Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz iknight #31 üzenetére

    Asus Transformer + Dokkoló kb 140-150 ezer forint (dokkoló nélkül 100k ami szerintem kicsit sok, de a kettő együtt nem vészes ahhoz képest, hogy mennyire új eszközről van szó ami még nem találta meg igazán a piacát ezért még drága, na meg egyik szolgáltató kínálatában sincs benne). Ennyiért még nem kapsz bitang "Windowsos vasat". Arról nem is beszélve, hogy van akinek a 13" már nagy ahhoz, hogy mindig a táskájában lapuljon. Tökmindegy milyen vékony és könnyű ultrabook vagy MacBook Air a szóban forgó nehezék.

    Nekem 10"-es a netbookom. Van egy kis szütyője és kb bármelyik táskám elnyeli anélkül, hogy nagyon érezném a súlyát, igaz egy táblagép a harmada lenne súlyban és vastagságban. Azért vettem anno, mert kellett az asztali mellé egy napi szinten magamnál tartható netezős, multimédiás eszköz ami azért nagyobb mint az Androidos mobilom. Meg eleinte a nagyobb terjedelmű szövegek szerkesztése is játszott, de szakdogám leadásával már ez is kiesett, alig gépelek rajta pár mondatnál terjengősebb szöveget. Igazából egy tábla most sokkal jobban megfelelne, mint ez. Arról nem is beszélve, hogy egy tábla ezen a téren célszerszám.

    Na meg ez már speciálisabb eset, de mondjuk múltkor prezentáltam egy fotósorozatot a megrendelőnek. A netbookom kijelzőjén meglehetősen ocsmányan mutattak a fotók és szabadkoznom kellett, hogy a végleges produktum nem ilyen fakó, színtelen és enyhe. Egy jobb táblagép megjelenítője ennél klasszisokkal jobb. De tudom ez utóbbi már tényleg eléggé speciális eset.

Új hozzászólás Aktív témák