Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz vodkaboy22 #63 üzenetére

    Annyira én sem, de olvasva az Ágoston, meg JLH, stb. könyveket, látszik h. van egy szint, amit átlépni egyrészt nincs pénzünk, másrészt nem is biztos, hogy átlagos fülünknek szüksége van rá.

    Amit sikerült hallanom, az a Pollack HiFi klubjának cucca volt. Úgy nézett ki, hogy saját CD lejátszót építettek, rezgés csillapított, külön majdnem 2 kilós vas tárcsa rögzítette a CD-t forgás körben, meg ilyen nyalánkságok.
    Az erősítő tranyós volt, az elkók kívülről réz lappal voltak körbeburkolva, azzal valamennyire árnyékolva, a lapok földre kötve. Több már nem maradt meg az erősítőről, nincs már meg a rajza.
    A hangfalakhoz kb. 8 centi vastag vezetékek mentek, maguk a hangfalak kb. 20 fokos szögben álltak vascső hajlított lábakon, és 2 utas kivitelűek voltak, valami ha jól emlékszem, "pneumatikus hangszórók" voltak bennük, darabja akkor valami 18K körül volt.

    Meg kell h. mondjam, a hangzás eléggé ott volt a szeren még úgy is, hogy egy HiFi célra teljesen alkalmatlan tanteremben volt a meghallgatás, mindössze némi betett hangcsillapító anyaggal a falaknál. Amit itt leírtam, az nem olcsó, de még kivitelezhető szint. Ez fölött számomra értelmetlenné válik a dolog, mert a kicsit jobbhoz már nagyon nagy pénzbefektetés kell.

    Magamnak PCL/ECL86 csövekből építkezek, olcsóak és egyszerű a kapcsolástechnikájuk. SE kapcsolásban ugyan nagyon kis teljesítményt adnak le, de panel szobába még ez is sok. Viszont a hangzás odaver, van itthon Quad405-öm, azt úgy lealázta, hogy csak kamilláztam.
    Anno lassan 1 éve még az építés legelején csináltam egy összehasonlítást a PCL vs. Quad témában, mikor még deszkamodell sem volt a PCL-em, de már szólt. A felvételt egy fényképezővel csináltam, de még így is hallani, hogy míg a Quad "csak" szól, addig PCL-nek meg hangja van... [link - 720P-n nézd, a hang miatt]

    Vladi: csinálj kezdésnek egy tranyós A osztályút, azzal könnyű sikereket elérni és még jól is fog szólni, jobban az átlagos bolti cuccoknál.

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

Új hozzászólás Aktív témák