Hirdetés

Aktív témák

  • iguana

    őstag

    a telefonomon az IGO volt az egyetlen nem "hivatalos" szoftver majdnem 5(!!!) éven keresztül.
    soha nem voltam egy nagy warez huszár, de az IGO-hoz foggal-körömmel ragaszkodtam. azt hiszem nem én vagyok az egyetlen, akinek a telefonján ez volt az egyik legfontosabb alkalmazás.
    legalábbis nekem ez jelentette akkor elsősorban az okos telefon kifejezést.
    egy kis szégyenpötty volt a telefonban, de imádtam és kiválóan működött.

    a hónapok, évszakok, évek meg csak mentek és mentek. a sys.txt-ket bőszen szerkesztgettük, térképeket, verziókat cseréltünk. közben én valóban fizetni akartam, valóban egy még jobb alkalmazást akartam, ahogy sokan mások is különböző IGO okosító fórumokon.
    de azért sem kaptunk megvásárolható IGO-t. csak a terelés ment, kritikán aluli kommunikációval.
    néha szárnyra kapott egy-két pletyka, hogy "na, majd most, már tényleg nem soká jön ki az IGO hivatalosan droidra", "belső infóm van stb".
    de nem így lett. mind pletykának és elérhetetlen vágyálomnak bizonyult.

    aztán megismertem a "vazét". rettentő idegenkedéssel és szkepticizmussal fogadtam IGO megszállottságom révén. észre sem vettem, de beleszerelmesedtem.
    mire kijött a SzülinApp azzal a nevetséges 10 napig tartó barmolással, már csak kötelességből telepítettem, "jó lesz az még valamire felkiáltással." egyszer használtam is :)

    5 év. rettenetesen hosszú idő. nem vagyok kamionos, nem vezetek sok ezer km-t havonta, nem igazán járok külföldre autóval. ezért számomra (és legtöbb ismerőseim számára is) már a waze, vagy google maps navigációnál jobb nem létezik. nem tudom miért volt az az üzleti döntés az NNG részről, hogy évekig nem adta ki az IGO-t okostelefonra és nem ment el a közösségi alapú térképes együttműködés irányába. most meg úgy néz ki, hogy a waze jött, látott, győzött. ami annó az IGO vs. papíralapú térképezés volt, az mára waze vs. IGO lett. nekem. NNG-nél meg eső után köpönyeg eset.

    ezért azt mondom: soha nem hittem volna, hogy eljöhet ez az idő.
    mint egy véletlen találkozás egy rég nem látott volt szerelmemmel:
    az emlékek szépek, sokáig együtt éltünk, bármire képesek voltunk, el nem tudtuk képzelni egymás nélkül az életünket, de mai szemmel jobb, hogy így alakult. sőt. szerencse, hogy így alakult.
    eltelt már annyi idő, hogy nem haragszunk egymásra, nem hibáztatjuk egymást, és cinizmus nélkül is tudunk beszélni.
    ha kell.
    tiszteljük egymást, de nem is tartjuk igazán a kapcsolatot.
    mára már végleg elváltak az útjaink.

    14 pár márkás bokazokni. (fícsör:antistatic, 100% pamut, jól szellőző, húzva térdig ér)

Aktív témák