Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tkiceg

    csendes tag

    Szép óra, komfortos, dizájnos, okos, bőséges funkciók, a kijelző, kezelhetőség szuper. :)
    Jó ár/érték arányú készülék elméletben, eltalálták az árazást huawei-éknál. Akkumulátor is az egyik legjobb része az órának, gps nélkül, közepes átlag használat mellett, a legtöbb funkció bekapcsolása esetén is egy hetet simán kibír töltés nélkül, talán a gyárilag megadott 10 nap is összejöhet visszafogottabb használat esetén.
    Volt szerencsém beszerezni egyet több mint egy hete, ajándékba szánom/szánnám.
    Tesztelgetem már jó pár napja, illetve itt van nálam egy saját fitbit charge 4 perec is viszonyítási alapnak.
    Aki tervezett szintén ilyen watch fitet venni annak jelenleg viszont még nem ajánlom. Bár nem tudom javítható e minden általam felfedezett valós vagy vélt hiba szoftver/firmware frissítéssel a későbbiekben. Nem biztos.
    Szóval kezdeném az alvás monitorozással.
    Nem tudom milyen algoritmusok alapján dolgozik a szenzor, de elég nagy marhaságokat mutat többnyire. Nem érzékeli az ébrenlétet, pl felkelsz és elmész a mosdóba, vagy csak forgolódsz, esetleg mozdulatlanul fekszel de ébren etc.. Könnyű alvást valamint a rem fázisokat is időnként érdekesen érzékeli. Pl tegnap és tegnapelőtt olyan grafikont hozott össze az alvásról, (csak pár példa) hogy 14 perc rem, 4 perc mély, 20 perc könnyű alvás, 2 perc mély, 1 perc rem, 12 perc mély, 18 perc könnyű, 4 perc mély, 3 perc könnyű, 2 perc mély, 9 perc rem stb egész éjszaka, tehát valótlan összevisszaság, irreális értékek. Megjegyezném hogy tegnap 2 alkalommal voltam wc-n és ezen kívül ébren voltam legalább 1 órát de erről sehol semmi adat.. Sűrűn mintha úgy vettem volna észre hogy az ébrenlét periódusokat hozzáadja a mélyalváshoz, így nem volt ritka a 4-5 órás mélyalvás egy éjszaka alatt :) Még annyi hogy nem monitorozza a véroxigént sem alváskor. Ez tehát a huwei truesleep 4.0 technológia :( Például a valóságban alszom 7 órát összesen, de az app és az óra azt mutatja hogy aludtam 9 órát. Ez elég kiábrándító azért :(

    Pulzusmonitorozásról annyit, hogy a valódinál mindig 2-6 értékkel magasabb számot/értéket mutat. (otthoni orvosi felsőkategóriás omron vérnyomásmérő volt a referencia) Lehet hogy kapcsolódik ide a kalória plusz a lépés számláló, mint következő említésre méltó jelenség.
    3 napot teszteltem ezen funkciókat is.
    Mind a három napon érdekes lett a végkifejlet, de most csak a legcifrábbat írom le.
    Nem tudom szintén itt mi alapján számolja az elégetett kalóriákat az óra, eddig arra jutottam hogy valószínűleg csak a lépések alapján számolja ki.
    Először a lépés számlálóról kicsit: kipróbáltam hogy megtettem 50 lépést, az óra mindössze 31-et érzékelt ebből tehát ez sem mondható pontosnak.
    Szóval futottam, sétáltam, edzettem intenzívebben egy kicsit(pulzus ekkor 120-140 között mozgott), a nap végére az óra szerint a megtett táv közel 18 kilométer lett, majd 20 ezer lépéssel, és 1010 kalóriát égettem el mindösszesen :)
    Rezgés erőssége, minősége közepes.

    A fitbitnél ilyen jelenségeket, hamis adatokat, pontatlanságokat soha nem tapasztaltam.

    Túlárazott talán szerintem is, nem túl szép, monokróm kijelző, maga az óra kezelése nehézkes, de a fitbit charge 4 szerintem pontosságban, megbízhatóságban, minőségben, és más néhány egyéb dologban a huawei watch fit feletti dimenzióban jár ha a fitness és health részleget veszem figyelembe. Ezek a dolgok szolgálhatnak talán magánál a fitbitnél magyarázatként a túlárazottságra.

Új hozzászólás Aktív témák