Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Paxker315

    addikt

    válasz Kansas #91 üzenetére

    ejj be büntis! :) Amúgy audiobookból szerintem vagy 133-at már végighallgattam, és imádom, ha a narrátor minden szereplő szövegét más-más hangon-akcentussal olvassa. NA, a skót ezért lett "kedvenc". Mondjuk nekem az audiobook egy "műfaj", jó narrátor nagyon tud dobni a sztori élvezhetőségén, míg, egy fahangú (PozsgayJózsibácsi replika) teljesen élvezhetetlenné teszi az egészet. Vicc, hogy ~14 éve felsőfokúztam angolból, meg akkor csináltam előrehozott emelt érettségit is, azóta sporadikusan sem foglalkoztam vele, mégis, a szókincs-beszéd óriásit fejlődött, beszédhangok, szófordulatok etc.

    Sajnos sokan kifejezetten csúnyán beszélnek. Főleg az olyan szép kifejezésekkel van gond, mint a through, thorough, though, bármi, ami th hangokkal kezdődik, bármi, amiben R van, bármi, ami W-us (igen, sokan V-nek ejtik, de minek? A W amúgy is klasszikusabb, a klasszikus-restituált latinban is W hangot ejtenek, ónémet nyelvek szintén főleg azt használtak, V-nek ejteni böszmeség, bár én sajna német beszédben is inkább W-t használok, hiába helytelen. De csak olyan kis apróságokban is tud randán hangzani beszéd, ha nem normálisan képzi valaki az -ng-t pl. a sing-ben.

    szerintem, túl kis hangsúlyt fektetnek az ALAPOKRA, így kiejtésre, szófordulatokra, mindennapokban hasznos készségekre. Szerintem. Meg mondjuk a diákok nagy része nem igazán szeret beszélni, pedig az kell. Minél többet. Olyannal, aki korrigálja a hibákat, segít. :(

    https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

Új hozzászólás Aktív témák