Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz imibogyo #42 üzenetére

    Nem tudtam, hogy nálad a bölcsek köve... de így már nincs miről beszélni. 42.
    :D ;)

    Amúgy azért van ám élet a kettő között is. Pár gondolat az írásodhoz:
    1. Kisfogyira paneltáp: stimmel. Ez legtöbbször HTCP+NAS+akármiféle szerver ami általában sokat megy. Itt már nem jön ki a matek. 7/24-ben 10W egy évre 3500Ft. 3-4-5 év alatt kvázi kitermeli az árát egy ilyen nem túl drága konfig. Szóval azért számít itt is némi 10-20W-os különbség is.
    2. Aztán nekem is van agymenésem, már biztos olvasták itt páran tőlem 50x: én is legyintek "havipárszáz" Ft-ra sokszor, de tudatosan, esetileg. 10-ből 10 ember viszont reflexből szokta ami azt jelenti, hogy ők kb mindenre így reagálnak mert még soha nem szorozták ki 5 perc alatt. Minek tápcsere évi háromezerér', ugyanez a TV-re, Hifire, stb... így jön ki a régi példám, amikor 6-8 cuccra mértem 40-60W idle fogyasztás a lakásban.
    Idle=semmit se csinált, csak lógott a konnektorból napi 23 órát.
    60W=20k/év. "Aprópénz"
    3. Amit te paneltáp sávra írsz szvsz az már nem az. Nálam is panelről megy a HTPC, 180W, 80W kocka. Elég hozzá. Előtte normál "kiskonfignál" 120-130W kellett, ahhoz minden, csak nem kényelmes. Ezeknél is a peak van megadva, hosszú távon nehezen megy maxon, ráadásul ezek már passzívan se igen bírják 120-180W körül. Ezeknél már általában jobb egy kisebb ATX. Magyarul: nem csak a fogyi számít, itt már egyéb hátrányok is bejönnek, ár/hűtés/hang.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák