Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • supertrezi

    aktív tag

    válasz ricsi8800gt #7012 üzenetére

    Helló.
    Áprilisra másfél éves lett a G3-asom; kb. ennyi idő alatt szoktam ráunni a telefonjaimra. A Mate 8-cal már január óta szemeztem.
    3 dologra jöttem rá a G3-nál, ami szintén egy szerethető telefon:
    1. Tök fölösleges az UHD felbontás 5-6 inchre. Csak megterheli a procit meg az akkut. A Mate-nek olyan 360 a ppi-je, ha jól emlékszem. Ez teljesen elég, nem látni itt semmiféle különálló pixeleket.
    2. Nem elég nekem a G3 kijelzőideje. Újkorában se volt jobb 5 és fél óránál, ahogy idősödött meg bejött a Lollipop meg a 6.0, azok betettek neki. Frászt kaptam már, hogy 3-3 és fél óra után már nyúlhatok a töltőért.
    3. Nem árt az Androidnak legalább 3 GB RAM.
    4. El tudnék viselni egy kicsit nagyobb gépet is.
    Mindezek szerencsésen találkoztak a Mate 8-ban.
    Igazából nem nagyon tudok olyat mondani, ami különösebben idegesítene a Mate-ben. Gyönyörű, rendezett dobozban érkezik. A fehérje sokkal szebb, mint a G3-é. Mondta valaki, mielőtt vettem, hogy olyan mellette a G3 kijelzője, mintha le lenne takarva valami szürke fátyollal. És tényleg. Döbbenetes volt a különbség színélénkség tekintetében, mikor egymás mellé tettem a kettőt.
    Röccenés nélkül fut rajta a B180-as gyári ROM. Kijelzőidő, ha egy napra vetítjük, WIFI-n megvan olyan 9-10 óra. De általában a harmadik napon szoktam tölteni, olyan 7 óra kijelzőidő után.
    Az alkalmazások és a weblapok érezhetően gyorsabban nyílnak meg rajta, mint a G3-on.
    Elsőre tök furcsa volt, milyen pici az értesítő LED, hümmögtem is, de azt kell mondjam, simán elegendő a fényereje. Light Managerrel jól működik. (Ami tetszik, hogy a LED szépen el van rejtve, szóval ha nem villog, kb. nem lehet látni. A G3-on elég hivalkodó kivágása volt.)
    Egyébként valami gyönyörű telefon szerintem. Nagyon jól össze van rakva.
    Gyárilag van rajta egy kijelzővédő fólia, én azzal használom lassan 4 hónapja. Nem vált föl. Igen, kapsz hozzá egy műanyag tokot (oldal- és hátlap tulajdonképpen), de azt olvastam, nagyon passzos. Ha rápattan, alig lehet kiszedni belőle. Mondjuk engem nem érdekel, nem is állt szándékomban használni. Az ilyen kis belebújtatós tokokat szeretem; vettem egy sötétkék műbőrt az ebayről, abban hordom.
    A fényképezővel sincs gondom, bár nem elemzem véres szájjal a képeket. Szerintem teljesen korrekt. Mint a GPS.
    A minimum fényerő jóval kisebb a G3-énál, elsőre meglepő volt, de hamar megszoktam. Legalább, ha lefekvés után nyomkodom, nem süti ki a szemem sötétben. G3-nál elég kellemetlen volt...
    Ami kicsit zavar, hogy az értesítések jelzését jobban meg lehetne oldani. Mármint mikor feloldod a képernyőt, ha van mondjuk egy Viber-üzeneted, akkor vagy rányomsz a Viberra, vagy lehúzod a redőnyt, s ott az értesítésre. Szerintem az lenne a fasza, ha miután föloldod ujjlenyomattal a képernyőt, akkor előugranának ilyen kis szalagokként, hogy milyen értesítéseid vannak. Mint ahogy az LG-zárképernyőn meg van oldva. Szóval én ezt így csinálnám, ha tehetném. :)
    Egyébként a háromszög-négyzet-kör kombót rohadtul utáltam, mióta megjelent a Lollipop. Szerencsére találtam egy Huawei Theme Editor nevű programot, amivel jó kis visszanyilat, házacskát meg alkalmazásváltó ikont tudtam betenni a helyükre. Pazar!
    2 negatívum, ami eszembe jut:
    1. Ha beleizzad a kezembe, csúszik rendesen a hátlapja, szóval biztosan kell fogni! Ilyen ez a rideg fém. :) Hűvös időben eléggé le tud hűlni, de nem zavaró. Olyan jó kis minőségérzetet ad a G3 műanyaga után.
    2. A gyári füles iPhone-stílusú, amit én utálok. Elképzelni nem tudom, hogy a fenében áll ez meg az emberek fülében... Főleg szivacs nélkül. Tényleg nem értem. Ráadásul nem szigeteli a külső hangokat egyáltalán. Na mindegy. Kénytelen volna venni egy kis gumiharangos Philips-fülhallgatót. Ezzel remekül elvagyok.
    Összességében bőven jobb telefon mind a Galaxy S4-emnél, mind pedig a sokat emlegetett legutóbbi LG-nél. 150-et simán megért a mai piacon.
    Remélem, valamennyire be tudtam mutatni.

    (A fentieket csak bemásoltam ide. Nemrég írtam meg privátban valakinek, mert véleményt kért a telefonról.)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák