Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • D@niel

    addikt

    Sziasztok,

    Dániel vagyok. Először mesélnék kicsit magamról, illetve arról, hogy hogyan látom a márka termékeit, a továbbiakban pedig megválaszolom a kérdéseket.
    2006 óta követem a telefonvilág híreit. Szándékosan nem az okostelefon szót használtam, mivel azt gondolom szűkebb értelemben az a telefon nevezhető okosnak, amelyik operációs rendszere külső alkalmazásokkal bővíthető. Ennek tükrében az első iPhone még nem volt az (2008-ban jelent meg az app store az iOS-ben – akkori nevén iPhone OS). Ekkortájt ismerkedtem meg a Mobilarénával, amelyet azóta is napi rendszerességgel olvasok, kiegészítve ezt a külföldi lapok híreivel. Már a legelső Mobile Meetingen is ott voltam (2010), és amennyire időm engedi, képernyőn keresztül követem a gyártói premiereket.
    A Huaweire a P6-os modell miatt figyeltem fel (2013). A papír-hajlása ihlette design, az erős hardver, az alaposan kidolgozott részletek elnyerték az elismerésem. Azóta különös figyelemmel követem a gyártó tevékenységét – természetesen már ideértve a Honor márkát is. Azt látom a telefonjaikon, hogy a brand komolyan veszi a felhasználók visszajelzéseit a termékekkel kapcsolatban, és ezeket a visszajelzéseket fontolóra véve, évről évre egyre vonzóbb alternatívát kínálnak a többi gyártóval szemben, mindezt pedig elérhetőbb áron. A cég termékeinek erősségét elsősorban tehát az árképzésben látom. Ebből a szempontból a Honor márka bevezetése jó döntésnek bizonyult – ezt az eladási adatok is igazolják. Szükség van árérzékeny almárkákra.
    Egy másik erőssége a Huawei/Honor telefonoknak a felhasználói felület. Az emui-ről ismert, hogy rengeteg, valóban hasznos funkcióval van fűszerezve. Személyes kedvencem a sötét téma, hogy gyárilag az általam más eszközökön is használt billentyűzet van benne (swiftkey) – talán ettől érzem sajátomnak ezeket a telefonokat :) - de említhetném még az ujjlenyomatos támogatást a rendszerfelületen (értesítő sáv lehúzása, galériában képek lapozása), a széles körű testreszabhatóságot, a sebességet, stabilitást.
    Specifikációk terén is erősek a telefonok: nem fogjuk azt érezni, hogy elérhetőbb áron, de kevésbé erős eszközt választottunk. Az akkumulátorok kapacitása, az elkészült képek minősége, a cpu-ban rejlő teljesítmény - amely a felülettel karöltve kiváló párost alkot (számomra nem a pontszámok a döntőek, hanem amit a mindennapi életben tapasztalok) - mind komoly alternatívát jelentenek más gyártókkal szemben.
    Telefonválasztásnál személyes igényeim között a kiegyensúlyozott memóriakezelés, az időtálló, igényes kivitelezés, 6 col feletti kijelző, és a nagy felbontású, minőségi képek elkészítésének lehetőségéből áll. Ez utóbbira a munkámból kifolyólag is szükségem van: a rendezvényeken amelyeket szervezünk, én szoktam készíteni a képeket. Augusztus hónapban 3 nap alatt közel 200 kép született, és komolyabb eszköz hiányában ezeket egy iPhone 4S-el kellett elkészítenem. Bár nem lettek rosszak az eredmények, a képek utólagos adminisztrálása miatt már aktuális a telefon váltás. Ez idáig nem volt elérhető számomra felsőkategóriás Huawei/Honor telefon, viszont a szolgáltatói ajánlattal már elérhető opció lett számomra a mate 10 pro/mate 20 lite, ezek tehát a kiszemeltek (amennyiben utóbbiban gyárilag elérhetővé válik a 16:9-es arányú kép készítése, jelenleg csak 4:3 és 18:9-es opciók vannak – emui 8.2 alatt).

    Nézzük a kérdéseket:
    150-250 dollár közötti 3 szimpatikus telefon: Xiaomi Redmi Note 5, Huawei Mate 9 Lite, Meizu M6 Note: közös jellemzőjük a hosszú üzemidő, a fémház, a szimpatikus árképzés, és a meggyőző kamerás képességek

    Honor 8X-szel kapcsolatban több kérdésem is lenne, ezek a következőek:
    Milyen áron lesz kapható?
    Várható-e itthoni szolgáltatói kínálatban történő megjelenése?
    Várható-e Honor márkanévvel jelzett tok megjelenése a telefonhoz?
    Android 9-es frissítés emui 9-cel mikorra várható Honor 8x-re?
    Milyen memória-tárhely kombinációban lesz kapható a telefon?
    A kirin 710-es processzor megkapja-e a kirin 970-ben lévő gépi tanulás, és egyéb mesterséges intelligenciára épülő képességeket?
    A hátlapi védelemről milyen borítás gondoskodik?
    Gyorstöltést támogatja-e a Honor 8X?
    Bluetooth hanyas verziója van a 8X-ben, illetve támogatott-e az aptX?
    Támogatja-e a Honor 8X az arcalapú feloldást?
    Támogatja-e a Honor 8X a „gpu-turbó” funkciót?

    A további kérdéseimet is szívesen feltenném a Honornak:
    Több okostelefont szállított le a gyártó a második negyedévben, mint az Apple (forrás)– Mi a siker kulcsa?
    Várható-e teljes képernyős gesztus vezérlés megjelenése a felhasználói felületen?
    Várható-e fémházas modell megjelenése, vagy most már az üveg boritás lesz a sztenderd?
    Várható-e a sötét-téma kiterjesztése a rendszerben későbbi frissítés alatt (galériára, telefonkezelőre, fájlkezelőre)?
    Várhatóak-e olyan telefonok megjelenése a gyártótól, amelyek kijelzőbe épített ujjlenyomat-olvasóval rendelkeznek, és támogatják a vezetékmentes töltést?
    Mi erről a két megoldásról a véleménye a gyártónak?
    Mely modellekre lesz elérhető a „gpu-turbó” funkció?
    Hány főverziós android frissítést garantál a gyártó a telefonokra?
    Mikorra várható a „teljesítmény-üzemmód” megjelenése a Nova 3, és Play készülékekre?
    Tervezi-e a gyártó a ténylegesen belépő szinten is saját processzor fejlesztését?
    Kiknek ajánlja a Honor a béta rendszerek tesztelését, és az így szerzett tapasztalatok, bugok milyen módon továbbíthatóak a gyártó felé?

    Zárásképpen az eddigi vélt specifikációk alapján a Honor 8X kedvező árcédulával itthon sikert könyvelhet el. Véleményem az, hogy ebben az árszegmensben lévő Huawei/Honor telefonok tulajdonságai sokunk számára elegendőek – beleértve engem is. Amennyiben van rá lehetőség, szívesen kipróbálnám Prága városában a 8X kamerás képességeit - hiszen fotós tulajdonságok döntő szempontok nálam az esedékes következő vásárlás során. Továbbá igény esetén szívesen készítek egy hosszabb bejegyzést is a blogomban a telefonról szerzett tapasztalataimról, gondolataimról.

    Sziasztok!

    𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

Új hozzászólás Aktív témák