Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mr_ricsi

    veterán

    válasz vodkaboy22 #94 üzenetére

    "Ultrahangos jeladó ?"

    "Kondi gyártó honlapról szedtem igaz sokat nem értettem belőle."
    A szakdolidba is fogsz rakni olyan ábrát, amit nem értesz? Mert akkor soha nem leszel diplomás... A védéskor rákérdeznek, és megszívtad.

    "A két végtranzisztor t3-t4--- A táblán t1-t2 van... Értelmezési probléma?"
    Én nem értettem félre, de nem rajtad múlt. Máshonnan vetted a kapcsolási rajzot, és a magyarázó ábrákat.
    Az ábrák innen vannak, és ebben a T1 és a T2 a két végtranyó.

    "Az 1mikrofarad+ 1kohm kombo is jlh cikkeiből jön az ő ajánlására..."
    Én nálad olvastam róluk...

    A cikkemben (az előzőben is) több helyen leírtam terhelten 33.4v tápfesz és 1.3A nyugalmi áram (termikus egyensúly felállta után).
    Az előző cikkedet nem olvastam -miért is kellett volna?- ebben pedig 17, 27 és 36V a kapcsolási rajzon, aztán 30V, 35V, 30V, 60V és 60V a cikkben. 33.4V :F

    "szerinted amit itt írsz bele lehet írni 3 oldalba???"
    Jelenleg 1 oldalnyit írsz róla. Még egy oldal a tápegységről, plusz a bevezető. Igen, belefér 3 oldalba.

    Előző cikkemben leírtam, hogy 24v trafót használok mind 2 csatornához 250w-os és, hogyan is épül ez fel.
    Mint írtam, azt nem olvastam. Mint ahogy azok sem, akik a Googleban akadnak a cikkedre.

    Beállításról asszem írtam sok sok példát, még táblázat is van.
    Igen, de te a számítási példában eredő 1kohmot számoltál ki, és ez -ugye- az R7?

    Egy teljesen kezdő mivel kezdjen?
    12V-os dugasztápról vagy elemről működő dolgokat. (IC-s erősítőt, LED-es multivibrátort, kivezérlésjelzőt, ventifordulatszám szabályzót, stb.)

    "Szerintem egy 20 éves nem "dinka" ember már van olyan érett, hogy tudja hogyan kell bánni 230-al. No meg aki ilyennek hozzá lát az biztos tudja."
    Magyarországon minden nagykorú állampolgár alanyi jogon ért az elektromossághoz. :W
    [link]

    Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

Új hozzászólás Aktív témák