Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rdt89

    addikt

    válasz Ferenczi Áko #472 üzenetére

    A P40 Pro után én se tudok rosszat írni, ahol kellett fejlődött s rengeteg szoftveres kis finomság van benne, amit valamiért a P40-ből kihagytak. A kijelző tényleg pazar és a fényereje is jobb a P40-nél. A készülék annyival nem jobb, mint amennyi különbség van köztük használt árban. Magam viszont nem bántam meg a váltást még a nagy felár tekintetében sem. Féltem a fele mp-re csökkentet Ultrawide kamerától, teljesen feleslegesen. A főkamerában nincs OIS, még se veszem észre használat közben, cserébe van lézeres fókusz és a videó tényleg most először dobogós helyen van, a P40 Pro is szépet lépett előre benne, de a Mate 40 abszolút a legjobb videós téren a Huaweiek között és a legjobbaktól sincs már annyira lemaradva. A 4k/60fps minden kamerán viszont még mindig ritka, az előlapi kamera is olyan képet csinál még a legsötétebb helyzetekben is, hogy a másik félelmem is eloszlatta a AF-es előlapi 32mp-s P40 Pro-éval szemben. A 3 szögben állítható látószög az szelfi kamerán külön elismerést érdemel. A EOD meg egy olyan dolog, amit minden Amoled kijelzős telefonba szorgalmaznék, a P40 Pro-ba is bele tudták volna tenni, ha már a gesztusvezérlést megkapta. A másik dolog ami miatt különleges, az a betekintést figyelő kijelző forgatás, még ilyennel nem találkoztam, de nagyon jó. A kijelző érintéses hangerő szabályozást olyan gyorsan megszoktam, mintha minden telefonom ilyen lett volna, ez is nagyon adja. A videó és képszerkesztő is sokkal funkcionálisabb mint amit a Petal a P40 Pro-n elérhetővé tett. Egy dolog hiányzik, ami érthetetlen számomra, mert a többi Huawei tudta, a dupla érintéses kijelző elaltatás, felébresztés még oké, de visszafele már nem reagál. Még külön kiemelést / elismerést szeretnék adni a rezgőmotornak, az valami brutális, konkrétan rezgőre véve a telefont se lehet nem észre venni az értesítést olyat vibrál. A P40 Pro egyik előnye egyben a hátrányát is adta neki, az pedig a sztereó hangszóró, cserébe a kijelző általi hang valami durván jó cucc volt, bár az az egy hangszóró is olyan szépen szólt a P40-ben, hogy már-már feledtette a sztereó hangszórót, aztán a Mate 40-be ebből a fasza kis keltetőből kettő is került, háromnegyed hangerőig még konkrétan basszus van a kütyüben, itt van az egyetlen kompromisszum a kijelző által generált hang már nincs jelen. Mondjuk nem sokat telefonálok, így ez nem gond, plusz a beszédhangszóró is olyan erélyes, hogy már fél hangerőn olyan mint más készülék kihangosítva. A kamera meg a szokásos odab.sz szint! Egyenlőre ennyi jutott eszembe a bő 1 hónapos közös együttlétünk óta. :D

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák