Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DrDoktor

    senior tag

    válasz Pinyo16689 #47 üzenetére

    Xiaomi ,Oppo felett azért van google kontroll.Nem hinném mernének kockáztatni a liszensz elvesztést kémkedés miatt.
    Huawei felett már csak a kínai állam bábáskodik.

    A szerelem az szerelem ahogyan a propaganda is propaganda ukrán és orosz oldalon is!

  • joey04

    titán

    válasz Pinyo16689 #47 üzenetére

    Valóban a nyugat cseszte el, ezt is, meg azt is, hogy az oroszoktól vették a nyersanyagot. Viszont az volt a koncepció, hogy vannak az ilyen kamu demokráciák, meg a nyugati szemlélettel ellentétes társadalmak, és hagyják őket élni, gazdaságilag meg jól jár a nyugat is a kapcsolattal, meg ők is (kína gyártás, ruszkik nyersanyag). Ez lehetővé tette, hogy ők is, mi is fejlődjünk. De ezek elbízták magukat, elkezdtek keménykedni, holott a bizakodásuk fő oka, a gyors fejlődés, pont a nyugatnak köszönhető. aztán jöttek ugye a szankciók. Most meg a háború. Mert rosszul mérték fel, mert a nyugat minimális gyengülése és az ő erősödésük még nem változtatja meg az erőviszonyokat. Viszont így most mindenki szopik, hosszútávon ők nagyobbat, de ez minket nem vigasztal. Itt van egy témát érintő jó cikk: [link]

    És sajnos itthon is ezt hiszi a vezetés, ők is az "új világrendben" hisznek, ha nem változik hamarosan a véleményük, szopni fogunk. Mert a mostani szopó az még semmi ami lehet később. Mondom ezeket elfogultság nélkül, mert van pár dolog amiben szimpatikus a fidesz hozzáállása, és van pár dolog amiben egészen fasz az EU, az ukránoknál meg aztán tényleg nem fekete-fehér a dolog, de amit az oroszok csinálnak az nem oké. Nem is szeretek erről beszélni, mert az emberek vagy ide vagy oda húznak nagyon, én meg ha ellenérvet mondok, akkor vagy köcsög fideszes vagyok, vagy balos libsi fasz, szóval kevesen látják így mint én, hogy a nyugati szemlélet is szar, de sokkal inkább ez akkor már. És ez nem hit kérdése, látható, hogy ebben a rendszerben nagyobb fejlődés és nagyobb jólét érhető el.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák