Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kridli

    tag

    Na én mostmár hangot adok a negatív véleményeknek is, mert kezdem unni, hogy mindenki ennyire ajnározza a telefont, meg a sense-t.
    Szóval szerintem a telefon néhány elég nagy hiányossága (alap szoftverekkel), hogy:
    - nem tud kikapcsolt állapotban ébreszteni
    - nem tud hangprofilokat kezelni
    - az e-mail szinkronizációt nem lehet időpontokhoz kötni (pl. éjszaka ne szinkronizáljon, és így ne csipogjon, főként az előző két pontban írt hiányosságok miatt)
    - az exchange szinkronizáció nem tud Task-okat szinkronizálni (egyáltalán task kezelés sincs a telefonban)
    - a peoples alkalmazásban meg lehet adni, hogy a vezetéknév keresztnév sorrend mi legyen, de sehol máshol nem, az üzenetekben, a tárcsázóban, híváslistában fix-en keresztnév vezetéknév a formátum. Mindezt úgy, hogy elvileg a telefon tud magyarul (bár szerintem sok röhejes fordítás van benne, én nem is magyarul használom).
    - azért az is nevetséges, hogy le kell tölteni egy alkalmazást ha az ember jegyzeteket szeretne készíteni, de ezt még úgyahogy elfogadom, mert van belőle százféle, még a htc is csinált.
    - szerintem az is nevetséges, hogy forgalom figyelő (küldött sms-ek, beszélgetések hossza, adatforgalom) program nincs alapból egy telefonban, de mivel ilyenből is milliónyit lehet letölteni kevésbé zavaró. de azért ha visszagondolok a 10 évvel ezelőtti telefonon is tudott sms-eket számolni meg hívásidőtartamot mérni (meg kikapcsolva ébreszteni és hangprofilokat kezelni is).

    Én Nokia E51-ről váltottam, ami elvileg egy fapados és öreg készülék ehhez képest, de mindegyik felsoroltat tudta alapból.

    Fagyások (két hete vettem, ennyi idő alatt):
    - kétszer összeomlott a peoples alkalmazás amikor kapcsolgattam össze a contact-okat (azért basszus egy telefonon ne fagyjon már le a contact list, ha egy játék lefagy azt leszarom, de ez azért durva)
    - egyszer összeomlott a gmail
    - amikor próbálgattam a gyári navigációs szoftvert, és próbálgattam hogy muzsikál ha navigálás közben telefonálok (elvégre ez lenne a legfőbb előnye minden más navigációhoz képest) kétszer is összeomlott az egész, alig tudtam életet lehelni a telefonba (az aksi kivételt próbáltam elkerülni). Még szerencse, hogy barátnőm vezetett és ismert helyre mentünk, és én csak próbálgattam a navigációt, ha tényleg a telefon alapján akartam volna menni, akkor félreáll, telefont szerel stb... Bár volt amikor működött, de nem tűnt túl stabilnak.
    (egyébként az egész android koncepciónak kicsit a navigáció a gyengéje, próbáltam igo-t, ami normálisan navigált, de ha próbálgattam, hogy mi történik ha telefonálok közben, akkor kezdődtek a furcsaságok... nem csodálom, hogy nem merték hivatalosan publikusan árulni, nyilván ennyire komplex alkalmazást tesztelni kéne minden szoftverkörnyezeten, ahol használnák a vevők)

    Hibák:
    - a translator nem tud magyarra fordítani (magyarról is csak úgy, hogy automatikus nyelvferismerést állítasz be), pedig elvileg a telefon tud magyarul, és a google translator is tudna magyarul
    - a gyári friendstream widget nem igazán frissít automatikusan, de a többi gyári widget közül is néhánynál elég furcsán működik a frissítés (pl. időjárás widget még az órákkal ezelőtti vihart mutatta, de ha rátapintva megnyitottam az időjárás alkalmazást, akkor ott már a napos időt mutatta, kilépve a widget-en maradt a vihar).
    - a contact list-be behúzta a facebook-os képeket, de nem igazán frissíti őket
    - a facebook-ból a születésnapokat általam nem megállapítható rendszer szerint volt akinél behúzta a naptárba, volt akinél nem
    - az előbb említett születésnapok elvileg látszanak a gyári naptár widget-en (az 1 sorost használom), ilyenkor az adott ember képe is ott van, de volt hogy nem a megfelelő ember képe volt ott, hanem annak maradt ott akinek előzőleg volt születésnapja (a név már az új volt), és csak újraindítás után mutatta a megfelelőt.
    - egyszer a tárcsázó azt csinálta egy ideig, hogy a kettős betűs nevekre nem tudott keresni (pl. balázsra keresve a bala-ig látszott minden balázs, utána z, eltűntek, s és akkor sem jöttek vissza). Mutogattam is mindenkinek, hogy ekkora szart még nem láttam, aztán egyszercsak megjavult (nyelvet állítottam oda-vissza, utána javult meg)
    - ha egy folderbe berakok egy új alkalmazást, akkor nem jelenik meg az ikonja, csak miután bezártam és újra kinyitottam a folder-t

    Idegesítő tulajdonságok:
    - telefonálás végeztével (ha én vagyok a híváskezdeményező) le akarom tenni, de a másik fél egy pillanattal hamarabb lerakta, akkor a hívás befejező gomb azonnal hívás kezdeményezőre vált, és én már hívom is vissza a csávót, pedig csak le akartam rakni...
    - sms írásnál nem lehet beállítani, hogy milyen ékezetes karaktereket használjon (csak az alapot aminél 160 karakter fér egy sms-be, vagy a kiterjesztettet is amivel egyből 70-re csökken). Ezt csak tovább fokozza, hogy összevissza vannak ezek az ékezetes karakterek kavarva (elvileg az á é í stb. karakterek küzül a jobbra álló ékezetesek vannak benne az alap karakterkészletben, itt viszont összevissza van. A legbiztosabb, ha ékezetes karakter nélkül ír az ember sms-t...)
    - ha egy folderből indítok egy alkalmazást, majd home gombbal "kilépek" az alkalmazásból, akkor azon a képernyőn ahonnan indítottam, még mindig nyitva van a folder. Ez elfogadható lenne, ha arra a képernyőre lépnék ki, de mivel a home gomb a középső képernyőre lép és lehet csak fél nap múlva megyek arra a képernyőre, így szerintem gáz, hogy ott meg a nyitott folder fogad.
    - folderen belül nem lehet az alkalmazások sorrendjét módosítani
    - ha egy naptárbejegyzés létrehozásánál a dátumot meg akarom adni, akkor nem lárom, hogy az milyen nap (tehát csak azt látom, hogy 05.11, hogy az szombat, azt nem). Ez sima naptárbejegyzésnél még kikerülhető úgy, hogy előtte a naptárban az adott napra megyek, és ott adom hozzá a bejegyzést, de ha meeting request-et akarok küldeni, akkor már nincs workaround.
    - ha facebook-on valaki egy képet post-ol, akkor a friendstream-ben a képre kattintva a mappa jön be, közvetlenül a képet megnyitni nem tudja. Ez elég gáz, ha valakinél van úgy 50-100 kép a wall photos albumban, és mehetek a legvégére, ha az aktuálisan post-olt képet meg akarom nézni...
    - sms-ezésnél ha beállítom, hogy kérek kézbesítési visszajelzást, akkor azt a visszajelzést úgy kezeli, mint egy új sms (ugyanaz a hang, és ott van a notifikációk között). ha meg nem kérek, akkor ugye az sms tulajdonságai között sem tudom megnézni, hogy kézbesítve lett-e, mivel nyilván hálózati szinten sem kér. szóval nem lehet a sok telefonnál megszokott "diszkrét" visszajelzést kérni
    - miért van az, hogy sima naptár bejegyzésnél meg tudok megadni reminder opciókat, meeting request-nél nem?

    Na most ennyi jutott eszembe hirtelen, csak mostmár le akartam írni, mert idegesített, hogy mindenki a sense-t isteníti. Mondjuk nem használtam még tartósan más android-os telefont (csak másét pár percre max), így nem tudom, hogy pontosan mit tett hozzá a htc az alap android-hoz, de nekem úgy tűnik, hogy amiket ők csináltak, azokkal elég sok hiba van. Főleg úgy elég gáz ez az egész, hogy a 3.0 sense-t csak a kétmagos procis telókra akarják kiadni, tehát feltételezhetően nekünk marad ez a hibákkal teli szar, ami azért ennyi pénzért elég gáz. Nekem az összkép az, hogy sokminden hiányzik belőle, ami egy telefonban alap kellene hogy legyen, cserébe beleraktak egy csomó fancy dolgot amikben meg van egy halom hiba (akár bug, akár ergonómiai tervezési hiba), meg amúgy sem lenne létszükséglet.

Új hozzászólás Aktív témák