Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Hadeska22

    aktív tag

    Üdv,

    Beszereztem egy G7-t magamnak, és habár összességében elégedett vagyok (legfőképp az akkumulátor teljesitménnyel), azért akadnak elléggé lelombozó dolgok is, mint pl. a kamera teljesitménye alapjáraton.

    Ami miatt irok nektek és a segitségeteket kérem, mert nem tudom, hogy amit tapasztalok a telefonnál hangszórók tekintetében az normális, vagy sem. Ami azt illeti, ha a zseniális "mono" hangszórót használom (> 65% hangerőn) , akkor szimplán az berezonál a telefon közepétől az aljáig. Megmondom őszintén, én még ilyent nem láttam, pedig sok telefon megfordult már nálam, igaz, mindegyik sztereó hanszórós volt és aluminium unibody testtel.

    A kérdés, hogy amit tapasztalok az nálatok is előfordul? Ami azt illeti ez akár deal-breaker dolog is lehet. Nem azért, mert annyit hallgatok zenét/nézek youtube videót fejhallgató nélkül, hanem szimplán 7 év után nagyon cikinek érezném, hogy ilyen problémával kell szembesülnöm.

    válaszaitok előre is köszönöm. A hosszú 'i'-k hiányáért elnézést, angol billentyűzetről irok :B

    Üdv,
    H

    B.C Rich...Jackson...Ibanez(?)

  • Hadeska22

    aktív tag

    válasz Gzolo #843 üzenetére

    Szia!

    Ami azt illeti annyira nem tudom honorálni a dolgot. Nekem inkább idegesítő, mintsem jó "feature" lenne. Főképp, mivel nem általános felhasználás az, hogy az ember minden videó megmutatásakor leteszi az asztalra.(ellenben azzal, hogy kézben megmutatsz valakinek valamit). Megnéztem amúgy, az XZ1-m is berezonál (igaz, nagyon minimálisan), de az kétszer akkora hang keltésére képes, szóval annyira nem csodálkozom. Ugyancsak problémás, hogy a beszédhang ugyanazon a szinten van, mint az említett Sony-é, amit amúgy is keveslek. (HTC 10 az etalon ezen a téren (is)) És sajnos ez a mono hangszóró (elnézést, nem találtam jobb szót rá) elég gyérül szól. Olyan semmilyen hangzása van és inkább csak "bömböl".

    Nem olvastam végig a fórumot, de tudtok bármilyen "ismert G7-es hibáról" ? (a boot loop az tudom, hogy eléggé general LG issue, de hátha ez nem szenved tőle :D)

    Üdv,
    H

    B.C Rich...Jackson...Ibanez(?)

  • Hadeska22

    aktív tag

    Elviekben megindult a 10.x frissítés Európában (egyes országokban) és Kanadában..
    Kíváncsi vagyok, hogy ide mikor fog eljutni.

    Nem tudom, hogy Ti hogy vagytok vele, de engem rettentően irritál az LG magatartása. Nincs még egy olyan ótvar cég, aki ennyire telibesz@rná a vásárlóit, de tényleg. (Na jó, talán a Sony). Itt van egy remek hardver amit az LG-nek a saját UI-val és bloatware szoftvereivel "muszáj" megpakolnia, pedig tényleg senki nem kérte őket rá. És nem csak mind end user, hanem mind szakmabeliként is mondom, hogy egy förmedvény amit ők LG UX x.x-nek neveznek. Viszont ha a "júzer" jó audio képességeket szeretne, akkor nincs alternatíva. Persze, lehet bohóckodni Bluetooth DAC-okkal, de azért általánosságban aki célzottan LG G vagy V szériát vásárol, az valószínűleg szeretné 3.5mm jack-en keresztül élvezni a hangzást.

    Egyelőre nagyon vacillálok, hogy következőre mi legyen, mert Aliexpress-ről lehet jó áron LG G8-t vásárolni (kb. 110.000 ft itt nálunk), 1 év jótálással, viszont (nekem spec.) fontos lenne az up-to-date rendszer is, ami inkább Pixel 4, 4a, 5 (?) fele billenne, de akkor meg a kiemelkedő audio képességeknek lőttek. Mondjuk kérdés, hogy akár az amerikai akár a koreai G8 támogatja-e az itteni EU-s frekvenciákat?

