Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • madmike

    őstag

    válasz risnos #12687 üzenetére

    Én nemrég óta nyúzom az arénámat, én is v10v-vel vettem,de mivel azt irták hogy a v10f jobb,igy feltettem annak a hivtalos verzióját. A moddolt szoftvereknél tudtommal még csak a külcsiny megváltoztatásáig jutottak el a srácok, a hibák javitgatására még várni kell. Azért meg az LG-nek egy óriási fekete pont, hogy nem képes a kiadott Fw-k jó tulajdonságait összegyúrni végre egybe, mert valami mindegyikből hiányzik.

    "Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

  • kokyt

    senior tag

    válasz risnos #12687 üzenetére

    Sajnos hiába a programozási tudás, az eset nem egyszerű. A firmware-t magát nem sikerült még visszafejteni (vagy megszerezni a forrást), a moddolással csupán a képek lecseréléséig lehet eljutni. Ezt úgy képzeld el, mintha windows alatt hátteret meg ikonokat cserélgetsz le, de attól a kernelhez még nem férhetsz hozzá. Maguk a szoftver modulok megtalálhatók ugyan, de mivel be vannak fordítva, így (jobb esetben) csak tömény hexa kódokat lehet látni, azzal meg nincs az a programozó, aki tudna bármit is kezdeni.
    Amúgy V10v-hez képest sok téren van fejlődés pl a V10f-ben is. Jelentősen gyorsabb a java alkalmazások sebessége, érezhetően gyorsabb a menü használata, és a galéria, továbbá szerintem stabilabb is (bár lehet, hogy csak eddig nem hisztizett).

  • Langsam

    aktív tag

    válasz risnos #12687 üzenetére

    Egyetértek veled.

    (egyébként elég bátor hozzászólás volt ;] )

    De komolyra fordítva én mindig úgy gondoltam, hogy a zárt operációs rendszerek pozitív sajátossága az atomstabil működés. Egy szabadon változtatható és 1000 programmal elbaltázható symbiannál, WM-nél elfogadható az instabilitás és az időnkénti belassulás. De egy zárt rendszernél (mert a java azt hiszem, bár nem értek hozzá, semmilyen módon nem nyúl az operációs rendszerhez) ha jól van megírva a rendszer, akkor nem lehet gond, csak max mechanikusan a telefonnal. Ehhez képest lassan és félve nyomogatjuk a telefon menüjét, nehogy összeakadjon valami. Értem én hogy lelke van, de hát elég gáz sajna.
    A Samsung D500, D600, D900 atomstabil volt, de ilyenek voltak a kezdeti S40-es Nokiák is. Én ide sorolom az LG A Class-át is, mert fagyás, vagy instabilitás nyomokban sem volt tapasztalható, legalábbis a Renoir-on nem, a Vievty nagy ritkán néha kikapcsolt és újraindult, de tényleg csak elvétve, nem jellemzően.

    Szóval valami nem oké. Ezért kérdeztem korábban a 40-est, hogy mennyire stabil már az S Class és általában a telefon egésze.

    Üdv.

    Obi Van ? Nincs, már elfogyott...

Új hozzászólás Aktív témák