Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kismono

    csendes tag

    Üdv Mindenkinek! :)

    Én csak az eredeti topic-hoz szeretnék hozzászólni. Olvasgattam a kommenteket és voltak nagyon meggyőző érvek mind az Intel belépő szintű megoldás mellett, mind az NVidia megoldása mellett, viszont egy szempont sehol sem szerepelt, így én a felől közelíteném meg, hogy melyik lesz a jobb(Intel vs NVidia) megoldás. Ez pedig nem más, mint az Intel software/driver támogatása és annak minősége. Nekem anno 1999-ben volt egy Intel 740-es dedikált VGA-m. A kártyához kapott gyári driver-rel a glQuake tudott max. 5fps-t, ami abból kiindulva, hogy akkoriban a glQuake nem számított valami nagy VGA igényű játéknak, elég siralmas volt. Kénytelen voltam elfogadni, hogy a kártyám nem igazán egy teljesítménybajnok. Viszont rá kb fél évre az egyik haverom 3.5"-os floppy-kon hozott egy rar tömörített (hivatalos vagy nem hivatalos, ma már nem tudom megmondani) driver-t ami telepítése után a glQuake és a többi D3D-t használó játék megtáltosodott és hozták a legalább 25-30 átlag fps-t, a glQuake-et is ideértve.

    Ennek a kis történetnek több tanulsága is van :

    1. Én az azóta eltelt pár évben nem igazán láttam azt a törekvést az Intel részéről, hogy meglenne a hajlandóság részükről, hogy az arra szükséges energiát fektessék abba, hogy akár csak egy IGP-jükhöz is rendesen úgy megírják a driver-t, hogy az törekedjen az adott hardware 100%-os feature és teljesítmény kihasználására

    2. Nekem anno szerencsém volt, mert voltak olyan geek haverjaim akik már akkor is az ilyen témákban otthonosan mozogtak és utána jártak meg szereztek nekem egy olyan driver-t amivel az i740-es chippel szerelt VGA-m megcsillogtathatta a benne rejlő valódi potenciált, de a mai belépő szintű noti vásárlók szerintem kb jó részének nincs ilyen ismerőse/haveja/rokona, aki kitúrná akár egy prohardver fórumból azt, hogy esetleg van azóta egy sokkal jobb driver, mint az amivel a notebookot vette amit pl. lehet, hogy a hivatalos Intel csatornából vagy auto update-ből nem lehet leszedni, mert az Intel közben tovább lépett és úgy döntött, hogy hivatalos csatornából nem tolja ki az eszközeire, mert az pl. nem kapott WHQL minősítést a Microsoft-tól. A vállalati adminokról nem is beszélve akik egyen vállalati image-ből tolják ki a komplett OS-t + a hozzá járó, céges környezetnek megfelelő software package-eket, ahol nem az lesz az első szempont, hogy egy új driver-rel, ez és ez a feature elérhetővé válik vagy 15%-kal többet tud majd teljesítményben a kártya, hanem az, hogy a windows desktop meg az Excel, stb. a gyári elsőre kiadott driverrel is elfut stabilan! .

    Szóval szerintem nem az fogja eldönteni, hogy melyik teljesít DX11-es játékok alatt xWatt-tal kevesebbel is beérve jobban, hanem a relatíve hosszú távú software-es támogatottság és support. Márpedig jelenleg az NVidia fényéveket ver az Intel-re ebből a szempontból.

    Mielőtt bárki megkövezne, mert hülyeségeket irkálok szeretném leszögezni, hogy ezek csak a saját szubjektív gondolataim. Ha valaki máshogy látja ezt a témát, szíve joga hozzá, elfogadom, nem vitatkozok vele! :R

Új hozzászólás Aktív témák