Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • asynur

    tag

    Sziasztok!

    Édesanyám Huawi P9 Dual –ja elég erőteljesen elkezdett döglődni, valószínűleg az akkuval van gond (pl . ~60%- ról képes 0%- ra másodpercek alatt lemerülni). A probléma, hogy a emag.hu-s 2 éves gari nov.27.-én lejárt oda 26.-án jeleztem a problémát, válasz nem érkezett se vissza igazolás mailben, hogy fogadták a panaszt (csak a beküldés után az emag felületén egy sorszámmal, amit lementettem, de ennek nem nagyon lehet utánakeresni, vagy ha lehet nem jöttem rá, hogy hol).
    Természetesen nem regisztrált a plusz 1 év garihoz :D

    A kérdésem az lenne, hogy érdemes még megpróbálkozni a huawei gyári gariját érvényesíteni postázással vagy várjak az emagra? (ez 3. -án jár le a https://consumer.huawei.com/hu/support/warranty-query/ oldal szerint, az emagos számlán/garijegyen nov 27. szerepel) .

    Illetve ha ez nem opció gazdaságos még ezt a telefont javíttatni hivatalos vagy nem hivatalos szervizben? (új akku illetve a csere ára) Vagy jobban járok, ha veszek egy akkut és megpróbálkozom magam a cserével?
    A telefon amúgy külsőre hibátlan.

    A választ előre is köszönöm.

  • asynur

    tag

    válasz juuzer #26065 üzenetére

    juuzer, emeritus:

    Köszönöm a válaszokat.

    Közben felhívtam a huawei ügyfélszolgálatot, ott azt mondták a számlán szereplő dátum számít sajnos (11.27), így a mai 12.03 sorozatszám alapján kiadott lejárati dátum nem valós, emiatt a postán (postapont, Huawei Komfort szerviz) történő garancia érvényesítés biztos nem megoldható, a közelben pedig nincs szerviz (kb 160km-re a legközelebbi…), de amúgy ott is jó eséllyel elutasítanának a garanciális javítást emiatt.

    Kiderült még az is, hogy a „Huawei Szerviz Napok”(állítólag dec. 19-21 lesznek, ha valakit érdekel megkérdeztem) postázással nem megoldható, szóval vagy várok az emagra vagy összegyűjtöm minden kézügyességemet és megcsinálom magam.

    Amúgy nem tűnik nagy ördöngösségnek, bár van pár csalóka videó, amin már előre szétszedett telót kapnak szét újra a videó miatt, egyedül az akku alatti ragasztó miatt tartok egy kissé a dologtól.

    Tud valaki esetleg megbízható utángyártott akku-t linkelni vagy valóban gyárit, ami jó is?

    [ Szerkesztve ]

  • asynur

    tag

    válasz emeritus #26074 üzenetére

    Fejlemény: ma jött egy mail a GLS-től, hogy jön a futár holnap a telefonért (az emagos háztól-házig garancia révén, emagos mail nem érkezett). Ha jól számolom bejelentéstől ez a 11. munkanap ( 5 napot ígérnek alapból, de fekete péntek és hasonlók miatt szerintem ez annyira nem vészes).

    A szerviz elvileg Romániában van és alapvetően nem olvastam jókat róla (hosszadalmas szervizelés, lerontott esztétikai állapot szervizelés után) de elég kevés az infó, a telefon pedig karcmentes az akku-t pedig megrendeltem hozzá hétfőn (ha már nem garantált, hogy eredetit adnak a hazai/eu-s oldalakon sem akkor Kínából arra figyelve, hogy legalább 2019-es gyártmányú legyen, eltarthat egy darabig míg ideér).

    Létezik itt valamilyen emagos topic? nem nagyon találok olyat ahol rendszeres aktivitás lenne.

    Most filozofálgatok, hogy adjam át vagy jelezzem a futárnak, hogy ne jöjjön.
    Az utódja már megvan, mert gyakorlatilag így nem volt használható, de látható púposodás és szokatlan melegedés nem volt.

    [ Szerkesztve ]

  • asynur

    tag

    válasz emeritus #26106 üzenetére

    Megvolt nálam is a házi akku csere, ami kb. 1 hónap alatt ért ide Kínából. (Az emag-os garit inkább hanyagoltam…), a szerviz napok pedig nem volt opció a távolság miatt.

    A szétszedés, ahogy azt gondoltam nem volt olyan egyszerű, mint egyes tutorial videókon. Volt pár pillanat, amikor lélekben már elbúcsúztam a kijelzőtől, de végül egyben maradt.
    A fürdőszobai „suction cup”-os megoldás önmagában nem igazán működött, valamit lehet, hogy segített a telefon szétszedésén, de a jack dugóba félig bedugott fülessel sikerült végül megindítani a dolgot aztán szépen gitárpengetőkkel kipöckölni és szétbontani (legközelebb ha ilyenre vállalkoznék beszereznék egy kétpofás fogószerű vákumtappancsos cuccot Kínából kb. 2 dollárért).

    A másik nehézség az akku kiszedése volt, ami három kétoldalú ragasztóval volt lefogatva alulról, amiből kettőnek a vége kilóg felül és elvileg szépen ki lehet húzni. Ez új korában biztos remekül működik, de a két éves ragasztó gyönyörűen beleszakadt (a tapasztalatlanság is közrejátszhatott, elvileg a kihúzásánál nem szabad egy pillanatra sem megállni valamint a lehető legkevésbé kéne "hajlítani" a ragasztót a művelet közben). Végül egy műanyag kanállal sikerült kioperálni a helyéről szorgosan emlegetve az egyéneket, akik ezt így kitalálták megtervezték és kivitelezték, reménykedve, hogy nem durran szét az akku, mivel az elég rendesen deformálódik a művelet során…( 0%-ra merítettem kezdés előtt biztos, ami biztos, védőszemcsi rajtam, vödör víz bekészítve :DDD ).
    alt="" title="" alt="" title=""

    A méretek stimmeltek, kicsit más a felirat az újon. Említettétek, hogy a súly árulkodhat arról, hogy valódi-e vagy sem. Esetemben az eredeti 42g az új 41g, szóval ebből most sok nem derült ki majd az idő eldönti. Accubattery 91% beletöltése után 2340 mAH-t mutat. Eddig három töltésen vagyok túl az első kettőt hátlap nélkül figyelve, hogy mennyire melegszik púposodik-e, eddig rendben van.
    A % kijelzés elég pontatlan elsőre töltésnél 82%-ról egyből 100-ra ugrott 3. nál már csak 91-ről csinálta ugyanezt. A merülés hasonlóan gyors eleinte aztán szépen lassan mennek csak le a százalékok.
    Lehet valahogy ezt kalibrálni vagy megoldja a telefon magától?

    A régi akkunál egyelőre sokkal jobb (amit mondjuk nem volt nehéz túlszárnyalni) eddig kb. 4 óra SoT jött ki de ebben volt antutu benchmark és stress test, wifis YT hallgatás bluetooth-os hangszóróval, camera próbálgatás (nem döglik le a telefon végre pár kép után) valamint egy kis játék a gyárilag feltett cuccokkal. Mivel nem az enyém volt a teló új korában, ezért sok viszonyítási alapom nincs, de ez így használhatónak tűnik bár azért érzésre lehetne egy kicsit több kraft is az aksiban.

    Érdekesség, hogy a 0%-osra merült régi akku-n 3,9V- mértem az újon, amit beszerelve 63%-nak írt a telefon 3,99V-t. Sajnos a kapacitást nem tudom mérni külső eszközzel, de kíváncsi lennék, hogy az akku-elektronikájával volt-e a probléma vagy tényleg csak gyenge (persze az összeesküvés elméletek is bevillantak, mint tervezett elévülés és szoftveres trükközés , de ebbe inkább nem egyek bele).

    Így első próbálkozásra sem volt annyira bonyolult a dolog másodszorra már könnyebben menne, de azért ki is lehet nyírni így a telefont, ha nincs szerencséje az embernek, nekem az volt maradt karcmentes, remélem pár hónap múlva sem robban szét a zsebemben.

    [ Szerkesztve ]

  • asynur

    tag

    válasz emeritus #26210 üzenetére

    8,5 $ volt alliexpress-ről, PostNL-es szállítással (ez elvileg egy relatív gyors és megbízható szállítási mód) december eleji rendeléssel is itt volt 1 hónap alatt. Linkelném, de a shop azóta törölve lett, ami igazán biztató :)) , pedig direkt olyat választottam ahol sok értékelés volt és magas volt az „elégedettségi index”.

    A csomag egy kis karton dobozban jött, amiben még be voltak csomagolva a dolgok egy bubi fóliába. Benne volt az aksi és a két ragasztó, egy kis suction cup (ez nem sokat ért, de a nagyobb fürdőszobai, amit végül bevetettem se volt sokkal jobb), két műanyag gitárpengető szerűség , két „pry tool” és három csavarhúzó (sima, csillag és torx). Ezek mind ilyen párszor használatos minőségűnek tűnnek, a lényeg igazából a torx csavarhúzó volt, ilyen piciben nekem nem volt itthon a készletben, a csavarfejek roncsolása nélkül sikerült ki és becsavarni vele, amit kellett.

    alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""
    (a képen már a régi akku kiszerelés után, szemléltetésképp)

    A kapott ragasztókat végül nem használtam fel, volt itthon kétoldalú szilikon ragasztó így pár apróra vágott darabot beragasztottam, hogy egyáltalán ne lötyöghessen az akku és szükség esetén gyorsan szét tudjam kapni, nekem jó lesz így, eladni úgysem fogom, de másnak nem feltétlenül ajánlanám ezt a megoldást.

