Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gumikacsa94

    csendes tag

    Hali,

    sokat olvasgattam a fórumot, de alig találtam rendes véleményt az Airpods Pro-ról, szóval gondoltam megosztom a gondolataim. Annyit előre mondanék, hogy elég sok zenét hallgatok, hangmérnökként anyagokat is adok ki a kezemből, így azért voltak elvárások.

    - A füles nagyon könnyen telepíthető és elsajátítható a használata. 5 perc alatt megtudsz róla mindent, tipikus Apple, maximálisan felhasználóbarát. Ha kompatibilis és egyszerű cuccot szeretnél akkor ez ebben a maximumot nyújtja (füledbe dugod és már indul is a zene).

    - Kényelmesség szempontjából; nekem nem volt problémám vele, habár én sok fejbedugós cuccot használtam. Viszont nem mondanám, hogy hibátlan, sokszor van az az érzésem, hogy egy rosszat mozdulok akkor kiesik, pedig az első percben fél perc headbanggel és fejrázással tesztelve kicsit sem mozdult ki. Az elején mikor bedugtam akkor szédültem tőle, valszeg ez főleg az ANC miatt van, hogy megszűnik a világ. Kicsit olyan mintha kidobna a valóságból és ezt szokni kell.

    - Amit nem látok sok helyen említve: mennyire veszélyes ez a cucc? Na mármost, mivel ugye a legtöbben azért veszünk ilyen kütyüt mert van benne ANC, ez számomra rögtön egy kétélű kés volt. Az ANC itt "hálisten" átenged mondjuk egy tized dB-nyi környezetet a zene mellett. Hogy mit értek azalatt? Ha valaki rád dudál és be van kapcsolva az ANC még félre tudsz ugrani. Mentőt is hallod. De ezt úgy képzeld el mintha egy nagyon halk effekt lenne egy számban. A régebbi villamos frekvenciája is átüt, DE nem zavaró. Viszont ha jó a hallásod simán kiveszed. Őszintén ha ennél jobb lenne az ANC nem merném bekapcsolni nagyon sok helyen. Tehát közlekedésben számomra biztonságos de egyáltalán nem zavaró mennyiségű hangot átenged, csöndes környezetben meg mintha az űrben lennél.

    - A zene minősége. Hát igen. Ha az Audiotechnika m50x-et nézzük, mint 10/10, akkor ez 7.5/10 környékén van. Természetesen sok frekvencia meghal, a basszus okés, a mid kifejezetten jó, felső frekik oké. Nem kell csodát várni. Na mármost ami viszont itt számít, az az hogy tisztán hallod a számot az ANC miatt. Ez egy nagyon fontos dolog. Sokan kérdezik, hogy a sima Airpods 2 vagy ez. Én erre annyit tudok mondani, hogy a sima Iphone füles, habár hangzásvilágilag nincs messze, de ez ahhoz képest ég és föld. Ha igényeled azt hogy minőséget kapj a füledbe, nagy kbps-en hallgatod Spotin is a zenét, akkor ez a cucc emiatt jóval magasabbra helyezi a minőséget. Így összességében nekem ez máshoz képest 8/10 zene minőségét tekintve. Másrészt mivel fele akkora hangerő is elég egy számhoz hogy ne halld a környezetet, mint sima fülesnél, ezért például nem fájdul meg se a fejem se a fülem tőle.

    - A tartósság egy kérdés még nekem, erről később tudok majd véleményt alkotni. Jelenleg egy feltöltés simán bírja egész nap. Nem tudom a hibásodási arányt Airpods Pro-nál, minimálisan annyit tudok mondani, hogy nekem jelenleg Iphone 7-esem van, vigyázok rá, aksi is nagyon jól bírja pedig több mint 2 éves, rengeteg ismerősöm ilyenkorra már bedarálja a saját Iphone-ját. Így vélekedek az Airpods-ról is (persze ehhez szerencse is kell).

    - A másik, ami engem még aggaszt, hogy ez a kis cucc nagy könnyen ellopható. Kompakt, könnyű és bárki kirántja a füledből és elrohan. Nekem viszonylag nagy érték ez a cucc, amikor veszek ilyet nem tudom pótolni hip-hop, egy próbás dolog. Nem tudom másoknál volt-e már ilyen, de simán el tudom képzelni. Otthagyni nehezebb valahol azért (megáll a zene stb.).

    Összességében ha azt kérdezed megér-e 100k forintot a cucc, ha kiakarsz adni ennyi pénzt egy ilyen termékért, akkor az a válaszom hogy igen.
    Megéri-e Sennheisert Momentumot venni ehelyett? Meggondolandó. Ez nagyban emberfüggő - számomra a design nem jött be, de zeneileg többet ad (itt sem kell nagyon nagy csodát várni azért).
    Megéri-e ezt venni a sima Airpods helyett? Szerintem a sima Airpods egyáltalán nem éri meg csak amiatt mert nincs kábel. Érdemes elgondolkodni szerintem ha már kábel nélküli cuccot akarsz venni.
    Ha neked jó a kábeles füles vagy fejes, akkor megéri-e? Nem, egyáltalán nem. Sokkal jobbak vannak a piacon hangzásilag ha kábeles cuccot akarsz akár már fele áron is. Viszont azok fele ennyire sem kompakt cuccok.

    A vétel okai nálam a következőek voltak:
    - kábeles fülest gyorsan elhasználtam (2-3 hónap alatt mindig jött egy csere), az évente elég sokba jön már ki
    - 6-8 órát hallgatok munkában zenét és még 2-3-at úton. Sokszor közlekedés közben a sima füles élvezhetetlen volt a zajok miatt
    - Mixeléshez nagyon jó alternatíva egy profi fejes mellett
    - Ha használod Siri-t, akkor nagyon megkönnyíti az életedet
    - Sokkal több nő vesz észre :P (főleg a feleséged a következő havi takarítások során)

Új hozzászólás Aktív témák