Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Peat;)

    veterán

    válasz jerry311 #32 üzenetére

    Ettől még nem lesz nyilvános és kontrollált valami hogy látsz egy blokk infót, meg xy nevet aki lehet egy 5 éves Pistike meg lehet egy Musk is.
    A bitcoinnal bárki bárhonnan bárkinek kiadva magát tud kereskedni, nincs semmilyen szűrés máig ha jól tudom, max akkor ha már egy auditált cégen keresztül intézed a bitcoin befektetést.

    Nézz meg egy fintech vagy bankot, el kell küldened az igazolványodat mielőtt számlát nyitsz, azon túlmenően pedig a számlákon is figyeli az algoritmus a pénzmosás gyanús eseteket. A számlanyitás-forgalom-zárás végig kontrollált folyamat, mindenkit átvilágítanak bizonyos mértékben.

    Még a kp is jobban visszakövethető mert nem otthon nyomtatják a pénzt, bankon keresztül jut el a forgalomba ami szintén visszakövethető.

    A bitcoin meg kb erről szól, otthon kinyomod a pénzt, vagy megveszed mástól akármilyen kamu nevekkel, akármire költve, akárkinek átadva. Attól hogy a drogbáró egy kávézóban éppen gyerekszervet vásárol és arról lesz egy tranzakciós lenyomat őt miért érdekelné?

    Nem véletlen hogy rengeteg a bitcoin csaló van és az sem hogy megugrott az árfolyam hogy neves cégek szálltak be, mert így megbízhatóságot tulajdonítanak neki függetlenül attól hogy szabályrendszer kompletten hiányzik mögüle. Kvázi azzal ha a bitcoin nagy része átvándorol neves cégek mögé akkor már a szabályozás is megvalósulna a cégre előírt állami szabályozásokon keresztül..de nem hinném hogy ez össze fog jönni, túl kecsegtető a fekete piacon ez az eszköz, pláne így hogy verik fel az árát.

    A bitcoin egy bonyás matematikai modell valódi lehetőségekkel amire fel lehetett volna építeni egy átláthatóbb, alapvető jogokat követő globális pénzügyi rendszert, de a gyakorlatban nem ez történt. Ne keverjük a szezont a fazonnal. Sok éves logikázásnak kellett volna megelőznie ezernyi vitás szállal, nem vitatom hogy sosem jött volna létre ha erre várnak, de azt vitatom hogy a mostani kriptoszarok töltik majd be a globális pénzügyi fizetőeszköz szerepét mindenki életében.

    Kezdve ott hogy az otthoni vagy bányafarmos pénznyomtatás eredetileg nem haszonszerzésre épült a matematikai modellben szerintem (nem olvastam!! végig de megelőlegezem ezt a felvetést) nem értéket állítunk elő a semmiből, hanem csak a költségeket volt hivatott kompenzálni inkább minimál haszonnal. De lehet rosszul tudom.

    [ Szerkesztve ]

  • sb

    veterán

    válasz jerry311 #32 üzenetére

    Azóta már ki lett vesézve. Hiába nyílt, abszolút anonim, így totálisan követhetelen.
    Még egyszer: nem véletlen, hogy állítólag nagy mennyiségben fekete pénzek mozognak mögötte.

    Soha, senki nem azonosít és nem is cél, hiszen a teljes anonimitás volt az. Így bármikor megkerülhető a tranzakciós infó. Szélsőséges esetben írtam azt a példát is, hogy csak a kulcs cserél "gazdát". Nyilván rossz szándékkal ez sem hátrány, mintha ellopnák a btc-d (key-ed), hanem előny a nyom nélküli pénzcseréhez.

    @Duracellm, @arn:
    Köszi a kiegészítést. Szürreális. A normál farmok látványa is, de a notis...
    A CB-s cikkre gondoltam én is de rosszul emlékeztem a nagyságrendekre, hogy szumma vagy farmonként pöfögnek el ennyit.

Új hozzászólás Aktív témák