    Számomra hasznos volt a téma összefoglaló, a kommentek és a válaszaitok, így szívesen írtam le én is a tapasztaltakat.

    Ha változás történik az aksi állapotában azt majd igyekszem jelezni, most két hétig így használom szerintem és elkezdem olvasgatni a custom romos leírásokat/lehetőségeket, nem akarom elsietni a dolgot mert már elég régen játszottam ilyesmivel (HTC Wildfire S, Xperia U St25i) aztán majd jövök ismét kérdezni :DDD .

    [ Szerkesztve ]

  • asynur

    tag

    válasz jeni #26222 üzenetére

    Nálam gyári 7.0-nál, az Akkumulátor menüpont alatt van ilyen, hogy:
    - Alacsony felbontású energiatakarékosság, emlékeim szerint ez alapból be van kacsolva (én mondjuk nem nagyon látom a különbséget a be és kikapcsolt állapot között, de egy próbát megér).

    [ Szerkesztve ]

  • asynur

    tag

    válasz petyametyo #26266 üzenetére

    Biztos, hogy nem törvényszerű a kijelző csere, de ha szétszedés közben sérül vagy az aksi elkezdte szétnyomni, akkor gondolom nem ússzák meg.

    Nekem elsőre sikerült a csere mindenféle sérülés okozása nélkül nem éppen ideális szerszámokkal (közben voltak mondjuk kétségeim :DDD ), érdekes ha ezt a szervizben rendszeresen nem tudják megoldani.

    Ígértem updatet (#26211) az akkuról ha van valami változás. A töltöttségi százalékok szépen beálltak egyenletesen mutatja töltés és merülés közben is.
    Az eleinte becsült ~2300 mAh-s kapacitás viszont valójában csak 1600 mAh körüli. Így is kihúzom vele a napot általában de már megrendeltem az utódját egy „suction cupos fogóval” egyetemben.

    Az akku hőmérsékletek rendben vannak és a hátlapon púposodás nyomai sem láthatóak (bár ha ez kívülről látszik akkor már lehet, hogy késő lesz :)) ).

  • asynur

    tag

    válasz Trialbiker #26269 üzenetére

    Az utolsó mondattal erre próbáltam utalni, de korai szakaszában vonalzó élével a hátlapon lehet látszódna már némi domborodás. Én ezt csekkolom olykor, persze lehet csak áltatom magam és elég merev a hátlap ahhoz, hogy nyoma se lenne.

  • asynur

    tag

    válasz mufi #26314 üzenetére

    Szia!
    Valószínűleg kezd döglődni az akku, nálunk is ez volt az első tünet, a csere megoldotta.

  • asynur

    tag

    válasz petyametyo #26544 üzenetére

    Ha van rá lehetőséged akkor márkaszerviz, nekem ez nem volt opció, így magam csináltam meg egy vélhetően kínai utángyártott akkuval kb. három és fél évvel ezelőtt. A #26209 #26211 hosszászólásómban leírtam a tapasztalataimat a cserével kapcsolatban.

    Az akku azóta is üzemel, már tovább bírta mint a gyári nincsenek fagyások, telefon újraindulások ahogy a gyárinál voltak amikor döglődni kezdett. A kapacitása azonban már erősen leesett az amúgy sem izmos ~2340 mAH ról kb. 1200 mAH -ra ( Accubattery-s mérés mindkettő). Elég sokat van töltőn egyáltalán nem kímélően töltögettem. Lassan érik az újabb csere.

    Most már lehet rá kéne vennem magam egy custom rom felpakolására is mert a gyári már eléggé lassúcska, apropó kérdés: bootloader nyitó kód beszerzésére még mindig csak fizetős megoldás létezik?

    [ Szerkesztve ]

  • asynur

    tag

    válasz stage69 #26551 üzenetére

    Az alkoholos tipp nem rossz megjegyzem, legközelebb ha ilyesmi problémába futok megpróbálkozom vele.
    Én anno utánaolvasva a vödör vízbe dobást jó megoldásnak találtam olyan esetben ha az akku már gyullad/füstöl ha nincs ennek nyoma akkor persze nem kéne mert pont ez indíthatja el a reakciót (és ugye ez már egy alacsony kapacitású és direkt 0-ra merített akku volt).
    A homokot is jónak írják de azzal meg elvileg rendesen be kell temetni a már égő akkut amihez ki tudja van-e az adott pillanatban az embernek kellő lélekjelenléte. Megelőző tárolásra viszont valóban elsősorban a száraz homokot ajánlják.
    ( Persze ha valaki ilyesmibe kezd olvasson utána rendesen a dolognak és saját felelősségre kezdjen neki én csak leírtam, hogy én hogyan csináltam nem ajánlás volt :DDD )

Új hozzászólás Aktív témák