Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • peterk

    senior tag

    válasz moonman #227 üzenetére

    Igazad van globálisan, de idehaza nincs. Ezek a telefonok bőven 100 rugó fölött lesznek, nálunk nincs olyan feature-phone-t kereső réteg, amelyik a 150 rugós szegmensből választ magának telefont. Nálunk ez a réteg Galaxy Spica-t vásárol - maximum. Ezeknek itt el nem adsz egy magyarul sem tudó feature-phone-t 150-ért, aminek a funkcionalitásának a jó részét ráadásul ki sem tudja használni, mert nem érhető itthonról. Nálunk bizony a WP7-et éppen hogy azok a power userek, ex-WM-esek, türelmetlen geek-ek fogják megvenni, akik a legtöbbet várnak el egy telefontól.

    A lokalizáció hiányával kapcsolatban (nem neked címezve): szerintem a létező leghülyébb érv, hogy az angol menü segít megtanulni angolul. Először is nem segít. Egy generáció tölti a gyerekkorát angol nyelvű számítógépes játékok előtt, ennek ellenére bemutatkozni sem nagyon tud angolul. A nyelvtanuláshoz nem angol menük, hanem normális oktatási rendszer, és - ez a legfontosabb - szándék kell. Annak a felismerése, hogy a nyelvtudás fontos. Ha ez nincs meg, akkor az angol menü sem segít. Másodszor pedig ilyen alapon akkor lehetne angol a boltokban az áruk felirata, a közlekedési információk, vagy a vasúti menetrend is. Távol áll tőlem a "magyarkodás", de van saját nyelvünk, várjuk már el, hogy aki idejön, és pénzt akar csinálni a termékével, az tartsa ezt tiszteletben. Ez nem zárja ki azt, hogy ebben az országban mindenki öt nyelven beszéljen.

    Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

  • peterk

    senior tag

    válasz erdoke #263 üzenetére

    Custom csengőhangot ha jól olvasom, nem is lehet egyelőre megadni, így akkor sem növelné az alkalmazások számát, ha nagy lenne a virtuális pöcs. ;] :D

    Egyébként alapjaiban a WP7 szerintem nagyon ott van. Én bármilyen telefont szívesen elcserélnék erre a felületre. Tulajdonképpen éppen a felület az, amiért nem merem 100%-ban mondani, hogy nem lesz WP7 telóm. :) A magyar nyelv hiánya és a funkciók hazai korlátozottsága még nem lenne gond, ha már ennyit vártam, megvárnám én szívesen a jövő év elejét is, de az offline szinkronizálhatóság nekem kizáró ok sajna. Egyelőre legalábbis. Aztán majd meglátjuk, ha pl. a My Phone lesz olyan jó ami miatt érdemes váltani, akkor még lehet, hogy beadom a derekam. :)

    (A google, exchange, stb. nálam nem váltja ki a kontakt syncet, mert nem teljes funkcionalitásúak. Pl. egyikben sem lehet akkora méretű fotót megadni, amekkora ezeken a WVGA kijelzőkön nem bélyeg méretű... És ez csak egy probléma.)

    Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

Új hozzászólás Aktív témák