Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Iván_78

    csendes tag

    Sziasztok!

    Lassan csatlakozom a táborhoz, de ismeretségi körben elég sokrétű információt kapok a készülékekről...( a kérdés a szokásos, Galaxy S3, One X, illetve One S )

    Mindhárom mobilt nyomogattam, tapogattam, de nem könnyű a választás:)
    Telefonokkal foglalkozom immáron több mint tíz éve, jelen pillanatban egy iPhone 4S készüléket használok, illetve előtte egy Lumia 800-as volt, azt megelőzően egy iPhone 4S illetve egy Galaxy S2.

    Abban kérném a segítségeteket, mert itt azért a fórumból kiindulva lényegesen nagyobb tapasztalatokra tehettetek szert.
    Végigolvastam a nagy részét, illetve az összes összehasonlító tesztet is elolvastam:)

    No belső körben az ismerőseimet kérdezgetve akik vagy egy, vagy már az összes felsorolt készüléket használták a következő élményekkel lettem gazdagabb:

    Egy kedves vásárlóm, aki mindhárom készüléket nyüstölte igen rendesen az alábbi konzekvenciát kaptam:

    HTC One X:
    Neki igen sok baja volt a készülékével, nem orbitális hibákról mesélt, de az akku üzemidő, illetve az olykor kergülés szerepelt benne.
    (hozzá teszem, Ő az a felhasználó aki szinte az összes funkcióját használja, minden online tárhely, levélszinkronizálás (kb 5 fiókkal) és egyéb közösségi oldalak,
    Nem hagyhatom ki a számára üzletileg fontos alkalmazásokat sem, mivel e készülékét használja irodának, így erős dropbox használat, PDF scanner illetve egyéb más nyalánkságok.)
    Az Ő véleménye számomra azért nem volt teljesen mérvadó a One X esetében, mert Magyarországon szerintem az elsők között kapta meg az első eresztést.

    Ellenben a véleménye igen jó volt, a fent leírt hiányosságokkal együtt...

    HTC One S:
    One X után használta, és amivel meggyőzött az pont az az érv volt amire felkaptam a fejem, mivel érintet voltam a felvetés kapcsán.
    Elmondása szerint azt hozza, amit a Galaxy S2 vízipisztoly műanyag készülékemben imádtam, az pedig a stabilitás, akku üzemidő és (itt ellentét) anyaghasználat.

    Elmondása szerint a HTC jelenlegi palettájából a szerinte legjobb választás.

    És végül az általa jelenleg használt befutó a Galaxy S3, mert Közel azt a színvonalat hozza, amit az S2 beleégetett a tudatába, csak természetesen sokkal frissebb változatban, illetve igen meggyőző akkuidővel.(ez nekem a reggeltől estig-et jelenti, kb:14-16 órát)

    Ő azt tanácsolta (ismer:)), Hogy úgy is a One X-et fogom használni, de szerinte le fogom cserélni elég hamar (ha csak nem váltják be a hozzá fűzött reményeket az ígért frissítések)

    No már most, ma kb 1 órát babráltam egy One X készülékkel, engem nem frusztrált a mérete, ezen időn belül nem tudtam paranormális jelenséget okozni, illetve nem éreztem hogy a nyomkodás után erősen zuhanna az akku százalékos teljesítménye.(ezt amikor megjelent a Desire HD sajnos nagyon erősen tapasztaltam, volt úgy, hogy reggel 8-kor töltőről le és DU 3-órára azt mondta a készülék hogy köszöni szépen.

    Igen nehéz helyzetben vagyok, mert nem szeretnék ismételten kikötni egy Apple terméknél, nem azért mert nem szeretem, vagy mert rossz, hanem azért mert egyszerűen ráuntam már.És valahogy mindig itt kötök ki. (kivétel volt az S3-ad mert Ő hű társam volt egy fél évig.

    Mivel Én is az erősebb felhasználók körét tágítanám ami nagyon fontos lenne számomra, persze csodát nem várok, hogy a One X képes lesz-e kiszolgálni a napi 5 emil szinkronom frissítését, némi facebook, illetve üzleti alkalmazásokkal megtűzdelt napomat nem sok játékkal úgy, hogy reggel 8 órakor levett készülék estig stabilan hozza.Mindezt természetesen folyamatos 3G, illetev WiFi kapcsolat melett.

    A mai általam nyomogatott készüléken, melyen a Wifi illetve a 3G aktív volt, illetve email szinkronizáció és némi net és persze telefonálás igencsak szerepet játszott ídu 5 órakor kb 65% állt még.

