Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Stauffenberg

    nagyúr

    Toshiba NB550D netbookomat cserélném egy ilyenre! Aki benne van ebben az üzletben az szóljon rögtön! :DDD

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Gergő_ #18 üzenetére

    Szerintem meg pont az az előnye, hogy ezeken a gépeken nem Windows fut. Tulajdonképpen egy netbook vagy táblagép mire való? Nem akarsz vele videót vágni, nem akarsz vele Photoshopot futtatni, nem akarsz vele még számos olyan dolgot tenni ami kívül esik a netezés, szövegszerkesztés, filmezés, zenehallgatás és a "játék" hatósugarán (bár egy netbook erre alkalmatlan, a táblákra meg sok minőségi alkotás van).

    Ezekre egy Windowsos vagy Linuxos netbook is alkalmas, de tapasztalatból mondom, hogy a netezési élmény jócskán elmarad. Nem olyan gördülékeny, néhány flash szarság megfekteti a böngészőt és a több ujjas zoom is nagyon gagyi egy tapipadon (ha egyáltalán elérhető), de a gyenge hardver miatt ráadásul baromi lassú és szaggatós élmény. Arról nem is szólva, hogy egy normálisabb táblagép megjelenítője sokkal szebb színekkel dolgozik.

    A fent felsorolt dolgok közül csak a szövegszerkesztés esik ki egy táblagépnél, de aki nem erről blogol vagy ír cikket annak meg ez is mindegy. De egy ilyen dokkolós megoldás erre is gyógyírt jelent.

    Szóval jobb is, hogy nem Windows fut rajta! Régóta használok Androidot, most éppen egy Motorola Defy-n (800 Mhz, 512MB RAM, stb... szóval egy átlagos netbook teljesítményének még a felét sem éri el), mégis villámgyors a netezés, rengeteg freeware és használható, hasznos alkalmazással van tele az alkalmazásbolt, a widgetek nem ölik meg a "desktopot" és úgy futtatja, tördeli, "zoomolja" a weboldalakat amiket egy netbooknál klasszisokkal drágább notebooktól várnál csak el!

    Szóval ha alapvetően a multimédia, játék és a netezés a cél akkor sokkal inkább egy táblagép (dokkolóval), mint egy netbook!

    Az ultrabook meg más kategória. Árban is. De tény, hogy az sokkal több mindenre használható. Ezzel arányosságban van ami háromszor annyiba is kerül, mint egy minőségi táblagép.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz iknight #31 üzenetére

    Asus Transformer + Dokkoló kb 140-150 ezer forint (dokkoló nélkül 100k ami szerintem kicsit sok, de a kettő együtt nem vészes ahhoz képest, hogy mennyire új eszközről van szó ami még nem találta meg igazán a piacát ezért még drága, na meg egyik szolgáltató kínálatában sincs benne). Ennyiért még nem kapsz bitang "Windowsos vasat". Arról nem is beszélve, hogy van akinek a 13" már nagy ahhoz, hogy mindig a táskájában lapuljon. Tökmindegy milyen vékony és könnyű ultrabook vagy MacBook Air a szóban forgó nehezék.

    Nekem 10"-es a netbookom. Van egy kis szütyője és kb bármelyik táskám elnyeli anélkül, hogy nagyon érezném a súlyát, igaz egy táblagép a harmada lenne súlyban és vastagságban. Azért vettem anno, mert kellett az asztali mellé egy napi szinten magamnál tartható netezős, multimédiás eszköz ami azért nagyobb mint az Androidos mobilom. Meg eleinte a nagyobb terjedelmű szövegek szerkesztése is játszott, de szakdogám leadásával már ez is kiesett, alig gépelek rajta pár mondatnál terjengősebb szöveget. Igazából egy tábla most sokkal jobban megfelelne, mint ez. Arról nem is beszélve, hogy egy tábla ezen a téren célszerszám.

    Na meg ez már speciálisabb eset, de mondjuk múltkor prezentáltam egy fotósorozatot a megrendelőnek. A netbookom kijelzőjén meglehetősen ocsmányan mutattak a fotók és szabadkoznom kellett, hogy a végleges produktum nem ilyen fakó, színtelen és enyhe. Egy jobb táblagép megjelenítője ennél klasszisokkal jobb. De tudom ez utóbbi már tényleg eléggé speciális eset.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz iknight #37 üzenetére

    A 3G modul nélküli verzió 150k a legtöbb helyen (szintén 32GB-os, bár ha a 16GB-os verziót veszed jelentősen olcsóbban azt is tudod SD/MicroSD kártyával bővíteni mert van rajta kártyaolvasó).

    Nekem van Androidos telefonom, a netbook felé is tetheringelem a mobilnetet róla és a táblával se tennék másként. A franc fog a telefonon és a netbookon/táblegépen is külön mobilnetet fizetni.

    Szerk: Nem mondom, így is drága a dolog. Egy 3G-vel és dokkolóval ellátott 32GB-os példány szerintem simán lehetne 120-130k is, a 3G nélküli meg bekúszhatna 100k alá. Egy átlagos netbook manapság 80-100 ezer forint. A transformers szériában pedig ráadásul IPS panel dolgozik ami azért sokaknak fontos lehet (például nekem), szóval nem feltétlenül van ez nagyon túlárazva, de tény, hogy igazán javulhatna a helyzet. De amíg nem viszik az emberek, amíg a táblák piacának több mint 70%-át az Apple uralja és ő nem hajlandó árcsökkentésre (és márpedig erre SOHA nem lesz hajlandó egyetlen terméke esetében sem), addig egy ASUS Tranformers vagy hasonló kaliberű Lenovo vas sem lesz olcsóbb. Kivéve ha az emberek rájönnek, hogy iPad áron kapnak szintén gyors, szintén IPS kijelzős, Honeycomb-os táblegépet amihez mellesleg ennyi pénzért egy komoly dokkoló is jár!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák