Hir​d​etés

2018. május 21., hétfő

Gyorskeresés

(#1) janeszgol

janeszgol
(PH! kedvence)

Hm, ötletesnek tűnik. Akkor az S9-en fixem marad a jack csati. Az öcsémnek a legelső verzió van meg, de még nem használta. Kíváncsi vagyok, ez mennyire jön be neki.

A női nemnél csak a női igent szeretem jobban.

(#2) g.attila92 válasza janeszgol (#1) üzenetére

g.attila92
(újonc)

S8-al is működni fog vagy ahoz a régi DEX kell?

(#3) Csapo83 válasza g.attila92 (#2) üzenetére

Csapo83
(senior tag)

Működni fog az S8 párosal és Note8-al is.
A DEX frissítés most az oreoval jön.

A kedvenc pálinkámhoz hűséges vagyok! A márkákhoz, rendszerekhez nem!

(#4) Mr.Silkó válasza janeszgol (#1) üzenetére

Mr.Silkó
(PH! kedvence)

Akkor minek vette meg, ha eddig nem is használta? :D
Vagy ajándék volt? :)

(#5) janeszgol válasza Mr.Silkó (#4) üzenetére

janeszgol
(PH! kedvence)

Ajándék volt. Azért kapta, mert szoftverfejlesztő, hátha hasznát veszi. Eddig még nem vett hozzá monitort, így nem használta. Remélem majd kipróbálja, mert ha hasznos, akkor megveheti majd ezt is.
Nekem tetszik a DEX és zseniális a megvalósítása. De én nem vagyok programíró, azt nem tudom, hogy neki is hasznos lesz-e, egyáltalán segíti-e valamiben a munkáját.

(#6) Matada2.3

Matada2.3
(PH! kedvence)

Valaki használja életvitel szerűen? Esetleg tényleg tud vele helyettesíteni egy egyszerű laptopot mondjuk? Elég nehéz elképzelni.

Finn the human

(#7) hukli21 válasza Matada2.3 (#6) üzenetére

hukli21
(kvázi-tag)

Én használom, és nagyon bevált eddig. TV mellett a dock, hazaérek, rádobom, bt egér+bt billentyűzet, és a kanapéról mehet minden. VDI-al még irodai meló is megoldható. Vannak persze dolgok, amikre nem jó, pl videó/fotó szerkesztés (komoly szinten), PC szintű játék (mondjuk meglepően jól lehet vele játszani is), vagy ha vkinek olyan programra van szüksége, ami komolyabb hardvert igényel.. Árulom is a laptopom, mert egyszerűen nincs mellette szükségem rá :))

Z3c-->LG G2-->Nexus 5--> Huawei P8 --> Iphone 4s --> LG G3

(#8) Somatom

Somatom
(PH! addikt)

Viszont, az elődhöz képest lemaradt az ethernet portja. :W

"A mamádtól még azt hallottad: nincsenek már angyalok. Ördögökről nem mesélt. Nézz rám! Én az vagyok." (Dance)

(#9) Nartaas

Nartaas
(lelkes újonc)

Az ergonómiai kialakítás nem épp arra enged következtetni, hogy tapipad funkció is lesz. Ha igen az elég "érdekes" lenne ebben a formában.
Mellesleg ez is meg az első dex is olcsó kacat hatású. Nem sikerül egy ízléses dockolót tervezni Samunak?

(#10) Csapo83 válasza Matada2.3 (#6) üzenetére

Csapo83
(senior tag)

Napi szinten használom.
Office, netezés, levezezés. Eddig hibátlan és ha valami kell akkor egyből ott is van a tefonomon.

(#11) hunluigi

hunluigi
(senior tag)

Nálam kivtotta a DeX (mellopow) az asztali gépet. Most már csak video vágáshoz kapcsolom be a lapost. Amúgy játszani is lehet ám... ;]

[ Szerkesztve ]

A kezdetek kezdetén... XT 8Mhz; 640Kb ram; HERCULES monitor (papirfehér) és csatoló (256k ram); 20Mb MFM HDD 5,25''; 1.2Mb 5.25'' FDD; PC Speaker Hová szalad a világ...

(#12) Fryskitt

Fryskitt
(PH! addikt)

Az egér ilyen kispórolása oké, na de billentyűzeté is? Az már szerintem nem.

I swore never to be silent, whenever and wherever human beings endure suffering and humilitation. We must always take sides. Neutrality helps the opressor, never the victim. Silence encourages the tormentor, never the tormented.

(#13) Csapo83 válasza Fryskitt (#12) üzenetére

Csapo83
(senior tag)

Nincs kispórolás!
Ez max egy lehetőség

(#14) Fryskitt válasza Csapo83 (#13) üzenetére

Fryskitt
(PH! addikt)

De rossz. Egy lézeres vetített billentyűzet menő volna ehhez. Szerintem persze.

I swore never to be silent, whenever and wherever human beings endure suffering and humilitation. We must always take sides. Neutrality helps the opressor, never the victim. Silence encourages the tormentor, never the tormented.

(#15) Matada2.3 válasza Csapo83 (#10) üzenetére

Matada2.3
(PH! kedvence)

és (#7) hukli21

Jó hallani, hogy akkor tényleg tudjátok hasznosítani, talán nekem is bevált volna, ha nem szerek be hamarabe egy chromecast-et. (igaz, azzal nem lehet ennyi mindent csinálni) :R

Finn the human

(#16) Csapo83 válasza Fryskitt (#14) üzenetére

Csapo83
(senior tag)

Egy jó kis projektor még bele és már monitor sem kell ;) Azért ezek még nagyon odébb vannak.

(#17) batai15

batai15
(PH! félisten)

Ha azt nézzük 30k egy dex akkor nem is drága.

"A tűzoltó nem azért rohan be az égő házba, mert rettenthetetlen, hanem mert az elhivatottsága erősebb a félelménél". John C. Maxwell******* Redmi note 4 eladó!

(#18) Somatom válasza Csapo83 (#16) üzenetére

Somatom
(PH! addikt)

Nem annyira. Az én telómhoz van projectoros kiegészítő. De, én jobban kedvelem a HDMI -s megoldást, ezért inkább ezt hoztam össze. Ezt a hsz. -t is így írom. Teló, adapter, monitor, egér, bill.

[ Szerkesztve ]

"A mamádtól még azt hallottad: nincsenek már angyalok. Ördögökről nem mesélt. Nézz rám! Én az vagyok." (Dance)

(#19) Csapo83 válasza Somatom (#18) üzenetére

Csapo83
(senior tag)

Arról beszéltünk hogy magába a DEX-be még odébb lesz amire ezeket beleteszik. Azt tudom hogy vannak már külön megoldások erre.

(#20) Somatom válasza Csapo83 (#19) üzenetére

Somatom
(PH! addikt)

Sorry, akkor félreértettem!

(#21) Mr.Silkó válasza janeszgol (#5) üzenetére

Mr.Silkó
(PH! kedvence)

Egyetértek, hasznos ketyere, bár én sem vagyok programozó. :)

(#22) MMMMMM

MMMMMM
(kvázi-tag)

Erdekes a huawei mate10pro mar ugy mukodik h maga a keszulek kijelzoje egy tapipadkent is mukodik ha desktop pc modban van. Miert erolteti a samsung ezt a dexet? Szerintem csak tobb penzt akar ezaltal beszedni.

[ Szerkesztve ]

(#23) kengyel

kengyel
(PH! nagyúr)

Jó kis dolog ez, állítólag visszafele is kompatibilis. Ha megjelenik, lehet beruházok egyre. Annyit megér !

Fotóim : https://www.flickr.com/photos/139652133@N05/albums

(#24) Szakiii válasza Mr.Silkó (#21) üzenetére

Szakiii
(PH! addikt)

Én viszont az vagyok és nem sok hasznát venném :D

S7 black - ASUS ROG 553 VE - 7700 hq - 1050 ti - 512 SSD - 16GB DDR4

(#25) atike

atike
(PH! nagyúr)

Na részben ezért is várom az S9/S9+ bemutatót.... Kíváncsian várom hogy a DeX hová fejlődik... Jó az irány szerintem.

(#26) Fryskitt válasza Csapo83 (#19) üzenetére

Fryskitt
(PH! addikt)

Szerintem a vetített billentyűzet nem annyira nehéz és bonyolult, hogyne lehetne. ;)

(#27) csorbajeno válasza Somatom (#8) üzenetére

csorbajeno
(senior tag)

Az ethernet port-ra miért van szükség? Azt a telefon wifi-je nem tudja kiváltani?

(#28) Somatom válasza csorbajeno (#27) üzenetére

Somatom
(PH! addikt)

Az ethernet stabilabb, nagyobb átviteli sebességet tesz lehetővé, kisebb a késése, kevésbé terheli a telót, stb. Én már kerültem párszor olyan szituba, amiben a wifi nem volt megoldás. Pl. szállodában amikor rákérdeztem a netre, akkor a recepciós adott egy kábelt, hogy a szobában dugjam a fali csatlakozóba. Persze, van USB-LAN adapter, de az még egy kütyü. Ha már egyszer megcsináltak egy lehetőséget, akkor azt miért kell elvenni?

(#29) csorbajeno válasza Somatom (#28) üzenetére

csorbajeno
(senior tag)

Persze, jogos az igény, hogy nem kellene elvenni. Az indoklásod meg teljes mértékig igaz, de ezekbe bele sem gondoltam.

(#30) Stevesuit válasza Matada2.3 (#6) üzenetére

Stevesuit
(újonc)

Én leváltottam 95% ban a gépemet a munkámhoz. Leginkább dokumentációk készítéséhez használom,ahol fényképeket is be kell illeszteni. Ha windowsra lenne szükség akkor a Splashtop nevű appal csatlakozom a gépemhez

(#31) antim

antim
(kvázi-tag)

Sajnálom h a hangszórómat nem tudom majd hozzákötni fixen. Így amíg megjelenik addig veszek egy chromecast-os hangfalat, hogy ne hiányozzon. :)

[ Szerkesztve ]

(#32) Somatom válasza antim (#31) üzenetére

Somatom
(PH! addikt)

Sztem USB -s "hangkártyával" működne. Persze, ez megint egy plusz kütyü.

(#33) MrPetya19 válasza csorbajeno (#27) üzenetére

MrPetya19
(PH! addikt)

Vállalati környezetben meg a fix MAC cím miatt tud hasznos lenni a beépített ethernet adapter.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#34) Csapo83 válasza Fryskitt (#26) üzenetére

Csapo83
(senior tag)

Volt szerencsém kipróbálbi és egy hoszabb rmailt nem szeretnék vele megírni

(#35) Somatom válasza MrPetya19 (#33) üzenetére

Somatom
(PH! addikt)

Fix MAC -cím? Tapasztaltam már olyat, hogy Androidos eszköznek rendszerindulásonként változott a MAC -címe, de ez bug, mert a MAC -cím minden esetben fix kéne legyen, hiszen az magát a hálózati modult (a Wifi modult is) azonosítja.

(#36) atike válasza MrPetya19 (#33) üzenetére

atike
(PH! nagyúr)

A mac alapból nem változik... Fix bármilyen hálózati interface-re nézve... Használjuk is vállalati környezetben. Mármint a telefonoknál is.

(#37) German_TD

German_TD
(senior tag)
LOGOUT blog

Tetszik. :)

sᴧᴍsᴜɴɢ™ ɢᴀʟᴀxʏ S7 / Ego sum via veritas et vita

(#38) MrPetya19 válasza atike (#36) üzenetére

MrPetya19
(PH! addikt)

Tudom.
Ezért mondtam, hogy jobb ha nem átalakító kell, hanem alapból van a dokkolón.
Az üzleti laptopokon is ezért van ethernet vezérlő, mert így dokkolón se változik a MAC címe.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#39) Somatom válasza MrPetya19 (#38) üzenetére

Somatom
(PH! addikt)

Az USB-LAN adapternek is fix a MAC -címe. Androidos miniPC -khez használtam ilyet. A router -ben fix IP volt hozzá rendelve. Többféle miniPC -t is csatlakoztattam hozzá, és a router mindíg ugyanazt az IP -t osztotta. Sztem ebből a szempontból az adapter praktikusabb. Nem egy 30 rugós DeX -hez, hanem egy pár dolláros kütyühöz van kötve az elérés. Ráadásul Így mögötte többféle kliens is lehet, nem csak DeX kompatibilis.

[ Szerkesztve ]

(#40) Thryash

Thryash
(tag)

Érdekesnek tűnik. :K

"A galaxis békéjének, és biztonságának megszilárdítása érdekében úniónkat új alapokra helyezzük! Neve mától Első Galaktikus Birodalom! A rend, és a biztonság birodalma!"

(#41) janeszgol válasza Somatom (#35) üzenetére

janeszgol
(PH! kedvence)

Nem bug, szándékos. Van fizikai címe is az eszköznek, de nem azt használják, hanem egy fájl tartalmaz néhányat és azt váltogatja. Miért kell ez? Mert véges a történet. 12db hexadecimális szám, de ez nem 16 a tizenkettedikent jelent, mert az első hat számjegy (három páros) fix. Ez a gyártót igazolja.
Szóval ha a tényleges fizikai cím azonos, a szoftveres mac cím miatt nem probléma.
Az eljárás a következő. A tényleges fizikai cím néhány szomszádos címeit írják bele a fájlba, természetesen az eredetivel. Így könnyen kontrollálható a sok százmillió eszköz per cég is.

[ Szerkesztve ]

(#42) Keem1

Keem1
(PH! addikt)

Na ez már így sokkal életképesebbnek tűnik mint a tavalyi. A fizikai kivitelezésben, természetesen, aztán majd meglátjuk szoftver oldalról is.

Samsung Galaxy S7 edge | Nexus 7 (2013) | Dropbox reg: https://goo.gl/6rOnTn | OneDrive reg: https://goo.gl/7VH7RU ... Mindketten +500 MB-ot kapunk. Te is, én is.

(#43) atike válasza janeszgol (#41) üzenetére

atike
(PH! nagyúr)

Ezt honnan vetted...? :F Érdekes lenne ha válogatná. Akkor lenne arra esély, hogy egy hálózaton azonos mac című eszközök legyenek. Épp ez a lényege, hogy a macek egyediek. Durva lenne ha egy listából adna hol ilyet, hol olyat... Vagy én vagyok lemaradva... :DDD

Egy gyártónak nem csak egy címe lehet... Keress rá mondjuk a HikVision-re... :U Adni fog legalább 10 találatot.

(#44) janeszgol válasza atike (#43) üzenetére

janeszgol
(PH! kedvence)

Nem én találtam ki. Tisztában vagyok, mit jelentett a MAC cím. Oké annak a gyártónak 10 azonosító címe van. És az összesen mennyit jelent?
És sehol sem állítottam, hogy egy gyártónak csak egy címe lehet.

[ Szerkesztve ]

(#45) janeszgol válasza atike (#43) üzenetére

janeszgol
(PH! kedvence)

Ja es a pcw-tol az info. (Egy olvaso kerdezte az iPhone-ja kapcsan, mert routerben MAC-re szurt.) Rakerdeztem emailben, hogy ez hol okoz problemat, ha okoz, de nem jott valasz. Ennek szerintem van egy eve is, ha nem tobb Szoval ezt most itt bevallalom, ha rossz az info, de nekem logikusnak tunik.

[ Szerkesztve ]

(#46) atike válasza janeszgol (#44) üzenetére

atike
(PH! nagyúr)

Ezzel csak arra akartam rávilágítani, hogy ha "elfogyott" az adott mac címtartomány, akkor veszik a következőt. :)

#45: értem, elhiszem... A cégnél mi már évek óta mac alapján osztunk címet a mobil eszközöknek is és még nem volt olyan, hogy megváltozott volna bármelyiké... pedig van almától androidig minden... még windows phone is... :) ha valakinek változott volna egyből jelzett volna az tuti - sem netet nem kapott volna sem a céges dolgokhoz sem fért volna hozzá....

(#47) Somatom válasza atike (#46) üzenetére

Somatom
(PH! addikt)

Androidos miniPC -ken, egyes ROM -oknál ismert hiba, hogy rendszerindulásonként változik a Lan és Wifi modul MAC -je.

[ Szerkesztve ]

(#48) atike válasza Somatom (#47) üzenetére

atike
(PH! nagyúr)

Az oldalak egyike sem nevezhető frissnek... :) Gondolom valami mókolt androidról lehetett szó. :U

(#49) Somatom válasza atike (#48) üzenetére

Somatom
(PH! addikt)

Nem az a lényeg, hogy mikor történt, hanem az, hogy megtörtént, tehát a MAC változás lehetősége nem zárható ki. Az én M8 -asomon (Amlogic S802) a gyári ROM -mal is ezt játszotta. Szívtam is miatta a fix IP -vel.

(#50) atike válasza Somatom (#49) üzenetére

atike
(PH! nagyúr)

....mondjuk az elején amíg a cég nem vett mac-et addig nálunk is úgy ment, hogy a programozók "hasraütés" random adtak címet az eszközeinknek. Szerencsére ahogy komolyabb lett a dolog vettünk / bejegyeztettünk önálló mac-et...

Szóval technikailag bármely eszköz jelenthet bármilyen macet magáról. És változhat is. Csak nem illik... :DDD :DDD

Szerencsére én még nem futottam bele mac változásba - csak persze a virtuális gépeinken amikor meg kellett változtatnunk ilyen-olyan okok miatt... Rendszeresen. :DDD

Copyright © 2000-2018 PROHARDVER Informatikai Kft.