Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #16820480

    törölt tag

    válasz Lami66 #116 üzenetére

    Azért lennének elérhetetlenek, mert ezek az appok amerikai (nagy) cégek által fejlesztett proprietary termékek, amiket nem dobálhat csak úgy be a Hw a saját app boltjába. Az említett cégekre viszont ugyanúgy vonatkozik az embargó, csak még nem tettek esetleg bejelentést, azért pörög most mindenki a Google-ön. Ha figyelmesen megnézed az eredeti bejelentést, az AOSP-től nincs eltiltva a Hw továbbra sem, csak a Google proprietary kódtól (amire szemléletes példa mondjuk a Gmail app meg a Play Services, de nem kizárólag ezeket jelenti), illetve nem kap terméktámogatást.

    A jelenlegi állás szerint futtathatók maradnak, igen.

    Szerintem tisztában vannak vele, hogy kiket haragítanak magukra. Ellenben ha megnézed, az amerikai szoftverek és szolgáltatások jelentős része már most (sőt, évek óta!) tiltólistán van a kínaiaknál. Szóval annyira nagy hatása szerintem már nem lenne újabb tiltásnak, illetve minket nem kimondottan érintene ez. Úgy 2-3 évtizedig küzdött a MS azzal, hogy kínában használjanak esetleg jogtiszta szoftvert, mert kb a fél államigazgatás warezen futott (amikor utoljára beszéltem ilyesmiről ott dolgozó ismerőssel). Ezen talán a W10 változtatott valamit, de előtt nagyítóval kellett keresni a jogtiszta termékeket (PS3-at amikor vettem kint, külön kérni kellett volna a boltban, hogy ne hackeltet adjanak, mert amúgy minden beérkező PS3-at kibontottak és megbuheráltak).
    Ezek persze nem reprezentatív példák feltétlenül, csak azért nem árt látni, hogy hiába nagy piac, elég nehéz pénzt keresni rajta, főleg külföldi cégeknek, akiknek folyamatosan keresztbe tesz a kínai kormány ilyen-olyan szabályozásokkal, megkötésekkel.

Új hozzászólás Aktív témák