Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • 7Heads Drago

    veterán

    válasz azbest #260 üzenetére

    A napelemes kérdést inkább hagyjuk. Most alakul át az egész. Nehéz lenne megjósolni hogy mi lesz belőle pár év múlva.

    Ha magadnak kell megoldani az energia tárolást
    Sokat fog dobni az áron. Viszont ha igaz drasztikusan fog javulni az áram termelésük a napelemeknek rövidesen. A másik oldalon meg ez az új elszámolási rendszer is gátolni fogja az egészet.

    [ Szerkesztve ]

    Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

  • ecaddsell

    aktív tag

    válasz azbest #260 üzenetére

    A decentralizált elektromos hálózat is a hurráoptimizmusból táplálkozik leginkább. Nincs annyi akku és nem tud annyira lemenni az ára a jelenlegi technológiával (még ha a használtat kezded el újra hasznosítani) és jobb a láthatáron sincs.
    Persze a gyártás felpörgetése (ami most nagyon intenzíven megy) valamit segít, de ez még mindig kevés (eleve csak a napszakok közti kiegyenlítésről beszélünk a több hetes nov-jan környékén előforduló szürkületekről nem).
    A lithium eléggé ki van már maxolva. Előttem van az univerzális töltő (modellekhez) és bekapcsoltam: LiPo, LiFe, a sima Li-ion meg a LiHV (high voltage 4.35V per cella) ennyi verzió van már belőle.
    Meg ugye játszanak a méretekkel, kivezetéssel stb, de ez már csak ugyanannak a dolognak a reszelése évtizedek óta. A megváltó csoda akku meg mindig csak a laborban vagy ígéretek szintjén létezik (mondjuk aki sokat invesztált a jelenlegibe nem biztos hogy repesne az örömtől, ha most hirtelen valami jobb jönne ki...).
    Ha meg a periódusos rendszerre nézünk akkor a lithiumnál könnyebb és nagyobb potenciállal rendelkező anyagot nehéz találni...

    Nem mellékesen ennek a technológiának is vannak alapproblémái pl. aging (ha használod, ha nem mindig csökken a kapacitása), tűzveszélyes stb.

    7Heads Drago
    A Németek azokat a szép árakat a sötétzöldeknek köszönhetik. Leállítani a már működő erőműveket mire is...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák