Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Árpi001

    senior tag

    válasz Rusi #22 üzenetére

    Jó akkor minden trollkodás nélkül adjatok azokra a hulladékokra(Gigabyte M3 THL T6 Pro),sokkal kevesebb pontot,vagy tényleg százalékoljatok.
    De ha onnan nézzük ahonnan Te,akkor viszont a Note 2 meg egy 5,5 hüvelykes HD,Note 3 Neo szintén 5.5 hüvelykes HD,az LG G Pro 5,5,hüvelykes FHD,a Note 3 5,7hüvelykes FHD,a G2 5,2 hüvelykes FHD ,az S5 meg egy kicsivel nagyobb 5,1 hüvelykes FHD kijelzőt kell hogy meghajtson.A meghajtandó processzorokról és számukról direkt nem is tettem már említést.. Igen,mielőtt bárki felhozná,ezek a készülékek bizony nagyobb akkumulátorral rendelkeznek mint a HTC,de a felhasználókat pont nem érdekli.
    Az átlag juzer mondjuk Kis Pista Bivalbasznádról lexxxrja hogy hány Mha az akkumulátor a telefonjában,kijelzőidő,és az üzemidő érdekli,Ti meg nekik csináljátok a tesztet.Kis Pista nem fog a barátjának,Kovács Kálmánkának dicsekedni,hogy figyeld öreg ez is bír 2 napot,de csak 2100 Mah órás akksi van benne.Konkrétan engem sem érdekel mekkora az akkumulátor,csak jó legyen az üzemideje.
    Az hogy a HTC ilyen ügyes volt,hogy relatíve kis méretű akkumulátorral,6 óra kijelző időt össze tudott hozni mindenképp dicséretes és követendő példa,de nem kiugró teljesítmény,semmiképpen 9 pontos!Mert ha innen nézzük akkor a Note 4 a szintén 2 napjával,és a maga 9 pontjával nem csoda?Egy UHD 5,7 hüvelykes kijelzőt kell meghajtania... Nem hinném hogy az akkumulátor méretéhez képest kéne pontozni.Senki sem fogja magát azzal vigasztalni ha lemerül a teloja napközben(főleg ha nincsen töltő a közelében),hogy,nah egye fene ez csak 2100 Milliamperes!:)
    Ez akkor érdemelné meg a 9 pontot ha ezzel a technológiával ,de nagyobb akkuval készült volna és tudna mondjuk 8 órás kijelző időt produkálni.
    Tévedés ne essék,nagyon szeretem a MA-t,szeretek tesztjeiteket olvasni,de ezt pontozást lehet hogy át kéne gondolni.

    Nazara:nem csak ez jött át,egész jó kis készülék,bár engem nem mozgat meg.De ez a pontozás zavar mert nem reális!Nem trollkodni akarok,csak leírtam a véleményemet.Sértődés ne legyen de nem mindegy,fent leírtam hogy miért.

    [ Szerkesztve ]

    A Föld a Naprendszer elmegyógyintézete.

  • Árpi001

    senior tag

    válasz Rusi #50 üzenetére

    Tökéletesen értelek,de pont ez a problémám.
    Még mindig a készülék képességeihez méritek az üzemidőt,holott az okos telefonok térhódításával ez elavult már.Az kijelzőidő,üzemidő más tészta.Ha két nem azonos telefon ugyan azt produkálja órában,napban,akkor kapjon egyforma pontot is.
    A kijelző technikát nem tudja követni az akkumulátor technika.Ezért örülünk ha elmegy 2 napot.De attól mert kisebb aksival teszi ezt,még mindig csak azt az üzemidőt éri el mint amikhez hasonlítottam,és amik kevesebb pontot kaptak.Az hogy péklapátokhoz hasonlítom a 'kis' HTC-t,amikkel már havat is lehet lapátolni,és majdnem akkorra aksi van bennük mint a kocsimban,attól még ők is a saját képességeikhez mérten lazán hozzák azt amit HTC,és mindezt nagyobb szebb kijelzővel,gyorsabban,mégis kevesebb pontot kaptak üzemidőre.
    Nem az számit hogy meddig áll rendelkezésünkre a telo?
    Ha mondjuk valamelyik Note csak 2500Mah aksival tolna 6 óra kijelző időt akkor megérdemelné a 9 pontot?Miért is? 6 óra az 6 óra,akkor is ha egy péklapát van a kezemben ,és akkor is ha egy kompaktabb cucc...
    Szerintem is örvendetes dolog kisebb aksival a 2 nap,de inkább csak érdekesség.
    Sámit ez 2015 ben mikor 'szinte' mindenki naponta tölt? Ki fog vele foglalkozni érdemben hogy csak 2100 Mah amperes az aksim,és annyit bír mint Lacika Note 4.e?
    Míg nincsen lényeges áttörés akkumulátor frontom ,addig nem igazán számít.
    Azért hasonlítottam többek között a Note 4-hez,mert mint korábban írtad,a telefon képességeit figyelembe véve pontoztál.Azért ezt a négymagos 1.2 gigahertzes Cortext 1gb rammal,nem biztos hogy olyan nehéz,vagy erőforrás igényes meghajtani,mint mondjuk a 2.7 gigahertzes négymagos krait 450-et,vagy az Exynos-os változatát,3 gb rammal ,az 5.7 hüvelykes Ultra HD kijelzőről nem is beszélve.
    De hagyjuk a Nota 4-et.az tényleg a csúcs,ez meg nagyon nem.
    De ott van a G2 mini,vagy az Lg L90 a maguk 8 pontjával,ők egy liga, egy kategória,minimális kijelző,és felbontás különbséggegkel.A HTC még nehezebb is,és vastagabb is holott 0.3 hüvelykel nagyobb csak kijelzője,de az LG-ik nagyobb akkut kaptak.
    Én ezeket nem értem csak.
    Ezért javasoltam hogy % oljatok,nem lesz vita,vagy legalábbis kevesebb.
    Egyébként örülök hogy írtál,reagáltál,látszik hogy érdemben foglalkozol a pont rendszerrel!Nem teljesen hibátlan,ezért fogalmaztam meg a kételyeimet,hisz sokan ez alapján, a Ti tesztjeitek alapján választunk telefont!
    Tényleg semmi rossz szándék ,vagy HTC utálat áll a háttérben.
    Amúgy nagy respect nektek a minden hétköznap lesem a Mobilarénát hogy épp mit teszteltek!:)
    Csak így tovább,vagy 'majdnem így'!:D

    [ Szerkesztve ]

    A Föld a Naprendszer elmegyógyintézete.

  • lohn

    tag

    válasz Rusi #50 üzenetére

    A Parent dashboard a szüloi felügyelet alkalmazás a Kid mode-hoz, azaz abban lehet beállítani, hogy milyen appokat használhat a lurkó a telefonon.

    https://www.youtube.com/channel/UCgMa4yBZEp-ALnsqH_ZtvrA

  • no more

    addikt

    válasz Rusi #79 üzenetére

    A napokban tapiztam meg egy Mate7-et (ez a telefon valami meseszép élőben), meg a P7-et Media Markt-ban és szerintem szörnyűek. Egy megkönnyebbülés azok után használni a One-t pl. Minden 2. érintés lagol, szépeket akad a UI... Az alkalmazások váltása szinte folyamatosan akadozott mindkét telefonon. Mindegy, engem zavart, nektek lehet, hogy megfelelőek.

    Aztán lehet a szemem szokta meg a szuper sebességet és folyamatosságot, mert előttük nyomogattam az iphone6-ot is, meg a Desire Eye-t... :D

    [ Szerkesztve ]

    Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

  • G-Guts

    aktív tag

    válasz Rusi #103 üzenetére

    Ízlések és pofonok. Nekem dinamikatartományban, színvilágban stb. az M8 által készített képek tetszenek a legjobban. Sötétben is egész jó képeket csinál. Szerintem még az iphone 6-nál is jobbak kicsivel a képei. Elfogadnám az M8-at, engem nem különösebben érdekel a (feleslegesen) sok megapixel.

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés