Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tachikoma

    aktív tag

    Kis memóriás app killelős okoskodás (de mondjuk érteni nem értek hozzá, csak megosztok pár gugli találatot...)

    Szóval kaptam ilyen [linket] az appkillelős panaszkodásomra. Ebben hivatkoztak erre az oldalra. Namost ha én kicatolom a hivatkozott fájlt, akkor azt látom, hogy:

    shell@armani:/ $ cat /sys/module/lowmemorykiller/parameters/minfree
    12288,15360,18432,21504,24576,30720

    Ami 4k-s pagekkel számolva ez azt jelenti, hogy a "FOREGROUND_APP"-okat is simán kilődözi a rendszer 48 Mbyte szabad memória alá menve. A többit meg még hamarabb. "CONTENT_PROVIDER"-t pl 96 Mbyte-nál. Ezért áll meg az óra widgetem (gondolom) A spotify zenelejátszó része nem tudom mi, cp vagy hidden app, de elindítva egy brózeren pl egy index főképernyőt biztosan pillanatokon belül elérhetjük a (nem)kellő szintet.

    Mindenesetre ezek a számok túl magasak érzésem szerint. A legelső linken lévő programmal meg lehet őket változtatni de sajna csak rebootig, után elvesznek a beállítások, hiába bök rá az ember az "apply at boot" gombra

    A második link szerinti ötletet, hogy lőjjünk el egy cat parancsot bootkor meg azért nem lehet megcsinálni, mert miui-ban nincs init.d könyvtár. Valamilyen scriptek biztos lefutnak induláskor, de ezt valami nálam okosabb ember biztos könnyen meg tudná mondani, hogy melyik fájlt módosítsunk milyen módon, hogy ezek a minfree beállítások permanensek legyenek...

    Ami init.xxx.sh script fájlokat találtam a /system/etc mappában, azoknak egyiknek sincs beállítva a futtatási attribútuma, szóval elméletben nem is futtathatóak. De persze lehet, hogy valami másik script inklúdolja őket, de erre már nem tudtam rájönni, hogy hogyan működik. Szóval itt akadtam el...

Új hozzászólás Aktív témák