Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Pinyo16689

    senior tag

    Kínát az utóbbi évtizedekban a nyugat, benne az EU-val és az USA-val tette azzá, ami mára gazdaságilag lett. Olcsón megcsinált mindent, jó minősgben, és a nyugati megrendelő jó nagy haszonnal eladta. Most meg csodálkoznak, hogy mind technológiailag, mind gazdaságilag megerősödtek. Kiengedték a szellemet a palackból, és mostmár visszazárnák, de nem nagyon megy. Hogy a Huawei kínai? Minden az. Ami nem, az hamisítvány. :) Csak ott gyártják? Az pont elég. Embargo a Huaweire! De az iPhone még most is ott készül. Hogy is van ez? Ki érti...
    Amúgy a Xiaomi, vagy az Oppo miért jobb? Kínában mindenkinek kötelesége a pártot szolgálni, még az egyénnek is, pláne a cégeknek. Szóval a vita parttalan, mindenki szabadon választ azokból a lehetőségekről, ami számára adott. iPhone, Samsung, Xiaomi, Oppo, stb...
    De remélem, minden keményvonalas csak nem kínai elektronikai eszközt tart otthon. :)

  • Pinyo16689

    senior tag

    válasz joey04 #55 üzenetére

    Nem politikai posztnak szántam (azt nagyon igyekszem elkerülni :)), pusztán a képmutatás zavar. Egyrészt nem tudom, mit várták, mikor elkezdtek mindent Kínában gyártatni, mi lesz a vége? Nem gondolhatták, hogy egy ekkora ország elfogadja hosszú távon, hogy nem szól bele a saját gazdasági sorsába. Másrészt lehetett volna a tiltás maga az, hogy nem gyártanak semmit többé Kínában. Értem, hogy ez gazdaságilag óriási csapás lenne a tengerentúli cégeknek, de ez egyenes beszéd lett volna. Ez a mis másolás... Csak azt, emi nekem nem fáj.. Képmutatás. És szerintem is sokkal több potenciál van a demokráciában, és az a jobb út, de azért van még mit csiszolni.

Új hozzászólás Aktív témák