Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tkiceg

    csendes tag

    Szép óra, komfortos, dizájnos, okos, bőséges funkciók, a kijelző, kezelhetőség szuper. :)
    Jó ár/érték arányú készülék elméletben, eltalálták az árazást huawei-éknál. Akkumulátor is az egyik legjobb része az órának, gps nélkül, közepes átlag használat mellett, a legtöbb funkció bekapcsolása esetén is egy hetet simán kibír töltés nélkül, talán a gyárilag megadott 10 nap is összejöhet visszafogottabb használat esetén.
    Volt szerencsém beszerezni egyet több mint egy hete, ajándékba szánom/szánnám.
    Tesztelgetem már jó pár napja, illetve itt van nálam egy saját fitbit charge 4 perec is viszonyítási alapnak.
    Aki tervezett szintén ilyen watch fitet venni annak jelenleg viszont még nem ajánlom. Bár nem tudom javítható e minden általam felfedezett valós vagy vélt hiba szoftver/firmware frissítéssel a későbbiekben. Nem biztos.
    Szóval kezdeném az alvás monitorozással.
    Nem tudom milyen algoritmusok alapján dolgozik a szenzor, de elég nagy marhaságokat mutat többnyire. Nem érzékeli az ébrenlétet, pl felkelsz és elmész a mosdóba, vagy csak forgolódsz, esetleg mozdulatlanul fekszel de ébren etc.. Könnyű alvást valamint a rem fázisokat is időnként érdekesen érzékeli. Pl tegnap és tegnapelőtt olyan grafikont hozott össze az alvásról, (csak pár példa) hogy 14 perc rem, 4 perc mély, 20 perc könnyű alvás, 2 perc mély, 1 perc rem, 12 perc mély, 18 perc könnyű, 4 perc mély, 3 perc könnyű, 2 perc mély, 9 perc rem stb egész éjszaka, tehát valótlan összevisszaság, irreális értékek. Megjegyezném hogy tegnap 2 alkalommal voltam wc-n és ezen kívül ébren voltam legalább 1 órát de erről sehol semmi adat.. Sűrűn mintha úgy vettem volna észre hogy az ébrenlét periódusokat hozzáadja a mélyalváshoz, így nem volt ritka a 4-5 órás mélyalvás egy éjszaka alatt :) Még annyi hogy nem monitorozza a véroxigént sem alváskor. Ez tehát a huwei truesleep 4.0 technológia :( Például a valóságban alszom 7 órát összesen, de az app és az óra azt mutatja hogy aludtam 9 órát. Ez elég kiábrándító azért :(

    Pulzusmonitorozásról annyit, hogy a valódinál mindig 2-6 értékkel magasabb számot/értéket mutat. (otthoni orvosi felsőkategóriás omron vérnyomásmérő volt a referencia) Lehet hogy kapcsolódik ide a kalória plusz a lépés számláló, mint következő említésre méltó jelenség.
    3 napot teszteltem ezen funkciókat is.
    Mind a három napon érdekes lett a végkifejlet, de most csak a legcifrábbat írom le.
    Nem tudom szintén itt mi alapján számolja az elégetett kalóriákat az óra, eddig arra jutottam hogy valószínűleg csak a lépések alapján számolja ki.
    Először a lépés számlálóról kicsit: kipróbáltam hogy megtettem 50 lépést, az óra mindössze 31-et érzékelt ebből tehát ez sem mondható pontosnak.
    Szóval futottam, sétáltam, edzettem intenzívebben egy kicsit(pulzus ekkor 120-140 között mozgott), a nap végére az óra szerint a megtett táv közel 18 kilométer lett, majd 20 ezer lépéssel, és 1010 kalóriát égettem el mindösszesen :)
    Rezgés erőssége, minősége közepes.

    A fitbitnél ilyen jelenségeket, hamis adatokat, pontatlanságokat soha nem tapasztaltam.

    Túlárazott talán szerintem is, nem túl szép, monokróm kijelző, maga az óra kezelése nehézkes, de a fitbit charge 4 szerintem pontosságban, megbízhatóságban, minőségben, és más néhány egyéb dologban a huawei watch fit feletti dimenzióban jár ha a fitness és health részleget veszem figyelembe. Ezek a dolgok szolgálhatnak talán magánál a fitbitnél magyarázatként a túlárazottságra.

  • tkiceg

    csendes tag

    Ma jött egy frissítés. Meglátjuk orvosoltak e valamit.

    [ Szerkesztve ]

  • tkiceg

    csendes tag

    válasz TechMagneTic #79 üzenetére

    Ezt elfelejtettem említeni az elemzésemnél, valóban a fitbittel kapcsolatban a szinkronizálásoknál párosításoknál gondok vannak időnként meg nehézkes vagy lassú.
    Tapasztaltam, nem sokszor, de volt rá példa.
    Ha a watch fit nem produkálná azokat a hibákat amiket említettem fentebb, vagy később orvosolják még elgondolkodnék én is rajta hogy a charge 4-et lecserélem rá egyébként.
    Nem lehúzni akartam az órát mert összességében egy szuper cucc lehetne.

  • tkiceg

    csendes tag

    válasz SsPL711 #95 üzenetére

    Szia!
    Tuti hogy 9óra 44percet aludtál?
    Jött pár napja egy firmware frissítés meg a health app is frissült talán, de nekem már két hete megvan az óra és trágya az alvás monitorozás, és a lépés/távolság valamint kalória számláló is még mindig.. Tegnap mindössze 160 kalóriát égettem, 8 km és több mint 10 ezer lépéssel. Na most ha egész nap fekszem és nem csinálok semmit csak pl tévézem, így is eléget a testem papíron minimum 1500 kalóriát kb amit pl a fitbit mindig figyelembe is vett a mozgástól függetlenül.

    Pulzust a kezdetekben 2-6 értékkel többet mutatott mint a valós, frissítés óta meg stabilan 7 értékkel kevesebbet :) Jött egy új jelenség is, van amikor 3-4-6 perc leforgása alatt lemegy 40 körülre a pulzusszám majd hirtelen 99, onnan 65, 70, 54, 88 stb ilyesmi értkékek. Referencia továbbra is egy felsőkategóriás orvosi omron készülék.

    Tegnap este ránéztem az órára mikor már éreztem hogy mindjárt elalszom, 23:10 volt. Az óra szerint már 21:42 óta mélyaludtam majd könnyen kicsit, aztán ismét mély majd jött egy kis rem fázis. (Laptopoztam, telefonoztam, tv nézés volt 23:10-ig ez fix) Majd ma reggel felkeltem 8:40-kor, wc, majd kis fekvés, aztán ülés, telefonozás, olvasás egészen 11-ig. Na most az óra szerint 10:36-kor keltem fel :D Többször felkeltem pluszba éjszaka, wc 2 alkalommal, ennek nyoma sincs. A fitbit charge 4 mindig mindent elég pontosan mutatott ahogy láttam, kb ugyanazt mint ahogy a valóságban történt, az szolgál nálam referenciaként.

    Megkérdeztem 2 másik ismerősöm akik szintén a közelmúltban vettek watch fit-et, ugyanezekről a jelenségekről számoltak be. Az egyikük már vissza is küldte. UK verziós órák egyébként, Angliában lakunk. Ha pl Magyarországon vagy eu verziókkal nincs ilyen gond, lehet hogy az angol piacos watch fitekkel lesz a probléma nem zárható ki.

    [ Szerkesztve ]

  • tkiceg

    csendes tag

    válasz SsPL711 #102 üzenetére

    Igen, minden beállítás el van pontosan végezve :)
    Nálam is, és a másik 2 itteni ismerősömnél is be volt akik beruháztak erre az órára és ugyanezeket tapasztalták. Nincs tetoválásom sem. Nyilván nem azért kérdeztem hogy tuti annyit aludtál e, mert soknak találom vagy nem látom a lefekvés ill kelési időt mikor ott mutatja egyértelműen, esetleg nem tudnék számolni :N
    Mindenesetre azért köszönöm :K

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák