Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bunfi

    őstag

    válasz opr #92 üzenetére

    Ha nem olyan módon próbálnak megosztani egy addig egységes platformot egy olyan applikációval ami egy 100 dolláros webshop funkcionalitását sem tudja hozni, nemhogy a program profiljába erőssen belevágó (és de facto elvárt) közösségi funkciókat, valamint a CEO nem köpi konkrétan szembe az alig két évvel azelőtti véleményét, akkor szinte biztosra merem venni, hogy más lett volna a fogadtatás.

    [ Szerkesztve ]

    János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

  • Norb79

    őstag

    válasz opr #92 üzenetére

    Mert képmutató. Hisztiztek, hogy micsoda lehúzós cég a valve, hogy 30%-ot kér és ezért drága a júzereknek a pc játék, csináltak külön store-t, és ugyanannyi a játék a júzernek. Ráadásul elég agresszívan próbálnak piacot szerezni, játékok jogait vásárolják meg bizonyos időre, vagy tovább, és ez se tetszik egyeseknek, mert súrolja az itt is sokat emlegetett gazdasági erőfölénnyel való visszaélést. Szóval amit írsz az a fejlesztők felé talán igaz, de a júzer felé nem feltétlen. Meg azt se feledjük, hogy anno a valve pont ugyanilyen módszerekkel szerzett piacot a steamnek (steamworks rémlik vkinek? az a steam exclu játékokra a marketingbullshit, civ5öt is kivásárolták, én pl úgy kerültem oda anno). Az általad is említett UE motor is nagy plusz mellettük, létrehoztak egy olyan motort, ami pillanatok alatt portolható egyik platformról másikra, rengeteg platformtúszt kiszabadítottak, mert két perc átrakni másik platformra, nem kell n+1. konzolt venned, ha ezzel vagy azzal akarsz játszani. Szóval itt megoszlik, hogy utáljuk vagy szeretjük, mert vegyes a kép, de képmutatónak képmutatóak.
    És ugyanez a képmutatás érhető tetten ennél a húzásuknál is, hogy 10 dodó a credit, mert a szemét apple elkér 3 dollárt a 10ből, de ha nem kér el 3at, akkor 8. Simán a saját pecsenyéjüket sütögetik, de van képük ezt úgy eladni, hogy a júzerekért freefortnite. Képmutatás. Plusz a kínai para.
    Összességében szerintem is inkább pozitív a jelenlétük a géming szegmensben, csak néha kicsit gyomorforgató a képmutatásuk. Mint a másodunokatestvér pistike, aki mindig telefingja a szobát, de azért kedveljük, mert aranypofa, zseniális sztorijai vannak, meg mindig segít, ha baj van.

Új hozzászólás Aktív témák