Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • South Velen

    addikt

    válasz janeszgol #25 üzenetére

    Régen még az összes OLED telefon PWM mentes volt. De ez a kis 60Hz dip azokban is megvolt. Ha megnézed, a notebookcheck teszten sem teljesen egyenes a vonal a lumia 650 tesztnél se, ott vannak a kis dip-ek. De én ezeket PWM mentesnek tartom, de valakit még ez is zavar.

    Aztán jött a változás. Hogy miért, azóta se tudni...

    Pl. Galaxy S1-S2 még PWM mentes volt, S3-tól már jött az agresszív PWM. Akkor még nem is tudtam mi az, csak azt, hogy fáj a fejem, amikor használom. Aztán vettem egy TV-t monitornak, mint később kiderült 120Hz PWM-mel. Na ott 5 perc után szédültem, széthasadt a fejem, minden bajom volt. Akkor kezdtem utánanézni, mi is ez és azóta folytatok hadjáratokat azok ellen, akik ezt a technológiát fényerőszabályozásra merik használni....

    [ Szerkesztve ]

  • instantwater

    addikt

    válasz janeszgol #48 üzenetére

    Új startup ötlet: olyan szemüveg kifejlesztése ami a beérkező vibráló fénnyel ellenütemben és megegyező erősséggel generál vibrálást így kioltva a beérkező vibráló fényt.

    Mivel nem tudod az egész világot rávenni, hogy használjon normális fényforrást, ezért személyes védőeszközként funkcionálna, és elég szép áron el lehetne adni.

    Legalábbis én megvenném, ha megfizethető, és tényleg működik.

  • South Velen

    addikt

    válasz janeszgol #51 üzenetére

    Mint ahogy előttem is írták, ez teljességgel kivitelezhetetlen, rengeteg okból kifolyólag..

    - Ha a környező fényre reagálna egyszerű fényszenzorral, akkor is lenne egy bizonyos válaszideje, ami alatt már létrejöhet a stroboszkóp effekt
    - Ha nem a környező fényre reagálna, akkor valamilyen módon ismernie kell a könyező fényforrások PWM frekvenciáját és így ellensúlyozná, de ennek technikai megvalósításába már belegondolni is szörnyű, talán ha tárolva lenne az összes fényforrásban a frekvencia, és BT-n lekommunikálná a szemüveggel, de ugye ez azt jelentené, hogy minden szir szar led izzóba BT kell, meg a szükséges technológia
    - Ha még ez mind meg is valósulna, akkor meg tulajdonképpen minden fényforrás max. fényerőn égne a szemüveget viselő számára hiszen a kieső fényerőt egy az egyben lekompenzálná
    - de ha minden utópisztikusan megvalósulna, akkor a kieső fényerő lekompenzálására a szemednél lévő led-eket lehetne használni, ami a szemedtől pár centire nem túl egészséges, illetve folyamatos BT kapcsolat a szemednél sem éppen tesz jót, de igazából ez utolsó már csak adalék, ez egy messziről halva született ötlet.

    Helyette inkább minden fényforrásba kell egy DC inverter, ami kb fél dollárral drágább, mint ha PWM-mel oldanák meg.....

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák