Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lirion

    addikt

    válasz adamssss #12 üzenetére

    Az 5 col előnyei:
    - jobb olvashatóság
    - jobb böngészési élmény
    - több minden megjeleníthető (lásd osztott képernyő s3/4-ben)
    - élvezetesebb rajta a játék
    - élvezetesebb a mozizás
    - pontosabb gépelés
    - jobb felbontás fér el benne

    Hátrányok:
    - többet fogyaszt
    - az egy kezes kezelhetőség csorbát szenved (de sok tepsin már van egy kezes használatra szabott verzérlés, ami bár hülyén néz ki, de hasznos)

    A kérdésedre pedig: meg lehet nézni egy weboldalt full desktop nézetben nagyítás nélkül úgy, hogy minden olvasható maradjon vagy lehet pdf-et olvasni anélkül, hogy nagyítani kellene.

  • Lirion

    addikt

    válasz adamssss #79 üzenetére

    1. Nem a ppi miatt lesz jobban olvasható, hanem azért, mert nagyobbak lesznek a betűk.
    5. Az, hogy a te személyes preferenciád mi, nem releváns. A tény az, hogy a nagyobb kijelzőn jobb filmet nézni.
    6. Nagyobb billentyűket könnyebb eltalálni. Én a 3 colos symbianos portrait billentyűzeten is tudtam pontosan gépelni (sőt, a 2,4 colos UIQ-os telefonon is), de ettől még nem vitatom, hogy 5 colon pontosabban lehet.
    7. Igaz, nagyobb felbontás a helyes megfogalmazás (bár a nagyobb felbontás értelemszerűen jobb is...). Lehet, hogy 3 colon a hd ugyanolyan éles lesz, de itt megint csak nem a ppi számít, hanem az, hogy a nagyobb felbontásnak köszönhetően több minden jeleníthető meg. Itt megint főleg a böngészés közben lehet ebből profitálni vagy ebook, dokumentum nézegetésekor. De a nagyobb felbontásnak köszönhetően láthatunk pl. 5x4-es menüt a 4x3 helyett vagy lehet korlátlan sor magasságú az üzenetdoboz sms írásakor az 1-2 sor magas helyett, több név látható a telefonkönyvben -> kevesebb görgetés, stb..

    (#70) HuMarc
    Remélem, csak vicceltél! Én 15,6"-on max. 2 dolgot tudok egyszerre csinálni

    Két dolgot csinálni pont remek példa egy telefonon és azt bizony sokkal könnyebb, ha osztható képernyőn tudod végezni a nagy felbontás és méret miatt, mintha állandóan oda-vissza kéne váltogatni a két alkalmazás között, mint a kicsi és alacsonyabb felbontáson. Egyrészt hiába lenne 1000 ppi-je egy 3,5-4 colos kijelzőnek, két ablak egymás mellett nagyítás nélkül olvashatatlan, viszont egy 300 ppi-s 5 colos kijelzőn már használható lesz, hát még, ha 5 colon is 1000 ppi van...

    (#91) Johnny194
    ha tényleg "telefont" akarsz, akkor az egy kézzel tökéletesen kezelhető kell, hogy legyen

    Aki csak telefont akar, annak ne sírjon a szája, hogy nincs a 3,5-4 colos mobilban high-end hardver. Vegyen egy 30k-s alcatelt vagy galaxy minit és telefonáljon. De amire az okostelefont kitalálták, arra bizony hasznosabb a nagy kijelző nagy felbontással.

    a nagy kijelző előnyei egyértelműek

    Nem mindenki számára.

  • Lirion

    addikt

    válasz Xero #132 üzenetére

    Bár az én ismeretségi körömben sem ez a jellemző.

    Az ember saját ismeretségi köre nem reprezentatív. Az emberek olyanokkal ismerkednek, akikkel sok közös tulajdonságuk van, következésképpen az ismeretségi kör a személy saját tulajdonságait hordozza magán.
    Másrészt egészen más okok miatt vesz egy diák telefont, meg egy felnőtt, dolgozó ember vagy egy idősebb, akit hidegen hagy a technika és csak megveszi, amit ajánlanak neki.

    (#103) adamssss
    itt a vita magán a méreten van és nem a kijelző minőségén

    Igen, én is a méretből adódóan írtam az előnyöket és hátrányokat. Azt mindenki döntse el maga, hogy neki mi a fontosabb, de azt nem lehet kijelenteni, hogy fölösleges a 4.5-5 colos kijelző. Pláne annak fényében, hogy milyen volumenben adja el a samsung ezeket az óriásmobilokat..

    És ha belegondolunk 2007-ben mindenkinek elég volt a 3.5"

    Akkoriban nem volt nagyobb kijelző, nem volt mihez hasonlítani. Másrészt 2007-ben még kutyába se vették az iphone-t, mert egy rakás fémhulladék volt. 2008-tól indult meg a szekér a 3g-vel.

    (#115) Cilindrik
    Aztán telt múlt az idő és vettem egy ipad minit (ami mindig velem van), ami abszolút leváltotta a HTC "okos" mivoltát és kezdtem nagynak és kicsitfeleslegesnek érezni. Le is váltottam egy E52-re

    Ezzel megint oda érkezünk, ahová a telefonos kamerákkal. A mai okostelefonokban pont az a jó, hogy sok eszközt tudnak helyettesíteni, amolyan svájci bicskák. De ha te veszel mindenre céleszközt, akkor az egyik lényegét elveszti a készülék.. Ennek a kijelző méret vitának is az lesz a vége, mint a kamerás vitának, lesz egy tábor, aki szerint kell a nagy, a másik szerint meg vegyél tabot, ha nagy kijelző kell, a telefon meg legyen kicsi...

    (#105) v_atis
    Én anno a 2.4 colon is tudtam olvasni, játszani, gépelni virtuális billentyűzeten, sőt, még filmet is néztem rajta. Most akkor kardoskodjak amellett, hogy a 2.4 col is elég? Ugye, hogy nem...
    Nekem folyamatosan egyre nagyobb és nagyobb kijelzős telefonjaim voltak, jelenleg egy 4 colos droid van, de egy s4-et még vidáman tudnék használni. Nekem nem fáradtság az, hogy ha kell, akkor két kézzel nyúljak a telefonhoz, de cserébe nem kell folyton nagyítgatnom, meg mereszteni a szememet, ha vmit nem látok rendesen.

  • Lirion

    addikt

    válasz Touch-ko #152 üzenetére

    Azt felejted/felejtitek el, hogy az apple és a felhasználói igen sokat tettek azért, hogy sokan köpködjék és lenézzék őket...

  • Lirion

    addikt

    válasz Touch-ko #158 üzenetére

    A tiszteletben tartásnak két oldalúnak kell lennie. Én azt látom, hogy a legtöbb alma tulaj a saját felhasználási szokásait akarja másokra is erőltetni, mondván, hogy az a jó és ami attól eltér, az elavult, gagyi, lassú, használhatatlan. Lásd itt is a kijelzőméretnél, ahogy felhozták az iphone tulajok, hogy semmi szükség a nagyobb kijelzőre, mert ez meg az és az s3 meg note tulajok csak a marketinget nyalták be. Megmondom őszintén, a fórumon nem nagyon láttam még olyat, hogy egy almás elismerte volna más gyártó termékét is, nemhogy még olyat írt volna, hogy valamiben a másik jobb. (Az ellenkező oldalról se gyakori, de többször láttam már ilyen megnyilvánulást egy droidostól, mint fordítva.) Amíg ez a fajta hozzáállás nem változik meg, addig újabb és újabb flamewarok lesznek a két tábor között..

    Egy pár gyöngyszem névtelenül a topikból, hogy mikre is gondolok:

    - Ugyanis a kezem nem fog megnőni attól hogy téjvében azt mutatják. Telefonnak 5" már sok.

    - egyedül a filmnézésnél jönne jól a nagyobb kijelző, de én mobilon nem nézek semmit

    - Ezért mert neked be tudja adni a marketing gépezet, hogy kell az 5", az még nem jelenti azt, hogy a 4" nem elég.

    - Mi a bánatnak [a nagyobb méretű és felbontású kijelző]? Én 15" (1440x900)-en is szűkösen vagyok, ha több dologra kell figyelni.

    - semmivel sem jobb élmény a nagyobb kijelzőn netezni, meg bármi egyebet csinálni, mert baromi kényelmetlen

    Az ilyen kijelentések azt mutatják, hogy a vitapartner nem képes objektíven vizsgálni a dolgokat, csak a saját igényeit ismeri el normának és mivel neki valami nem kell, ezért az másnak se kell. Ez sokak önérzetét piszkálja, mert hát "hogy jön bárki más ahhoz, hogy megmondja, nekem mire van szükségem". Ha valaki sokszor ír ilyen stílusban ("minek az, hisz nekem nincs rá szükségem"), akkor ne csodálkozzon, hogy beképzelt sznobnak fogják tartani az iphonejával, ha meg sokan írnak így a fórumon és ezzel elnyomják a normális tagokat, akkor kialakul az a vélemény, hogy minden iphoneos beképzelt sznob.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák