Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • donnie.d

    aktív tag

    válasz choco01 #893 üzenetére

    Jómagam írtam róla hosszabban:
    - Első tapasztalat;
    - Kamera nappal;
    - Kamera éjszaka;
    - Akkumulátor;
    - Kiegészítők (tok);

    Ha a P9 Lite és e között gondolkozol, akkor mindenképpen ezt választ. Egyrészről újabb, tovább lesz támogatott, s ott van még az erősebb hardver is.
    Áprilisban vásároltam a telefont, s a fenti első tapasztalatok maradtak. Kicsivel sikerült jobban megismernem a telefont. Olyanokra jöttem rá, hogy a folyamatosan bekapcsolt kamera jelentősen tudja "szívni" az akksit. Mondjuk a képminőségért cserébe elfogadható tényező. Ámbár, ha a telefont fényképezőgépként akarod használni, s egész nap csak fényképezel, akkor fel kell készülni, hogy nap végére akár 40-50%-ot is merülhet az akksi, ha eközben bekapcsolva tartod a készüléket.

    Természetesen neked kell döntened, hogy mire is szeretnéd használni a készüléket. Első körben 16 GB tárhelyet kapsz, amiből legalább 5 GB-ot elfoglal a rendszer. Akad itt olyan tulajdonos is, akinek az a 9 GB nem elég. Így, ha tele akarod tömni mindenféle programmal, akkor viszont ajánlott vétel inkább a P10 Lite. Azonban, ha olyan vagy, mint én, hogy csak a legszükségesebbek kellenek a "kötelezőek" mellett, akkor bőven elegendő lesz az a 9 GB, s akkor a P10 Lite felejtős, mert alig van különbség a két telefon között.

    Az egyik "betegség" leginkább a gyártóhoz köthető. Ezen több hónapig ment itt a csevej, ugyanis a Huawei valami miatt leszedte a korábbi modelljeihez fent lévő szoftvereket, az újakhoz már fel sem került. Így a frissítésről folyamatosan ment a beszéd itt, mert mindenkinek másféle készüléke volt, s mindenki másféle végű frissítést kapott. Sokan arra a következtetésre jutottunk, hogy a tanúsítvány miatt más-más régióba tartoznak a telefonok, így máshogyan, máskor frissülnek. Szerencsére semmilyen hibája nem volt a telefonnak, ami miatt égető lett volna a frissítés, csak frusztráló volt, hogy hónapokig nem frissül valakinek, másnak meg dobálgatja fel a frissítéseket.
    A készülék háta üveg, így csúszós, könnyen gyűjti az ujjlenyomatokat, valamint a karcokat. Szerencsére én már jó előre tudtam, így készülékvásárlás előtt egy hónappal már vettem hozzá tokot (később lecseréltem a fentebb linkeltre), így nálam ez nem volt mérvadó. A lekerekített szélek viszont üvegfóliát nehezebb választani, mert nem mindegyik tapad meg rajta normálisan.
    Amit a többiek mondtak, hogy talán bekapcsoláskor akad a Huawei logó, ami szerintem nem mérvadó, lévén az emberek többsége soha nem kapcsolja ki a telefont. Továbbá a 360°-os videóknál szaggatás figyelhető meg.

    Ahogyan a P8 Lite-tal, úgy ezzel is megvagyok elégedve, s egyiknél sem bántam meg a vételt. Nagyon jó kis telefon.
    A telefonnak nincsenek problémái szoftveresen, vagy legalábbis nem vettem észre. Üzemideje is kiváló. A frissítésekre tudok csak panaszt mondani, de az meg a Huawei hibája, nem a telefoné.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák