Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Rolly

    veterán

    válasz TeeJay #99 üzenetére

    Látom nem használtál még elektromos autót :). Minek töltsem mindig? Tudom mikor hova kell menni másnap... ha meg SOS van akkor 30 perc egy 8,5-es autó (11 támogatás nélkül) is 30 perc a 20-80 töltése ... tehát akkor is lehet menni vele... amúgy mi úgy szoktuk, hogy 100-on töltöm 250-es hatótávig (30-80 kb)

    ha mindenki minden nap teletölti akkor az átlag napi 40 kmnyi áramot fog tölteni ... ami 6-8 kWh átlagot jelent... éjszaka 8 óra alatt ez kb egy hősugárzó kategória :). A házba na 4 klíma többet fogyaszt télen fűtésre...

    Ha heti egyszer töltöm (amúgy mi egyszer szoktuk tölteni) akkor vagy napközben töltöm és akkor napelemből egyből bele megy az áram... Vagy éjszaka töltöm míg alszok... Nem kell megállnom 3 percre sem.

    Amúgy a diesel / benzin tankolásod mérd le én párszor mértem 5-10 perc között szokott az is lenni. Rekord Horváth nyaraláskor a határ előtt (tankolás, pisi, kávé-szendvics) annyian voltak, hogy 50 perc alatt végeztünk ezzel ...

    És mióta van elektromos autó a töltés 2x5 másodperc (maximum míg rádugom és lehúzom az autót) és havi 2x5-10 percet úszok meg (plusz kerülőt a benzinkút felé - nem sok 2-5 perc plusz) ... így ez azért pár 30-40 perces töltést simán befed :)

Új hozzászólás Aktív témák