Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • stage69

    csendes tag

    Sziasztok!

    Mivel eléggé régi a telefon, így nem fűzök hozzá sok reményt, de hátha mégis szerencsém lesz.
    Adott egy P9 EVA-L09. Használtan vettem, mert a lányom leejtette a sajátját és megrepedt a kijelző. Gondoltam veszek egy másikat, áttelepül minden aztán kész.

    Miután kézhez kaptam a telefont kiderült pár dolog:
    - nincs meg a Kamera app, meg még ki tudja, hogy mi, nem keresgéltem tovább
    - nem lehet belépni a Project menü-be, a tárcsázó egyszerűen visszadob
    - nem működik a Bluetooth, NCF
    - még ki tudja, hogy mi nem megy....

    Olvasgattam kicsit a neten, ez akkor fordul elő, hogy ha valaki rosszul tette fel a rendszert.
    Na, gondoltam uccu neki, megoldjuk. Ekkor jöttek újra a problémák:

    - a gyári weblapos linkek már nem élnek, nem lehet onnan ROM-ot tetölteni
    - más oldalról is csak az EVA-L09C432B505-öt lehet letölteni, a legújabb, a 06 nincs sehol
    - megpróbáltam feltenni az 505-öt (három gombos megoldás), de valahol megállt és hibát írt ki. Mondjuk utána factory reset után meg működik és a verzió is 505. Előzőleg az 506 volt rajta, de az is hibás volt
    - na, az 505-nél is ugyanaz a hiba, nem segített az újratelepítés

    Szóval, tudna nekem segíteni valaki, hogy honnan tudom megkaparintani az 506-os ROM-ot? Vagy mit tegyek fel és hogyan, hogy minden működjön?
    Jól gondolom, hogy előzőleg rosszul tették fel rá a ROM-ot?

    Minden segítségnek örülök, viszont ha nem jön össze szoftveresen, akkor kibelezem és átpakolom a másikból a dolgokat. A probléma az, hogy meg akarom csinálni szoftveresen és rá akarok jönni, hogy hogy lehet. Nem hagy nyugodni...

    A segítségeteket előre is köszönöm!

    ><(((°>......><(((°>......<°)))><......<°)))><

  • stage69

    csendes tag

    válasz Cunaja #26548 üzenetére

    Szia!

    Nem tudom, hogy miért nem kapok értesítést ha válasz jön a kérdésemre...fura.

    Szóval az 505-öt letöltöttem még korábban, pont azt, amit te is belinkeltél. Feltettem 3 gombossal, nem lett jobb, nem változott semmi.

    Amúgy a másik két P9-ünkön az 506-van és nem lett visszavonva. Mármint nem írt soha semmit, hogy vissza lett vonva, mert rossz. Honnan van ez az információd?

    Régiót váltani hogy lehet? Ha a háromgombossal nem megy, akkor van másik megoldás? Csak bootloader unlock, 182 fel utána 386 majd 505???

    Köszönöm a segítséged!

    ><(((°>......><(((°>......<°)))><......<°)))><

  • stage69

    csendes tag

    válasz asynur #26549 üzenetére

    A P9 akku csere macerás, de elvileg simán megy, ha előtte egy kis iso-propanollal feloldod a ragasztót.
    De én is kifeszegettem és az egyiknél megszakadt a képernyő szalagkábele annó, így a teló kuka...A P10-nél már értelmesebben, az akku felett van elvezetve ez a kábel.

    Ja, olvastam a leírásod. Ha jól emlékszem a vödör víz nem nagyon segít a Li akksiknál, mivel a lítium a vízben is ég, illetve a vízgőzzel reagálva berobbanhat, vagy rosszul tudom?

    Egy vödör homokkal sokkal biztonságosabb...

    ><(((°>......><(((°>......<°)))><......<°)))><

  • stage69

    csendes tag

    válasz stage69 #26550 üzenetére

    Na, megkövetem magam, megoldottam a problémát.

    Igaz, én vagyok figyelmetlen, de ilyen vackokat nem biztos, hogy éjszaka, meló után kell csinálni.

    Szóval, most megy minden. Hogy miért? Leírom.

    - Először dload - 3 gombos telepítés történt. Ez a telepítés közben hibát írt ki, de minden elindult, persze ugyancsak a hiányolt dolgok nélkül.
    - Csináltam egy factory resetet eRecovery-ből - semmit sem segített
    - Csináltam egy factory resetet a telefonból (gyári adatok visszaállítása), mert ez egy durvább (low-level format), mint az eRecovery-ből, persze ez sem segített
    - Újra megpróbáltam a dload - 3 gombos telepítést, ezennel hiba nélkül végigment és minden működik.

    Hogy mi lehet valójában a gond? Nem tudom. De így simán helyrerázódott a telefon.

    Köszönöm még egyszer a segítséget!

    U.i: én teljesen meg vagyok elégedve a régi telefonokkal...A P9 és a P10 is még nagyon jó teló a mai napig. Ráadásul én egy Xperia X Compactot nyúzok, mert utálom a nagy telefonokat. Azokat csak a család többi tagja használja :)

    ><(((°>......><(((°>......<°)))><......<°)))><

Új hozzászólás Aktív témák