    Mi a véleményetek, illetve tapasztalatok a telefonról, nagyon sok ilyet-olyat olvasok, ami nem igazán fér meg egymás mellett.

    Bocsánat, hogy ilyen hosszúra sikeredett, de kiiváncsi vagyok azokra a vélemyényekre amelyek saját tapasztalatról szólnak.

    Olvastam itt 3 napos készenlétet biztosító One X-ről, amit igen megmosolyogtam, illetve a nagyon gyenga akkumulátor üzemidőről is nem keveset.

    Egy szónak is száz a vége, kérlek benneteket, hogy egy objektív, és a valóságot tükröző információhalmazzal megajándékozhatnátok:)

    UI: Én nem a szürke importot erősítő üzletekhez tartozom, így kérem a kedves és segítőkész válaszokat.

    Előre is köszönöm!

    Iván

  • Iván_78

    csendes tag

    Akkor Úgy tenném fel a kérdést, hogy szerintetek (persze aki használt iPhone 4S-t, galaxy S2, Lumia 800, illetve hasonló készülékeket) milyen üzemidőre számíthatok.
    Hasonlót hoz, vagy érezhetően gyengébb?

    Iván

  • Iván_78

    csendes tag

    válasz Dicker #8614 üzenetére

    Az iPhone 4S-t azért tettem bele, mert mindenki azt írja tyűűű de fúúú meg hasonlók.
    Én nagyon szeretem a stabilsága miatt, de nekem estére Ő is enni kér, ugyan úgy, mint az alább felsorolt készülékek...

    Köszönöm a válaszokat, így megkaptam azt az információt amit szerettem volna, hogy reggeltő estig ne kiáltson élelemért:)

    Iván

  • Iván_78

    csendes tag

    válasz Dicker #8614 üzenetére

    Illetve Én a maradi felhasználó vagyok azért olyan értelemben, hogy nem hiszem azt, hogy módosítani szeretném a készüléket.
    Nem vagyok ellene, de mellette sem:)

    Iván

  • Iván_78

    csendes tag

    válasz Xaels #8641 üzenetére

    Nagyon Köszönöm a válaszokat!

    Isten lássa lelkem, nem akartam itt megint a milyen jó az iPhone meg hasonló értelmes hozzászólásokat elősegíteni....
    Én csupán azért hoztam fel, mert nekem vele, illetve a felsorolt készülékekkel volt most közelebbi kapcsolatom az elmúlt 1 évben.

    De azért elárulom a nagy titkot, az iPhone sem bír nekem egy napnál többet.
    Elmenne Ő még másnap is, de estig már nem bírná az tuti.
    Persze valóban ki lehet hozni nem használattal több napot, de nem azért vettem meg, illetve nem azért szeretnék One X-re váltani, hogy lezárt képernyővel nézegessem.

    Én azt szerettem volna megtudni (de erre kaptam is válaszokat), hogy ha reggel leveszem a töltőről, akkor ne azon keljen bosszankodnom, hogy vajon mire hazaérek lemerül-e, vagy bírja.

    Mint írtam a HTC Desire HD készülékemmel sajnos nagyon negatív tapasztalatom volt, bár az első fecskék között vásároltam meg, és akkor még nuku frissítés sem érkezett rá.
    (Úgy tudom, hogy később ezt optimalizálták valamelyest)

    Nem beszélve a szintén a nagyon elején megvásárolt Galaxy S2-emel, ami néha akaratomon kívül radiátorként működött a zsebembe, de ott kivártam a frissítést és onnantól kezdve sosem tapasztaltam a hibát, illetve az akku idő is nagyon pozitív lett.
    -Nem több nap, de reggeltől estig az Én felhasználásommal kacagva megbirkózott.

    Még egyszer köszönöm a használható véleményeket!
    Remélem pár nap múlva mint fórumtárs és büszke One X tulaj kérdezgethetek:)

    Iván

  • Iván_78

    csendes tag

    Nekem végre holnap kerül a kezembe a várt készülék!
    Igen-igen várom már, tán jobban mint kiskoromban a mikulást...:)
    Nagyon sok készüléket használtam már, illetve használok, de erre a típusra direkt éheztettem magam.

    Fog kapni hideget és meleget, Én kis laikus azért bízom a szoros barátságunkban.

    Iván

  • Iván_78

    csendes tag

    válasz waccamár #9127 üzenetére

    T-nél simán volt két helyen is ahol voltam ma, be is foglaltattam, mert holnap jár le az előfizetésem 16:38 perckor:)

    Iván

  • Iván_78

    csendes tag

    válasz ilyen_85 #9137 üzenetére

    Úgy volt, hogy ma elhozom egy t-pontból, de láttam a webes rendelésnél, hogy -10%, így inkább lerendeltem ott.
    Kedden lesz kézbesítve...
    Pffff még két nap:)

    Iván

  • Iván_78

    csendes tag

    Sziasztok!

    Na végre tegnap készhez kaptam a várt "csodát"!
    Kicsit megijedtem, mert az akku feltöltése után (du 7-óra)
    este 11 órára megadta magát....:)
    De este feltöltve és reggel levéve már stabilnak bizonyul:)
    70%-on áll jelenleg, és a létező összes szinkronizálás fut rajta:)

    Nem tudom mit, de tegnap ahogy bekapcsoltam egy frissítéssel kezdte a telefon.

    Iván

  • Iván_78

    csendes tag

    válasz hurrikan #9406 üzenetére

    Sziasztok!

    Nekem fent van a Nova 3, és tökéletesen fut:)

    Iván

  • Iván_78

    csendes tag

    Egyem a kis szívét a gyönyörű telefonomnak... :W

    Ma a 16. napján beadta teljesen a derekát.
    Már pár napja elég furcsaságokat produkált, lefagyott, de úgy hogy az újraindításnál is csak többedszerre tudtam bekapcsolni.(visszakapcsolásnál teljesen mákos volt a kijelző)

    Ma meg már csak akkor láttam a kijelzőt, ha erősen benyomtam úgy középtájt...:)

    Irány a szerviz, még jó hogy mi vagyunk a E-care hivatalos átvevőpontja...

    Iván

  • Iván_78

    csendes tag

    válasz CrawLinG #10473 üzenetére

    Szia!

    Nekem ugyan ezen hibával indult a szervízbe... :O
    Ha megnyomod középalsótájt a kijelződet erősebben akkor elvileg mükszik?
    Nekem így volt, de aztán teljesen a használhatatlanság felé vette az irányt.

    Iván

  • Iván_78

    csendes tag

    Hát újra itt:)
    No a 16.-napján meghalt telefonom, mely olyan dolgokat produkált amit még nem nagyon láttam kész lett.
    A készülék ami hibájával becsoszogott az E-care "boszorkánykonyhájába" egyszerűen használhatatlanná vált.
    A kijelző kezdte a furcsaságokat produkálni, de úgy hogy pont nem a kijelzőre gyanakodtam volna.
    Egyszerűen lefagyott, lemerevedett a megjelenített információ.(függetlenül hogy épp mi volt az)

    Én érdekességként tapasztaltam, hogy az első hibáknál egy újraindítás helyreteszi, de eljött egy átkozott reggel, amikor semmit nem tudtam tenni, hogy működésre bírjam kedves készülékemet.

    Csak a "mákosodás a kijelzőn, illetve semmi életjel.

    Ezek után jött egy fura ihletem, és erősebben megnyomtam a kijelzőt...-és láss csodát elém tárta az éppen aktuális információt.

    Mivel csak akkor mutatott képet amikor nyomtam a kijelzőt, így nem igazán tudtam a menüben navigálni sem.
    Ha navigáltam akkor nem láttam, de utána nyomásnál észrevettem, hogy a készülék elvégzi a házifeladatot, csak nem látom...

    No itt jött képbe az E-care, akikben nagyon kellemesen csalódtam.
    Múlthét pénteken adtam le, és ma értesültem a tényről, hogy holnap hozzájutok.

    A hiba az volt, hogy az alaplapi és a kijelző közötti rendszercsati nem volt a helyén, "leugrott", hogy mitől azt nem tudom, kérdeztem a szakembert aki szintén nem találkozott még ilyen jellegű hibával.

    Ezt a csatlakozóz egy spéci anyag tartja a helyén, így valószínű, hogy az összeszerelésnél lehetett valami kis bibi.

    Viszont amikor rákérdeztem kíváncsiságból, hogy hogy kerül ki a kijelző a One X készülékből az elég brutáll:)

    Spéci sütőbe rakják és felmelegítik, ez azért van, hogy semmi ne deformálódjon vagy törjön a szervizénél...-mondtam köszi, de ez az az információ volt, amire nem hiszem hogy szükségem lett volna...:)

    No a lényeg, hogy csütörtökön futározzák hozzám a készüléket, így várom már elég rendesen.

