Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mr_ricsi

    veterán

    válasz mr_ricsi #85 üzenetére

    Tehát ahogy ígértem:

    Veszélyesnek tartom, hogy egy teljesen kezdő az első munkájában rögtön a 230V-ban turkáljon, márpedig ennek a tápegysége ilyen.

    Szerintem az egész cikket újra kellene írnod.
    Az első három oldal mehet a kukába, egy rövid bevezető elég lenne helyettük, amiben a szokásos dolgokat kellene leírni: miről szól a cikk, teljesen kezdők ne fogjanak bele, a 230V életveszélyes, stb.
    A 2. oldalon mutasd be az erősítőt a "rádiótechnikás" sorrendben:
    - a kapcsolás elvi működése
    - megépítés
    - élesztés, beállítás
    - egyéni tapasztalatok
    - módosított változatok (FET, fülhallgató erősítő, stb)
    A 3. oldalon pedig a tápok, de elsősorban az általad megépített változat(ok) és a gyakorlati tapasztalataid ismertetése kellene. Honnan lehet beszerezni a trafókat például. (24V 10A-es trafót használsz-e, vagy 12V-osat kettős, egyutas egyenirányítással?)

    És akkor ismét a meglévő cikk:
    Igazából nem tudtam meg, pedig érdekelne, hogy nálad hány V-ról működik az erősítő, és hogy mekkora nyugalmi áramra van beállítva.

    "Opcionálisan beépíthető még az 1 mikrofarados kondi után egy 1K Ohm-os ellenállás is így egy felülvágó szűrőt képezve, ami nem engedi a 20KHz-nél nagyobb jelek erősítését."
    - A rajzon nincs 1uF-os kondi
    - az 1 uF és 1 kohm vágási frekije 158 Hz (ilyet én nem akarok a Hifi erősítőmben tudni)

    "Az erősítő főbb paramétereiről diagram:"
    Ez csak egy körzővel-vonalzóval előállított elméleti diagram lehet. Hihetetlen, hogy a kapcsolás erősítése 50 Hz alatt esni kezd, míg a frekiátvitele csak 20Hz alatt.

    "A kapcsolás sajátossága, hogy nem szükséges párba válogatni a két végtranzisztort."
    Az alatta lévő táblából viszont nekem az jön le, hogy a torzítás 10-edére esik, ha azonos erősítési tényezős tranyók vannak beépítve, ezért én egy marék végtranyóból műszerrel válogatnék.

    "Ennek a típusnak ~100W maximális terhelhetősége, viszont a kristályhőmérséklete 200 fok is lehet! ... Itt jegyezném meg, hogy sokan ajánlanak őrült méretű bordákat, és a 45-55 fokos bordák mellett papolnak. Én viszont egy rendkívül jó tulajdonság kihasználatlanságát látom ebbe."
    Ha melegebb a félvezető, akkor több termikus zaj keletkezik. Mi az a kedvező dolog, ami miatt mégis érdemes ezt bevállalni?
    (Tényleg: ennek az erősítőnek mennyi a jel-zaj viszonya?)

    Ui: az ultrahangos jeladó adatlapja milyen célt szolgál az 5. oldal utolsó ábrájaként :F

    [ Szerkesztve ]

    Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

Új hozzászólás Aktív témák