Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tildy

    nagyúr

    Otthon Djuice Free Generationos számlás csomagom van. 1350Ft körli havi díj, 20ft róla a hívás (pannnos/telen/djuiceos) irányba , kedvenc tarifacsomagom volt.
    Itt 30 fontot fzetek a alábbiakért:
    500 perc hálón kívűl, 5000 hálón belül, 5000 sms benne, plusz egy giga net, plusz tök ingyen skype, msn, és emellé ingyen adtáka desire-m.
    Korábban havi 15-20 font lazán elment egy hónapba pay as you go-ra.

    ÉS a legviccesebb, hogy több olyan szolgáltató is van , akivel innét, magar vzetékes számot 1-3 pért hívok. 3-10 forintért. Mobilról.
    Röhej.

    [ Szerkesztve ]

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • tildy

    nagyúr

    válasz Inarus #173 üzenetére

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • tildy

    nagyúr

    válasz #02683648 #176 üzenetére

    Pedig EU-s ország mindkettő, ráadásul nekem norvégiai tapasztalataim is vannak. Igaz ott szintén telenoros voltam , de nem volt dragabb amagyarnal, most is kb 15 ft/perc a hívás...

    UK:
    Nem emlékszem , kérték - az útlevelem, de nem vitték el fénymásoltatni.
    Két dokumentum meg száz, hogy nem kellett hozzá.
    AMikre emlékszem, hogy kellett:
    -lakcím
    -bankkártya

    Itt az köthet előfizut, akinek a creditcheckje megfelel. Ezért az egész ügyintézés elején két fontot elkérnek. Credit check a bankkártyáról megy, átmentem rajta, két font visszajárt.

    Onnétól kezdve kb 20 perc papírmunka ( plusz hülyéskedés az eladóval, mert ő is ilyet akart, csak neten rendelte és nem kapta még meg) , és mindenféle pénz kifizetése nélkül ( majd a köv hónapba jön a számla) kezemben a HTC Desireval kijöttem a boltból.

    Viszont mivel vettem mobil netet is , másik kártyán ( 1 Gb-5font) , ezért később 15 fontot jóváírtak, majd számhordozás miatt (o2->3) megint tízet

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • tildy

    nagyúr

    válasz #02683648 #178 üzenetére

    Bár az első SMS-t itt küldték 1992 decemberében a Vodafone hálózatán , a Westel 1993 október végén indult. A tényleges lemaradásnak nem kéne ekkorának lennie. Főleg ha azt vesszük alapul, hogy a magyarországi fizetések az ittenivel milyen arányban vannak. Bár úgy jobb össze sem hasonlítani, hiszen ha tfh otthon harmadannyi a minimálbér , mint itt, akkor ahhoz képest 0.3p-1p-nek kéne lennie egy hívásnak. De ennek inkább a 10-20szorosa... Bár dícséretes, hogy az árak lentebb mozdultak...

    Egyébként igen, ezek amolyan "virtuális" szolgáltatók,a lyca emlékeim szerint O2-s hálózaton megy, a Lebara tán vodafoneon, a Tesco szintén O2-n, a Virgin (az első virtuális operátor) pedig a T-mobile-on.

    A credit ratinget közvetlenül a banktól kérik le, elvileg. Egy infót kapnak vissza , egy kódot (betűt vagy számot),ami alapján vagy megadják a vásárlási lehetőséget, vagy nem - bár ez ritka, ez utóbbi esetben inkább kérnek "foglalót".
    Elég fontos dolog, albérletkiadásnál is megnézik, vagy ha overdraftot ( folyószámlahitelt) akar az ember.

    Értem amúgy mire gondolsz, csak hihetetlen, hogy otthon mennyire a lehúzás megy (135 Ft-os percdíj pár éve, rémlik még?) , holott pl. egy sms elküldése leginkább 0, de 1 forintnál tuti nem több , ugyanis a hálózatot ígyis-úgyis fenn kell tartani, és az sms pl. szinkron packetben megy ( nem véletlen a 160 karakter) .

    [ Szerkesztve ]

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • tildy

    nagyúr

    válasz #02683648 #181 üzenetére

    2003 körül még simán volt , valamelyik praktikum volt... ( igaz akkor tán már kifutó rendszerben) .

    Én minbérrel számolok, mert átlagfizu attól függ, hol vagy Magyarországon. Budapesten majdnem 1.5-2szer annyi az átlag, mint vidéken . A minbér meg fix itt is ott is.

    Valahol 1500ft-os havidíj mellett 20 ftos percdíjú csomagot tartok reálisnak, szerencsére a mostani djuice csomagom ilyen. ( egész család "pannonos", meg ismerősök nagy része is)

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

Új hozzászólás Aktív témák