    [ Szerkesztve ]

    B.C Rich...Jackson...Ibanez(?)

  • Hadeska22

    aktív tag

    válasz Gzolo #961 üzenetére

    Nálam viszont (G710EM) még mindig 9 van. Igazi profi megoldás kismillió verziót kiadni, így legalább az amúgy is szörnyen lassú frissítésük még tovább húzódik. Stabilitásban egyetértek, gyorsaságban már kevésbé, a kinézet pedig egyénfüggő. Bár biztos vagyok benne, hogy van olyan ember, akinek akár az LG féle UI is tetszik. Nos én nem tartozom közéjük.

    Quickmemo-t mondjuk G Pad 8.3 óta használom, és tényleg szeretem. Visszatérve az LG UX-re: Alapvetően a probléma az, hogy nem tesztreszabható. Látszik, hogy évek óta ezt a vonalat erőltetik, viszont nem fejlődik UI szempontjából. Távol álljon tőlem, hogy a Samsungot hozom fel példának, de látszik, hogy évről évre reszelgetik azt a szoftvert és azért manapság egészen élhető. Az egyik legnagyobb gondom a Notch eltüntetése volt. Van a gyári szoftverben lehetőség rá, viszont gyári ikonpakkal nem lehet semmit sem kezdeni. És ha esetleg úgy döntesz, hogy egy másik launchert raksz rá (pl. Pixel Launchert), akkor az felülírja a beállításokat, azaz dönthetsz, hogy:
    - Notch-csal és valami élhetőbb launcherrel használod
    - „Notch nélkül” viszont marad a szegényes kinézet beállítása

    Igen, két éves modell, viszont ez nem mentesíti őket, hogy támogassák a készüléküket.. Hüledezve olvasom, hogy egyesek (rendszerint LG fanatikusok) szerint örülni kellene, hogy egy több mint két éves készülékre kiadják a 10-t. Bosszantó, mert Sony effektust érzékelek (XZ1). A készülék 2018 májusában lett bemutatva és júniusban a boltokban volt. Android 10 megjelenési dátuma? Szeptember 3. Akkor miért is a gyártó kegyessége, hogy képes kiadni azt a nyamvadt frissítést a termékükre ennyi idő után? A készülék még bőven benne volt a "2 év frissítésben".. Amúgy is, kutya kötelességük, ha ezt az utat választották (LG UX) és nem hajlandóak Android One (G7 One-t ne számoljuk..) féle szolgáltatást nyújtani.

    Mindegy, részemről Pixelre váltottam, mert elegem lett ebből a fajta gyártói telibesz@rásból. Azóta 11 virít a telefonon, nincs notch, igaz Jack-sem, de legalább még 2-2.5 évig kapok támogatást és havi biztonsági frissítést. A hiányzó audioképességeket pedig bluetooth/usb-c-s dedikált DAC-cal megoldom, még ha nem is olyan kényelmes mint jack-es fejhallgatót bedugni a készülékbe.

    Az az igazság, hogy sokan még mindig nem értik, hogy hiába van jó hardvered, ha amúgy szoftvert nincs vagy nagyon gyér.. Igazad van, a hardver elég lesz még jó pár évig. És a szoftver? Ne azt nézd, hogy az alkalmazásfejlesztők mennyi ideig fogják a 9-10-t támogatni, hanem, hogy a készülék semmilyen hivatalos biztonsági frissítést nem fog kapni. És akkor mehetsz XDA-ra egy mókolt ROM-ot beszerezni, már ha lesz olyan lelkes fejlesztő aki úgy döntött, hogy szeretne egy frissebb rendszert. Az apple-t mint céget rühellem, de az, hogy mennyi ideig támogatják a készülékeiket, az becsülendő, még ha sok régebbi modell esetében ez csak biztonsági frissítést és "főverzióugrást" jelent (de feature-t nem).

    B.C Rich...Jackson...Ibanez(?)

Új hozzászólás Aktív témák