Keresés

Hirdetés

  • V Rising teszt

    gp Két évvel ezelőtt nem várt sikert hozott a Stunlock stúdió számára a V Rising, és most minden földi jóval teletömve kiléptek a korai hozzáférés árnyékából is. Nézzük, mit is hoznak a teljes pompájú véres kalandok!

  • Itt van az első fotó a Motorola Razr 50 Ultráról

    ma Marad a nagy méretű külső kijelző, és nincs más látványos változás egyelőre.

  • AMD Radeon undervolt/overclock

    lo Minden egy hideg, téli estén kezdődött, mikor rájöttem, hogy már kicsit kevés az RTX2060...

Új hozzászólás Aktív témák

  • carl18

    addikt

    Azért a 4080-ért az a 1200 dollár elég kemény, senkit es téveszen meg a 4080 12 gigás egy 4070 csak átcímkézve. Mert ha X70 lenne minden panaszkodna miért 900 dollár, de egy X80-ként már nem annyira huzzák rá a szájukat az emberek.

    Így a 4090 tűnik a legjobb vételnek, talán az Nvidia is direkt árazta túl a többit. :K

    Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

  • carl18

    addikt

    válasz paprobert #23 üzenetére

    Pedig olcsóbb nem lesz csak drágább, az Nvidia is ráérzett a vastagabb profira.
    Meg a gyártási költség se lesz olcsóbb, így mondhatni a RTX 5000 minimum azonos árba fog rajtolni mint a jelenlegi Lovelace generáció.

    Csak a RTX 5080 lehet 1200-1400 dollár, az RTX 6080 meg 1500-1600.
    Akinek kell úgy is megveszi, de nem is tudom a régi Mainstream kockákból ki fog ilyen drága kártyát venni. :K

    Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

  • carl18

    addikt

    válasz fanti #68 üzenetére

    +1 Igen mondjuk az vicces hogy 5 év múlva már semmit se fog érni mert addigra már jön a RTX 6080 :K 2024 :-RTX 5080 2026:-RTX 6080.

    #33Yutani
    Úgy értettem a sima RTX 4080 olyan drága 1200 dollárért, hogy megéri a több vram és 60%-al több cuda meg 1600 dollárért. Erre értettem hogy az Nvidia a kisebb modelleket nagyon túlárazta. Meg a 12 gigás 4080 nagyon meg van nyírva, szerintem átlagba 20-30% lassabb lesz mint a 16 gigás társa.

    [ Szerkesztve ]

    Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

  • carl18

    addikt

    válasz Hopkins95 #171 üzenetére

    Jó magam is úgy gondolom a Mainstream pc platform már nem a igazi.
    A videókártyák is évről évre drágábbak, most egy átlag hobbi gamer kétlem heti pár óra játékért fog fél milliós kártyát vásárolni a gépébe.A magyar bérekhez képest ez már túl drága hobbi, és most nem is tudok játékról amiért megéri ilyen kártyát venni.
    Szerintem ha jön is valaha a RTX 4060 250-300E körül lehet a hazai piacon, mert a forint tovább fog romlani. Az Nvidia se lesz zavarba mennyit kérjen érte és erre rámegy a 27% áfa.
    Egy 400 dolláros kártya 450ft-os USD/Forint árfolyamon 180.000 forint+ Áfa és kereskedő haszna. 274E forint 1,2 szórzóval, és még nincs garancia nem lesz 450-500 dollár a 4060-as kártya.

    Talán az Nvidia így áraz, RTX 4070 699$
    RTX 4060 499$
    RTX 4050 329$

    Mert a jelenlegi generáció árazásából ki indulva kétlem ettől barátságosabban áraznának.
    Bár mondjuk engem úgy maga az egész pc ípar nem nagyon foglalkozat, hol vagyunk már attól hogy 200 dollárért kaptál elég tiszteséges teljesítményt?
    HD 4850 és társai 200-ért is tudták a dolguk.
    Manapság tény és való a gyártás is drágult, de maguk a cégek is nagyobb haszonnal dolgoznak.

    Én mindegy mit dobnak piacra, teljesen kiszolgál egyenlőre a 1660 Super.
    Ha tönkre megy egyszer majd akkor cserélem. :U

    Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

  • carl18

    addikt

    válasz 1dude #176 üzenetére

    December/Január Tájékán szerintem meg lesz a 450forintos/USD. :(
    #175Hopkins95
    Igen, nem kell minden Ultrán játszani, vissza lehet venni pár opciót High-ra Mediumra és már is nővekszik szépen a teljesítmény. :K
    Meg jelenleg senkinél se a videókártya lesz az elsődleges ha így megemelkedik a megélhatés költsége.

    Egy játék ami miatt áldoznák a gépfejlesztésre az a GTA 6 de hát az hol van még, meg még nincs garancia arra se a jelenlegi gépem nem futtatja gond nélkül.
    A Ryzen 5 3600/16GB DDR4/MSI GamingX 1660 Super együtt azért eddig mindennel megbírkozott.