    De mint mondtam, mind időben, mint szakszerűségben nálam 5-re vizsgáztak.

    Persze még nem néztem meg a telót, de megnyugtattak, hogy semmiféle külsérelmi nyomot nem okozott ez a kis kalamajka.Illetve ha bármi nem kívánatos dolgot tapasztalok akkor várják a jelentkezésemet.

    Iván

  • Iván_78

    csendes tag

    Egy érdekes észrevételt megosztanék veletek.
    A legjobb barátom kb egy hete vett egy S3-as készüléket, így most hétvégén volt időnk egymásnak engedni a jószágokat, és így levonni a saját tapasztalatokat.
    (nem hagyatkozva mások által leírt véleményekre)

    A kijelzőt nem vesézném ki, inkább a számomra fontos dolgokat.
    Az összehasonlítás a pénteki frissítés megérkezése után történt.

    Üzemidő:
    Nekem a One X simán megy reggeltől estig úgy, hogy azért 5 mail fiók folyamatos szinkron fut, közösségi oldalak, WiFi, illetve 3G folyamatos aktivitása mellett.
    (de tisztában vagyok azzal is, hogy játéknál, vagy folyamatos filmnézéssel ez simán kinyírható pár óra alatt)
    Itt úgy érzem az S3 meggyőzőbb, de nem nagy különbségre kell gondolni....

    Zenelejátszó:
    No itt szeretném az összes tesztet írt kollégát kérdőre vonni, mivel mindenhol a "kiváló" hangcsipnek köszönhető fergeteges S3-as győzelemről írtak.
    Mi igaz két "gagyi" fülessel teszteltük...:)
    (1: Monster beats ibeats, illetve 2: Beyerdynamic FX széria)

    Hát ezt leírni nem tudom, de ha van lehetőségetek akkor szerintem Ti is nyugodtan próbáljátok ki a különbséget, mert aki ezt nem hallja az süket!!!
    A One X másfél kört vert az S3-ra.
    És ez általánosságban igaz minden kis megszólaltatott hangocskára.

    Kamera:
    Hát itt olvastam már sokszor, hogy az S3 szebb képeket csinál, de nem sokkal.
    Az észrevételünk az, hogy igenis sokkal.
    A saját véleményem (úgy hogy ugye én a One X-et használom) eddig is az volt, hogy lehet ezt fényezni, de készült képek bőven hagynak kívánnivalót maguk után.
    Itt egyértelműen az S3-as vitte a pálmát.

    Videó:
    Szintén a vízipisztoly a nyerő, számítógépen is visszanézve kétségtelen:(

    Külső:
    Leírhatnám, de mivel Én a One X készüléket választottam, nem hiszem hogy megfelelő érvet tudnám az S3-as készülék mellé rakni...

    Gyorsaság:
    Szerintem az S3-as valamivel gyorsabb, nem észrevehető a különbség ha nem egymás mellett van a két telefon, de ez a különbség szinte minimális.
    A két készülék közti sebesség különbséget szerintem felesleges ragozni.

    Hát kb ennyi amivel nem értettünk egyet a leírtakat olvasva, remélem aki most van pont vásárlás előtt, annak tudtunk kicsit segíteni.

    Én most is a One X készüléket választanám, de ha mélyebbre nézek és a zene kevésbé lenne fontos, akkor a vízipisztolyal is kibékülnék.
    Mindkét telefon nagyon jó, ezek a különbségek inkább a felhasználó igényei szerint szétválaszthatók.

    De az tuti, hogy Én nem fogom szídni egyiket sem, rászolgáltak arra, hogy a mindennapokban hű társként szolgáljanak.

    Iván

  • Iván_78

    csendes tag

    válasz Xaels #11261 üzenetére

    Persze hogy egyéni vélemény, de a Beyerdynamic (mely csekély 50.000 Ft) körül mozog azért szépen kihozta a különbségeket.
    A Beats Audio fülesétől Mi sem estünk hanyatt...

    De Én kizárólag a két telefon összehasonlításáról írtam, nem azt jelentettem ki, hogy a HTC a legprofibb zene terén.
    Én Úgy gondolom, hogy a legolcsóbb Apple termék is köröket ver rá zeneileg....

    Iván

  • Iván_78

    csendes tag

    válasz Xaels #11264 üzenetére

    Itt a kimenetére gondolsz, vagy a hozzá kapott fülesről?
    Mert a füles szerintem nagyon gyengus, de a kimeneti jelben nem értünk egyet:)

    Iván

Új hozzászólás Aktív témák