Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • GoodSpeed

    őstag

    LOGOUT blog (1)

    válasz Fücsök007 #73 üzenetére

    Igen, csak azok szívnak, akik még mindig Intel 6. genen vannak.. Azért váltottam októberben PC-ről laptopra, mert már nem bírtam tovább várni (oké MS bedobta a Windows 11-es dolgot is, azzal,hogy 8. gen alatt nincs Windows 11 hivatalos támogatással), akkor főleg a VGA árak voltak elborulva. Az is sok évig tartott mire a bányászatnak leáldozott. Most jön egy olyan gazdasági recesszió, ami szerintem még a bányászéveket is felülmúlhatja hosszában.
    Az infláció felfele tolja az árakat természetesen, azoknak akiknek €-juk van is érzik, nálunk viszont, ahol még a Ft a fonttal, $-ral, €-val szemben is gyengül extra kihívás. Viszont mindezek mellett úgy látom, hogy a gyártók ugyanarra játszanak. Hogyan lehetnénk a pénzünknél kevesebb munkával? Ha kevesebbet gyártunk, és drágábban adjuk. Az, hogy ez működni fog e, nem idén dől el... Karácsonyi időszakban meg pláne őrület lesz...

    Bányászat idején egyértelmű volt a képlet: a keresletet annyira megnövelték a bányászok, hogy a gyártók nem tudták kielégíteni az igényeket. Ott azért szöktek egekbe az árak. CPU-knál ott volt a chiphiány külön... én pl 75K-ért adtam el a 7700K-t, és 102 E-ért az 1060-ast...

    [ Szerkesztve ]

    be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

Új hozzászólás Aktív témák