    [ Szerkesztve ]

    Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

  • carl18

    addikt

    válasz k-adi #180 üzenetére

    Ki beszélt itt a ezer éves hardverekről?
    Elég vissza menni a Pascal Generációig ami 2016-os és akkoriban a sima 1050 109 dollárba fájt. Most a RTX 3050 ennek megfelelő utodja 249 dollár papíron, ami így is bőven 100E forintba van.

    "ez olyan mint a kocsiknál, trabant is gurult, suzuki is olcsó volt és gurult, akkor most miért nincs csak merci meg audi? " Vicces hasonlósat. :C

    "igényesebbek a játékok amikhez kell az erő, számítási kapacitás, stb... amit meg kell fizetni."

    Mert a GTX 980TI-ba is ott volt az erő 649 dollárért, csak akkor még nem tudott az Nvidia arról a verebekről több pénzt is le lehet akasztani. Régen is voltak erős hardverek, most meg szimplán super erősek ami miatt a nagyobb natív felbontás is elérhetővé vált.

    #188GoldhandRent
    Végre valaki aki megéri, itt arról van szó minden zöld generáció évről évre drágább de az emberek fizetése főleg itthon nem igazodik hozzá. És itt már valóban csak az lesz néhány youtuber/grafikus megveheti magának. De az átlag ember majd örül ha egy RTX 4050 megvásárolhat magának. :U

    Egy jó régi osztálytársam fiatalon 2008-ba volt címerezni diák munkán és 38E forintért vásárolta nyáron a HD 4850-et. És az elég jó kártya volna anno, de most a belépő szint se kerülne ennyibe.

    Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

  • carl18

    addikt

    válasz PuMbA #190 üzenetére

    Szerintem azért ha valaki ért a gépekhez és magának építi azért lehet jó gépet csinálni hosszú élet tartalommal. És alkatrészeket se kell minden évbe cserélni, egy régi I7-3770 még mai s tiszteségesen teljesít ha valaki nem maximalista. :K

    Itt az a fő gond hogy az elfogadhatú áru termékeknél elég romlik az ár-érték arány.
    Az RTX 4050 mondjuk lehet azt tudja majd mint egy 1080TI csak annak használt árának kétszereséért. De ott mostani RTX 3050 ami alig teljesít túl egy 1660 Supert, ami szerintem azért az árért elég gáz.

    Nekem meg a 1660S van is nem érdekel semmi RTX és más marketing salang.
    De az lesz a gond az Nvidia és úgy látszik az AMD is kezdi kikoptatni a jó ár-érték arányú megfizethető alkatrészeket. :K

    #191b.
    +1 Azért a 8 zen 2 mag kiherélve nem olyan nagy dur+ a 10,5 terraflop se világvége.
    Konzolnál tudtommal a 16 gb ddr6 egyben rendszermemória és vram egybe, így meg vannak ennek is korlátai.

    Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

  • carl18

    addikt

    válasz DeathAdder #198 üzenetére

    Egy család tagommal pont az beszéltük nem csak az a gond hogy drága, hanem hogy a Technika folyton fejlődik. És elöbb-utobb oda jut az ember kénytelen lesz megint fejleszteni, meg hát a 3 év garancia is csak azt garantálja az alatt az idő alatt nincs gond ha megdőglik.

    De egy 1200 dollár/euros kártyánál ha 5 év után megpusztul azért az már elég nagy pénz kidobás. Hiszen nagy hőtermelés miatt benne van a paklíba hogy a degradáció is korábban jön el. Valahogy a nagy hőtermelő kártyák nem élnek olyan hosszú távokat.

    HD5970, GTX590 Igen, ezek maguk idejébe voltak a szörny gpuk extrém árral fogyasztással.
    Csak akkor azért volt megfizethető áron GTX 570/HD 5870 meg ahogy írtad a HD 6950 esetén is volt opció bios mód hogy nagyobb kártya teljesítményével működjön.
    De még emlékszem a 3 magos AMD procikat is lehetett unlockolni 4 magosra. :K
    Most rákerestem a Phenom X3-at lehetett így mázlival ugradelni, és volt egy 4 magos proci a 3 magos árán. Valahogy élhetőbb volt a régi informatika világa, most kicsit minden eldurvult.

    Azért a mai világban az igazi hogy nem olyan gyorsan avulnak a dolgok mint régen, azért egy Ryzen 5 3600/I7-8700 még mindig elég minden játékra ha megfelelő GPU van mellete.

    Nekem is volt anno egy I5-3470 ami azért elég sokáig minden címet szépen futatott, aztán utána cseréltem miután már kezdett előjönni a cpu bottleneck sok helyen. :(
    2018 után volt hogy már nem igazán álta meg a helyét mindenhol.

    De változik a világ, majd alkalmazkodunk! :)
    Itt a fő gond hogy a 4080 ireálisan drága a 4090 alatt, mert a 1200 euro+áfa stb.
    Magyar piacon 1500 euroval lazán lehet számítani, és kizárolag gamingra nem feltétlen kell ilyen kártyát fen tartani.

    [ Szerkesztve ]

    Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

Új hozzászólás Aktív témák