Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Noukoum

    veterán

    válasz k850 #10 üzenetére

    Hogy ne a Samsungal versenyezzen árban. Hiába ad elvileg hasonlóan jó telefont, nem veszik. 6-700euro lenne az ideális, nyilván itthoni árakhoz számolva.
    Persze ha ez nekik megfelel akkor OK:(

    „Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

  • Juhaszatti

    addikt

    válasz k850 #10 üzenetére

    Az átlagembert a 3000 mAh akksi nem riasztja el, mert az átlagember azt sem tudja mekkora van a mostani telefonjában.

  • Fred23

    nagyúr

    válasz k850 #20 üzenetére

    Ez így tetszik, de az olvasói mód elvétel is, szűri az oldalt rendesen, a másik topikba betett képeid alapján pedig a fórumozás sehogy se lehet olyan kényelmes, mint 16:9 mellett, (és fektetett módban). Maximum megszoktad így, és már elég jónak tartod.

    Mondjuk hosszú olvasáshoz tényleg teljesen jónak tünik a 21:9 is, talán még kicsivel jobb is, mint 16:9 mellett, bár a betűméret csökkentése csodákra képes, ha az embernek jó szeme van.

    [ Szerkesztve ]

  • Polarstar

    nagyúr

    válasz k850 #20 üzenetére

    Még mindig a fektetésnél vagy leragadva. Jelentős különbség nem nagyon van olvasásban a normál és a szuper-széthúzott kijelző között.
    Az eddigi legjobb kijelző eddig a Blackberry Passport 1:1 volt írásra és olvasásra. Sajnos ez már öreg gép és eljárt felette az idő. (Meg is sirattuk páran, hogy azt a páratlan, már-már hedonista kezelési kényelmet talán sosem kapjuk vissza.)
    A modern Key2 azzal viszi a prímet, hogy a klaviatúra semmit sem foglal a kijelzőből. Nem tapogatok bele, nem takarom ki, nem tekergetem fel és le.
    Tapisban még mindig a legjobb választás a 16:9 és szerintem az átgondolt, remekül megszerkesztett és igen helytakarékos saját virtuális klaviatúra...
    Én úgy gondolom, hogy nem mindenki kedveli továbbra sem a tepsiket. És a Sony régi értékei - hiszen nekem is volt hosszú ideig pár Sony - ez a mobil nem képviseli számomra.
    Van Sony Alphám, de "mintha nem erről szólna a Sony mobil".
    Nekem nem megy át az innováció.

    Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

  • Polarstar

    nagyúr

    válasz k850 #25 üzenetére

    Már hogyne tudnék róla véleményt mondani,mikor ilyen agyament szabványú az egyik céges mobil.
    Hogy én hogy utálom! :D
    Az ellenben úgy látom neked is feltünt, hogy a képérzékelő gyártó cég mobiljai nem remekelnek a mezőnyben. Ez nem is tudom, miért nem zavarja őket?

    Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

  • Silenzio

    addikt

    válasz k850 #16 üzenetére

    Sony Pictures Televízió? Ezt álmodtad?
    Miért gondolja mindenki, hogy a képarány elriasztja a vásárlókat? Épp ellenkezőleg, hisz úgy van kommunikálva, mennyivel több fér a kijelzőre.

    Amúgy meg nem ez a gond a Sony-val, hanem hogy bullshitel és megbízhatatlan. A tartalomkészítési képességekkel akarják eladni a telefont, de abban a leggyengébb.

    Ez a Cinema Pro kiváló app lenne, de filmes szemmel nem csinál mást, mint hogy manuál beállításokat és flat mode-okat ad utómunkához. Ezt áruházi app ezer éve tudja, és kell hozzá egy hardveres alap is, hogy legyen értelme.

    Filmes szemmel: hangyapénisz méretű szenzorokat "sportol" elfogadható fényerejű lencsékkel. Normális, értsd: filmes mélységélességet nem lehet ezekkel elérni, az valahol a dupla ekkora szenzorú Huawei-eknél kezdődne, amiknek épp lesajnálják a videós képességeit, de se a P30 Próm, se a Mate 20 Próm nagylátója nem szaggatott soha, az Xperia 1 meg diavetítést csinál.

    Ha ráguglizol, melyik a legjobb telefon filmezésre, Gugli saját listáján az X1-et hozza első helyre, pedig nevetséges, amit csinál. 4K-nál túlhevülés? Hatszázmillió év alatt se tudja kiküszöbölni a Sony?

    Múlt héten szereztem egy lerúgott iPhone SE-t csak és kizárólag filmezni. Le akartam meríteni az aksiját 4K filmfelvétellel (Filmic Pro), aztán el is feledkeztem róla. Mikor eszembe jutott úgy 20 perc után, még épp volt egy kevés nafta az akkuban, és egy picit langyos volt az a "játéktelefon". Márpedig az X1 úgy hevül túl, hogy ő a csúcsmodell. A Sony szánalmas, nemde?

    [ Szerkesztve ]

    https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

  • Fred23

    nagyúr

    válasz k850 #32 üzenetére

    "Biztos sokat számít a külső hőmérséklet is"

    Nálam Nokia 8 Sirocco is túlmelegedett egyszer: nyáron, tűző napon, 41C-ban mentem el szitakötőket fotózni és videózi 4K-ban, én is majd' meghaltam a hőségtől. Úgy fél óra után a teló kiírt valamit arról, hogy túlmelegedett, a pontos szövegre sajnos már nem emlékszem, és közben volt vagy 50C-os a kezemben.

    Tippre nyáron bármelyik telóval összehozható sajnos.

  • Silenzio

    addikt

    válasz k850 #31 üzenetére

    Szerintem ez nem off topic, hiszen ez a Sony fókuszterülete a kijelző képaránya mellett.

    A 21:9-et értem, de ha bemész az X1 topikba, mindenki el van ájulva a kijelzőtől. Mondjuk én 21:9-et se tévében, se monitorban nem vennék. A vertikális szétterülés munkára alkalmatlan és szarul is néz ki. Még filmben is látványosabb olykor a 16:9, ld. Bosszúállók.

    Huawei fan, az, az apád kaszált. :) 35 évesen már nem vagyok fanja semminek, max a nőknek.

    2019-ben eddig volt egy S9+-om, egy S10-em, egy iPhone XR-em, a két HW meg az iPhone SE. Egyszerűen csak próbálgatom a technikát. És nyugi: eddig minden szar. :) Illetve az Almával meg két DSLR-rel hajlandó voltam filmet forgatni, de óriási szopás volt az is.

    Ja, a legfontosabbat kihagytam: Sony-nál nem lehet a portrékamerával videózni. Ahogy pl. Xiaomi-nál se. Mégis mindkettő cinemakirály lett DxOMark, stb., ad absurdum.

    A Samsung addig tűnik jónak, míg nem birtoklod hónapokig, és nem próbálsz vele professzionálisnak tűnő tartalmat előállítani. Szvsz nem lehet semmi sem igazán jó, míg nem képes egész számú FPS-sel felvenni, és egyik mobil sem 30-cal vagy 60-nal kameráz, hanem törteket átlagol, hol 57.76-ot kapsz, hol többet, de 30 vagy 60 az sosem lesz ezeken az agyonoptimalizált sz@rokon.

    Szerencsére a filmezés csak egy szempont a sok közül, de ne akarjon eladni kameraképességekkel valamit a Sony, ami alap szintre sem elégséges, mert elvérzik a Margitszigeten este 6-kor. Nevetséges. Amúgy így, hogy 3 évig telefonok eladásából éltem, és volt 2011 óta vagy 70 saját készülékem, abszolút az Apple a király, jobbak a kodekek, megbízható a működés, nála a legjobb a képminőség. A Samsung Snapdragonos változatban brillíroz igazán (volt S7 Active-om), de filmezésre se a Snappal, se az Exynos-szal nem alkalmas igazán a rengeteg limitáció miatt. Filmic Próban pl. Snapdragonnal még 60 fps sincs, nem hogy 240... Mert az Android tiltja. Ennyit arról, hogy az IOS mennyire "zárt" - ami közvetlen hozzáférést enged a kamerához.

    Amikor leszáll az est, a Huawei-é a terep, de lószar se támogatja (Android), a gyári app videóminősége pedig kritikán aluli, és ez vitán felüli. A Sony meg valahol a sor végén kullog úgy, hogy ő gyártja messze a legtöbb szenzort telefonba. De a fene tudja, ez is Sony-val készült, és remek. Mondjuk megúszós, rengeteg a fény, alig van mozgás, egyenletes a fényeloszlás, és valószínű stúdióminőségű stabi is volt. De hogy remek kisfilm, az biztos.

    Ja, a fentiekből meg az szűrődik ki, hogy Apple van vagyok, pedig botrányosnak tartom az IOS rigolyáit és a gesztusvezérlése is körülményes.

    https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

Új hozzászólás Aktív témák