Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nazarjeti

    csendes tag

    válasz Hocsika #3335 üzenetére

    Szia!/Sziasztok!

    Én is kinéztem ezt a telefont. Nagyon jók az adatai, kivéve ez a AGPS.
    Leírom az AGPS-es tapasztalataimat:
    A jelenlegi Concorde SP 5000-rel 2 éve szenvedek navigáció terén.
    Az AGPS egy öszvér megoldás telefonok olcsósítására. (nekem megérne pár ezrest, hogy normális gps legyen benne) valóban 10-15 perc kell hozzá hogy stabilnak tűnő gps pozíciót kapjak. Azért tűnő, mert az első kereszteződésnél túlszalad egyenesen, pedig a pirosnál állok. Gyalogosan csak 1-30 métereket téved. Ez egy 3 éves készülék, azóta semmilyen javulás/rosszabodás nem volt-e téren.
    A saját készülék fórumon elfogultságot éreztem mikor ezt én problémásan értékeltem. A kérdéseimre kapott válaszok nagyon hasonlítottak az itteniekre.
    Aki azt írta, hogy nála jól navigál, valójában kiderült, hogy faluban sétálgatott az alföldön. Hegyek/házak legyilkolják nálam.
    Javulásra/javításra ne számítson senki. Jövőre kidobnak egy új készüléket ebben a kategóriában ugyan ezzel a hibával. Annak is lesz egy új készülék fóruma, ahol a felhasználók 90 %-a nem foglalkozik a GPS-szel, 8%-a együtt tud élni vele 2%-a pedig panaszkodik.
    Akinek fontos a navigáció pontossága, az AGPS-t kerülje!

    Kérdésem: Nálatok is ilyenek az idővonal mentések a google térkép alkalmazásban?
    Van olyan akinek szépen látszik az útvonal és nem repülővel küzlekedik?

    [ Szerkesztve ]

  • nazarjeti

    csendes tag

    válasz azka79 #3343 üzenetére

    Hogy lehet, hogy a screenshotok nem 1280x720 vagy 720x1280 pixelesek? Úgy hogy nem az, vagy meg van vágva. Ha megvágtad, miért tetted?
    Olyant tudtok mutatni, amibe nem lehet belekötni?
    Például a google térkép arhívumából? Ahogy én is tettem.

    Mutatom:




    A piros a helyes lett volna. De mint látható AGPS használhatatlan. Néha elkapja a fonalat, aztán hamar el is szakítja. (Ez ugyebár a Concorde SP 5000-en van így)

    Én azt szeretném elkerülni, hogy hasonló nyomorúságos navigációm legyen ha beújítok, egy Huawei p8 Lite-ra.
    Köszi a segítségeket!

    [ Szerkesztve ]

  • nazarjeti

    csendes tag

    Mondjuk az is érdekes számomra, hogy miért vesz valaki HUAWEI telefont AGPS-szel akinek van annyi, hogy Törökorszába és Görögoszágba utazzon és az egészet rögzíteni is akarja...
    Nem tűnik logikusnak. Sem az, hogy valaki Németországban dolgozik és csak Huawei-t vesz (navigációhoz is). Ez azért egy kicsit mazoizmusnak tűnik. Olyan mintha egy Daewoo Matizzal ingázna évek óta és azt mondaná azért jár ki, mert jobban él ha kint dolgozik.
    A nagyravágyó ember kompromisszuma? Nagy itt az ellentmondás. Persze elképzelhető. Akár a világbéke. :R

  • nazarjeti

    csendes tag

    válasz Gstyler #3358 üzenetére

    És hogy függ össze az irigységgel?

    A kérdésem hozzád az, hogy Te használod-e navigációra? Ha igen, akkor megbízható/pontos-e, vagy eldobálja a műholdakat?
    A problémám az, hogy A Concorde telefonom fórumán is ugyan ilyen információkat kaptam 3 éve a GPS gyengeségéről. Semmi konkrétum, csak az, hogy nálam jól működik. Illetve várd meg a javítást.
    3 éve várom. A készülék kínai. Ez a készülék is kínai.

    A kérésemre nem az a válasz, hogy az én screenshotomra valaki megosztaná a sajátját, megmutatva, hogy a Huawei AGPS-e teljesen alkalmas navigációra is, hanem az hogy irigy vagyok. Irigy az, aki nem mutatja meg a magáét... :)
    Vagy a lokális képviselet embere. Rosszat maximum csak annyit, hogy majd lesz frissítés/update/firmware.
    És lassan 3400 hozzászólást kommentál, mintha fizetést kapna érte. Ki az az önjelölt egyorrú, aki minden hozzászólást megpróbál megválaszolni hónapokon keresztül, mintha a világ legkiválóbb gyártmányát kellene megvédenie a farkasoktól... grátisz.
    Aki meg szeretne bizonyosságot, az meg irigy. Én azt szeretném, hogy mindenki, aki eljut a vásárlás gondolatáig, és van energiája utánaolvasni, tudja meg, hogy milyen feltételei/kompromisszumai vannak ennek a telefonnak. A 2 GB RAM például elgondolkodtatott a teló cserén. Ráadásul két készüléket gondoltam vásárolni "irigységből" családtagnak.
    De ha nem adtok kielégítő választ, akkor minek ez a fórum.
    Az is röhej, hogy kiadás óta nem frissítették/javították a hibákat.
    Vagy, mert nem tudnak róla, (azaz a magyar képviselet csak itt a fórumon képviselteti magát a gyártónál nem), vagy nem áll szándékukban pénzt/energiát fordítani egy olcsósított készülékre, aminek a következő évi utódjával foglalkoznak.
    Egyet veszek a héten és majd leírom én mennyit ér a terméknek ez a része.

    [ Szerkesztve ]

  • nazarjeti

    csendes tag

    válasz MeGabee #3363 üzenetére

    Köszönöm!
    No ez már válasz a kérdésre és kérésre.
    Köszönöm!
    Te nem vagy irigy. :)

  • nazarjeti

    csendes tag

    Sziasztok!

    Vettem egyet a páromnak. Átmozgattam, megforgattam. Vettem egyet magamnak is.
    GPS tökéletesen használható. Gravitációs szenzor már egy érdekes kérdés.

    Kijelző nagyon kellemes nem szétszaturált, mint a Samsungoké (bár az sem rossz, csak nem élethű)
    Az 1280 x 720 többnek néz ki mint amennyi. Ez kiváló.

    CPU = Ász
    2GB RAM = Ász (bár igényem lenne a többre és meg is fizetném, ha lenne olyan verzió)

    GPS tökéletes, akinek gondja volt/van vele annak cserélnie kell a készüléket! Én iGO-val és Google térképpel teszteltem illetve GPS Státusszal. Ha valamivel nem jól működik, az szoftveres probléma lehet (nem támogatja a Huawei cuccait, de szerintem ez a szoftver íróinak a nyomora.)
    Egyedüli problémám, a GPS és a g-szenzor együttműködésében van. A g-szenzor jól működik a Smart Ruler app-al, viszont google fótóalbumok 360 panoráma képeit nem mozgatja körbe, ebből kifolyólag google VR cardboard szemüvegben sem szuperál.
    Iránytűként/vízszintezőként működik.
    4G (vodafone) 3476,1 kB/s / 2680,6 kB/s vagyis szuper.

    Fotó megfelelő, inkább jó, mint rossz. (a makró automata, mégis kiváló)

    Hangminőség lenyűgöző. Telefonáláskor és zene lejátszásnál is. Biztos van jobb, de nem ennyiért.
    Akku-t minden este tölteni érdemes. Ami fontos első 3-4 nap sokkal gyengébb, és nem az újdonság miatti extra nyomkodás miatt, hanem mert nincs "formázva".

    EMUI - kellemes

    Android 5.x szerintem sokkal kifinomultabb az elődeinél.

    CPU + RAM + Android 5.x = 25 elindított alkalmazás és a lapozgatás tökéletesen siklik. Alkalmazások közti váltásnál van várakozási idő, de ennyiért??? (iPhone/S6/stb. 3 ilyen áráért? nagy pazarlás, esetleg lehetnek bennük speciális alkalmazások/ujjlenyomat-, lézerszenzorok, vagy amikről még sosem hallottam, de nem érzem hiányukat)

    Kerek ez a telefon, még ha LITE is. Igazából kíváncsi lennék egy P8-ra, hogy érezzem miért jobb az.

  • nazarjeti

    csendes tag

    válasz janaman01 #4987 üzenetére

    Ez bizony nálam is probléma. De úgy tűnik mást nem érdekel a VR, pedig érthetetlen, hogy miért nem működik...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák