Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • opr

    veterán

    válasz #26681856 #108 üzenetére

    Gratulalok, teljesen sikerult nem erteni, amit leirtam.
    A tesztben szereplo throttlingolo laptop egy kalap fos. Pont mindegy, hogy amd vagy intel, ha egy lapos hutese ennyire fos, azt kerulni kell es pont.
    A problema pont ez, hogy amd-bol nincs valasztek, igy valszeg tenyleg nem fog osszejonni egy olyan teszt, ahol egy korrekt laptopban van amd es az arban azonos intel ellenfel, azonos meretu akkuval, azonos kiepitessel, stb.
    Es itt a problema. A jelenlegi amd-s laptopfelhozatal annak ellenere kalap fos gepekbol all, hogy maga az amd altal szallitott apu mar enyhen szolva versenykepes. Na, es akkor kerdezzuk meg, vajon miert van ez? Es visszajutottunk ugyan oda, ahonnan indultunk, az intel mar sokszor bizonyitott, folyamatosan elkovetett, piacrombolo, felhasznaloellenes (mellesleg torvenytelen) magatartasahoz.

    Dandris #109: Igen, pont errol beszeltem, amikor szakmaisagrol beszeltem. Ahhoz, hogy a ket apu-t/konfigot ossze lehessen merni, szukseg lenne arra, amit fentebb leirtam. Persze, ahhoz, hogy megertsd, hogy nem konkret felhasznalo altal kezbeveheto termekrol (laptoprol) beszelek, hanem magukrol az apukrol, ahhoz kene a szakmai szinvonal. Meg ahhoz, hogy megertsd, mi az, amikor valaki valamit elvar egy teszttol es miert mond ilyet. Azza egyetertek, hogy a tesztelt laptop poharalatetnek is gyenge eresztes. De ez nem jelenti azt, hogy a benne levo amd apu is az. Mint ahogy a fos, throttlingolo inteles laptopok se jelentik azt, hogy a bennuk levo intel chip fos. Csak intelnel van alternativa, ahol meg tudja mutatni a vas, mit tud valojaban, amd-nel nincs ilyen. Na miert nincs, amikor viszont versenykepes termek mostmar van? Lasd fentebb, azert.

    [ Szerkesztve ]

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

Új hozzászólás Aktív témák