Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bocha

    HÁZIGAZDA

    Apple vs. mindenki más — érvek és indokok by Bocha. :U

    -Ár: tényleg drága az Apple, de ne csináljunk már úgy, mintha a többi gyártó nem lenne az. Nagyság szerint nézzük a többieket: a Nokia szerintem a legdrágább, a Samsung ugyanazt a tudást és minőséget kínálja mint az LG, sokszor jóval drágábban. A Sony Ericsson néha több éves technológiát kínál "mai áron", a HTC-ről meg ne is beszéljünk... az egyetlen normális árazású nagy gyártó szerintem az LG.

    -BMW: hasonlíthatjuk ehhez az iPhone-t, de akkor kizárólag a márkához, ne a "lesötétített üvegű, fekete BMW"-hez. Utóbbi legyen inkább az, aki fennhangon beszél arról, hogy az "iPhone-om így és úgy". BMW-vel is lehet előzékenyen, udvariasan vezetni, iPhone-nal sem muszáj villogni.

    -MacBookok ára: tényleg drágák, ugyanakkor az múltkori hóleopárdos operációs rendszer frissítése nevetségesen kevés pénzbe került.

    -"A cég termékeit használó userek megnyilvánulásának nagy többsége nem tetszik": én nem rendelkezem reprezentatív kimutatásokkal az Apple-t használó júzerek nagy többségének véleményéről. Ha mint a Mobilaréna munkatársát kérdeznétek, hogy melyik "felhasználói táboroktól" kapok idegbajt, akkor a Nokiásokat és a Sony Ericssonosokat mondanám. Érdekes módon LG-s és Apple-ös arcokkal sosem volt nagy vitám, utóbbiaknál mindig az a flame forrása, hogy jön egy non-Apple user és szétoltja az iPhone-t és az azokat használókat... a Mobilarénán biztos vagyok benne, hogy nem maguk a tulajok generálják a vitákat.

    -Drága dolgok: tény, hogy ami drága, azt valaki meg fogja venni nagyzolásból. Amit reklámoznak, azt szintén. Viszont a drága, reklámozott dolgok bizony sokszor nagyon jók is. A kérdés tehát az, hogy az embernek megéri-e megszívatni saját magát azzal, hogy más készüléket vesz, vagy beáll az "iPhone júzerek rossz arcú táborába" és esetleg nem vagánykodik a készülékével. Ha mindenki így tenne, hipp-hopp megszűnnének az efféle általánosítások. Tény, hogy az iPhone nem tökéletes, viszont az is tény, hogy ez most a legjobb játékos mobilplatform, ami létezik, fényévekkel köröz le bármi mást. Ha pedig ezt valaki el meri mondani, szerintem nem csak a száját jártatja, függetlenül attól, hogy "Apple buzi" vagy sem.

    Szenzor minden csütörtökön 15 és 16 óra között a Trend FM-en (Budapesten 94,2 MHz). / Game On minden szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

Új hozzászólás Aktív témák