Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • puskmik

    tag

    válasz umbibumbi1 #42511 üzenetére

    Erre Balázs adhat kimerítő választ, de elmondom én mit tettem: AIO-val felnyitotta a bootloader-t és nekem utána egy "newbl" file nevű fokot tettem fel CWM-ben .rar kiterjesztésből ill. egy gapps-singel.rar-t és semmi mást nem tettem. Amit te írtál AIO műveletet Aut én nem csináltam meg. Csak azt a ...... New bootloader ....... és kész. Az old bootloader és a New bootlader között annyi a különbség leegyszerűsítve amit láthatsz hogy Az old verzió esetén betöltene a régi de helyette az uj romod fog betölteni. A New esetén meg rögtön az új romod fog betolteni . Az New bootloader jobb és stabilabb is ha jól tudom.

    [ Szerkesztve ]

  • Balázs1986

    addikt

    válasz umbibumbi1 #42511 üzenetére

    Ha felment hiba nélkül a JB, addig az jó.
    Hülye kérdés, de csak fel kell tenni: ugye nem azért boot-ol mindig Recovery-be, mert "Reboot into Recovery"-re mész, vagy mert telepítés után a rendszer indításhoz is nyomod a hang_le gombot? :)
    El kellene megint jutni oda, ahol voltál (tehát old bootloader-re állítás AIO-val, majd CWM-ből JB telepítése).
    Ha megvan a telepítés és a CWM kiírja, hogy végzett, akkor csinálhatod azt is, hogy simán kiveszed az akksit, majd visszateszed, és bekapcsolod a telefont. Remélhetőleg nem ragadt be a hang_le gombod.

    Megnéztem amit csináltál műveleti sorrendet. Neked a 4 után nem 2 kell? Old partition layaut-ra kellett váltani new-ról, ha előtte ICS volt fent.
    Legalábbis ha a ROM-ot erről az oldalról szedted,akkor biztosan.

    Old-new bootloader és partíciókiosztás:
    A GB rendszereken úgy oszlott el a telefon belső tárhelye (8Gb), hogy amennyi hely kellett a GB-nek, azt levágták egy partícióra. Egy másik szeletet kaptak a telepíthető programok (1,5Gb körül). A fennmaradó 5Gb körüli rész pedig lett az általunk is látható belső tárhely, amire a képek-zenék-stb. mehet. A rendszerpartíción csücsül a bootloader is (azt hiszem legalábbis, hogy nincs neki külön egy apró létrehozva, de ez most lényegtelen is). A bootloader feladata az op.rendszer betöltésének vezérlése. Ha módosítunk a rendszeren, akkor azt a bootloader-rel is "tudatni kell". GB alatt ezzel nem volt gond, mivel nyitott volt, hozzá lehetett férni.
    Aztán jött az ICS. Ennél nagyobb tárhelyet csíptek le az op.rendszer számára, kevesebb maradt a felhasználói alkalmazásoknak. Mint kiderült, félig-meddig felesleges ez a nagyobb tárhely, ezért is szeretik néhányan a régi bootloader-t használni (nem marad feleslegesen üres, felhasználhatatlan hely). Ráadásul a bootloader-t is lezárták, így nem lehet rendszert cserélni. Ezért fel kell először nyitni.
    Tehát lerövidítve a leglényegesebb megjegyzendő:
    - ha új bootloader van a telefonon (azaz ICS, vagy pedig new-bl CM10(.1)), akkor a partíciókiosztás is olyan, mint amit az ICS használ; gyári ICS-ről váltás esetén pedig bootloader nyitás legyen az első lépés.
    - ha régi bootloader van a telefonon (azaz Froyo, GB, CM9, vagy old-bl CM10(.1), akkor a partíciókiosztás is olyan, mint amit a Froyo és GB használ; nem kell bootloader-t nyitni, mert eleve nyitva van.
    - ha régi / új bootloader-es rendszer között szeretnénk váltani, akkor AIO-ban kell megtenni a 4. menüben, ahol először a partíciókiosztást változtatja meg a fent leírtak szerint, majd van olyan kedves, hogy egyből fel is teszi az arra a partíciókiosztásra való bootloadert, és felajánl egy CWM telepítést is. Ebben az esetben nyitni nem kell bootloadert, mert akár régit, akár újat választunk, nyitottat tesz fel (zárt bootloader csak a full gyári ICS telepítésekor (nvFlash, SmartFlash) kerül fel).

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák