Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sohajda90

    tag

    Én elég márkaű vásárlójuk vagyok, de szerintem az elég nagy öngól lenne, ha nem nyúlnának érdemben a(z előlapi) designhoz még most sem, számomra és SZERINTEM (mielőtt tömegesen nekem ugrotok) a legnagyobb saling point az új design és a jelentős kamera update szokott lenni, nem hinném hogy ezt a jelenlegi piaci helyzetben az 5G (ami azért átlag usernek nem must have, főleg nem még most, amikor a lefedettség nem az igazi), az extra mélység szenzor (ami sanszos hogy inkább augmented reality-ben fog fejleményt hozni, mint sem a képalkotásban), vagy esetleg a higher refresh rate önmagában sikeresen eladnák ezt a készüléket, főleg ha még az ára is nő...

    Mondjuk ez nekem csak jó, mert még job upgrade-nek tűnik a X-ről a 11 Pro az előzetes hírek fényében...legalább nem fog elkapni a must have érzés, hogy upgradeljek, ez volt a legnagyobb vaciláló factor a 11 Pro-nak, hogy ha kijön a 12 egy teljes bezeless design-al, akkor lehet megbánom hogy nem vártam ki azt (januárban upgradeltem), de ha a design sem less új, meg nem is ősszel jön a folytatás, akkor tökéletes döntés volt...
    %MCEPASTEBIN%

  • sohajda90

    tag

    válasz bollokcs80 #2 üzenetére

    Ez megint egyéni preferencia, de nekem például a 11 Pro kicsit amorf, asszimetrikus kamera design-ja az első perctől nagyon tetszett, egyedi. Ez a concept design (mert azért sanszos, hogy a végleges nem ilyen less) már sokkal zsúfoltabb, nem mellesleg ezt már rengeteg modell-en láttuk, sokkal olcsóbb készülékek esetében is (Huawei P40 Lite)...

    A meme-zest meg el lehetne felejteni, először mindenki körberöhögte az i11 oldalsó hansúlyos kamera keretét, most meg már megint minden nagy rivális lemásolta (Samsung, Huawei), egyedül az asszimetrikus 3-as elrendezést nem merték lekoppintani, részben azért mert ők azért is odabiggyesztenek legalább még 1 tök felesleges objektívet (ToF, 2mp macro és társaik…)

  • sohajda90

    tag

    válasz nozs23 #3 üzenetére

    Igen, én is arra akartam utalni, hogy unalmas szériának tűnik...

    Biometrikus azonosítóból én még mindig a Huawei Mate 8-am villámgyors hátlapi ujjlenyomat olvasóját tartom az etalonnak, egyszerűen annyira jó helyen volt és 100%-ban tökéletesen olvasott, hogy minden alkalommal már a zsebből kivétellel egy időben sikerült feloldani a készüléket. A FaceID-val sincsenek nagyobb bajok (a kijelzőbe épített megoldásoknál sokkal praktikusabb), de utt ugye mindig van a kötelező felpöckölés miután feloldott ez pedig nálam mindig fogás váltást kíván...

    Egyébként a notch-al sincs nekem akkora problémám, pont most a P40/P40 Pro tesztjénél könyveltem el magamban, hogy sokkal inkább egy i11 méretű középső notch, mint a fél baloldalt elfoglaló hole-punch...míg a hátlapi kamera design-nál nagyon bejön az asszimetria valamiért a kijelzőnél és tartalom fogyasztásnál abszolút elfogadhatatlannak tartom...a motorikus egység meg amennyire menő annyira problémás (időtállóság, vízállóság problémái…)

  • sohajda90

    tag

    válasz tuleon #8 üzenetére

    Igen ezekről a kialakításokról rég óta szólnak a hírek. De őszintén én most nem lepődnék meg ha a jelenlegi helyzet miatt most csak egy megúszósabb ráncfelvarrást adnának ki a kötelezően elvártakkal (5G, LiDar, 90/120Hz refresh rate), ezeket pedig egy tökéletesítetebb formában jövőre sütnék el. Tudom hogy ez egy kicsit ellent mond a témanyitó hozzászólásomnak ami "öngól!" felkiáltással indult :D de végül ha tervezetten csinálják akkor lehet benne logika: elvileg most szűkösebb gyártó kapacitások lesznek, plusz kereslet visszaesésre is lehet számítani. Annak a rétegnek akinek meg továbbra is prioritás, hogy legújabb modell villogjon a kezében és meg is engedheti végülis ezt a verziót is el tudnák adni. Lehet hogy a nagyobb gurításokat nem most kellene ellőniük. A 11-es széria amúgy is nagyon erősre sikerült (remek kamerát és készenléti idő), egy mérsékeltebb árú 11 Pro duó meg ősszel, jövő tavasszal is elég erős ajánlat lehetne ha piacon tartják, akinek meg kell az újabb az ahogy fent írtam a ráncfelvarrást is megvenné...

    Egyébként az 5.4"-os modellt továbbra sem tudom elképzelni 19:9-es képeránnyal, nekem az 5.8"-on sem a legkényelmesebb a gépelés, a másodlagos telefonként használt Huawei P30-omon sokkal kényelmesebben tudok gépelni, pedig az iPhone gyári billentyűzete sokkal felhasználóbarátabb (szerintem) mint a Huawei-é, én már meg is fogadtam, hogy legközelebb már egy MAX modellbe ruházok be...

    [ Szerkesztve ]

  • sohajda90

    tag

    Igen, a több eltérő látószögnek van értelme. A 3 látószög szerintem az ideál, ez alapesetben ugye 3 kamerát is takar, de a telefotó kiváltható egy jó minőségű nagyobb felbontású széleslátószögűbe való becroppolással...
    Az tény, hogy nem mindenki használja, de értelme attól még van.

    Viszont a több kamerás rendszereknek is voltak zsákutcái: a dedikált monokróm lencse, amit a kezdetekben a Huawei használt nem adott érdemben hozzá semmit a színes felvételek részletgazdagságához, ahogy azt is láthatjuk, hogy a ToF kamerák sem feltétlenül segítenek se a helyes fókuszálásban, sem a portré fotók előtér-háttér elválasztásába, ami eléggé tettenérhető a csúcs Huawei-k és Samsungok különböző kivitelein ahol van ilyen szenzor vagy nincs (pl.: Note10 és Note10+ portéjai között sem sok érdemi különbség van). A dedikált 2 megapixeles makró kamerákról meg inkább ne is beszéljünk...

  • sohajda90

    tag

    válasz Razzul #21 üzenetére

    Ez szerintem minden többlátószögű kamerás mobilnál működik. Nekem a magán telefonom egy iPhone 11 Pro, a munkahelyi egy Huawei P30, de mindakettőnél akár pinch-to-zoom-ot, akár a manuális zoom tárcsát (iPhone) / csúszkát (P30) használom ha eléri a zoom a dedikált zoom kamera tartományát automatikus lencsét vált és ha onnan tovább zoomolok akkor is már a zoom kamera képén belül zoomol bele digitálisan...másik irányba is működik, ha a normal kamerában két újjal összehúzod a képet automatikus átvált az ultraszélesre...szóval szerintem ergó azok is használják a több látószöget akik nem tudnak róla hogy van, vagy hogy hogyan is működik...

    Bár általában akik nincsenek képben a mobiljuk kamerás képességeivel azok általában az öregek vagy a nagyon "tech-érdektelenek" és ez a két korosztály általában is nem a legdrágább csúcsmodellekkel szaladgál...

Új hozzászólás Aktív témák