha nem zavar az orosz, akkor ezt ki is hagyhatod (engem zavart, mert nem értettem :D).

    A véleményem így, fél nap távlatából. Hihetetlen. Rettentő gyors, és bár néha vannak pici röccenések, de nagyon gyors. Gyorsabban indul minden, csak a Market lett irdatlan lassú...és bár hasonlítási alapom nincs, mert az SDSL v2 az első, amit használok, de így is azt mondom, megérte. A Cyanogenmod pedig egy plusz, ami kell nekem. Már csak az új bankkártyám várom, hogy végre megvehessen a Fancy Widgets-t...

    [ Szerkesztve ]

    '' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

  • Samus

    addikt

    A lag a Wifihez csatlkozás közben nálatok is fennáll? Már a gyári ROMban is volt, itt is, ha feloldom a telefont, aktív lesz a wifi, és mivel itthon látja a hálózatot, fel is csatlakozik rá, eközben például akadozik a lapozás, csak egy pillanatra, de megakad.

    '' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

  • Samus

    addikt

    válasz hackeeeee #41520 üzenetére

    Akkor viszont jobban igénybe veszi az akkut alva is...Nem csökkenti nagyon az üzemidőt? Egyébként azt vettem észre, hogy ugyanaddig bírj ezzel, mint a gyárival. Nem merül hirtelen (nem jelzi), hanem egyenletesen csökken a használat függvényében (tegnap 4 óra alatt lement 100ról 15%ra, úgy, hogy folyamatosan ébren volt, és aktív mobilnet volt (folyamatosan töltött a Marketről). Nyomkodtam, állítgattam, nagyon bejön. A munkatársakat lenyűgözte a lezáráskor látható régi TV kikapcsolására emlékeztető animáció. Egyik kollégám kissé ideges is lett, hogy most vett HTC Sensation-t, és neki nincs ilyen...

    Szóval CyanogenMOD FTW!

    [ Szerkesztve ]

    '' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

  • Samus

    addikt

    válasz hackeeeee #41523 üzenetére

    Nem csináltam kalibrálást, de a wipe nem törli az azt is tartalmazó fájlt? Mert mikor még töltés nélkül néztem az akkustatisztikát, azt mondta, hogy nem tud mutatni, még. Az első töltés után pedig már láttam...

    '' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

Új hozzászólás Aktív témák