Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jettison

    tag

    válasz junpet #256 üzenetére

    Nem vállalok semmiféle felelősséget, azért amit írok. Én gyári rommal kértem a telefont, tehát MIUI 8.0.6.0, kínai stabil verzióval érkezett a Redmi 4 Prime. Nekem az alábbi procedúra működött WIN10 64bit alatt:

    1. kínai developer rom flashelése:
    - adb driver telepítése (a végén linkelt csomagban)
    - a fastboot ROM-ra van szükség, én az en.miui.com-ról töltöttem le (link)
    - az ott javasolt Flashtool nekem nem működött sehogy sem, nem ismerte fel a telefont. Megpróbáltam egy 2015-ös, ez nagy hiba volt, mert kinyírtam vele a wifi-t.
    - ami végül működött az egy 2016.03 havi FlashTool volt (a végén linkelt csomagban)
    - fontos, hogy download módban kell flashelni (Power&VOL+, majd itt kiválasztod, hogy download)

    2. bootloader nyitás
    - megkéred itt a jogosultságot a mi accout-odhoz
    - belépsz a telefonoddal a mi account-ba
    - legyen bent a SIM kártyád, amire kaptad az SMS megerősítést és legyen hozzárendelve az eszköz a telefonszámodhoz
    - find my device legyen bekapcsolva
    - developer options-ben engedélyezd az unlock bootloader-t
    - (és eseteg az USB debugging-ot?)
    - fastboot-ba lépsz a telefonnal (Power&VOL-)
    - unlock tool-lal értelemszerűen nyitod a bl-t (csomagban)
    - developer options-ban az unlock status-nál ellenőrizheted, hogy sikerült-e

    3. twrp telepítése
    - fastboot-ba lépsz
    - az általam használt twrp a csomagban
    - c:\adb-be bemásolod a twrp.img-t
    - nyitsz egy cmd-t
    fastboot flash recovery twrp.img
    fastboot boot twrp.img

    4. EU developer rom telepítése innen
    - belépsz a twrp-be
    - ellenőrizd, hogy gépre dugva, tudsz fájlokat másolni a telefonra
    - én mindent wipe-oltam kivéve a microSD-t, mert az nem volt benne épp
    - felmásolod a megfelelő rom-ot a telefonra (vagy microSD-re)
    - feltelepíted
    - utána én még wipe-oltam a cache-t és a dalvik-ot
    - reboot
    - ha kell root jog, akkor ugyanígy flash-elsz utána egy SuperSU zipet (csomagban) (itt már nyilván nem wipe-olod a system-et és a data-t...) (nekem ez csak újraindítás után flash-elve működött)

    5. újraindít
    6. örül

    Némi kezdeti rakoncátlankodástól (lassan válaszolt a rendszer pár percen keresztül) eltekintve eddig szuperül működik az EU dev rom. Ha másért nem a kínai appok kigyomlálása és a natív Gapps miatt is megéri feltenni.
    Amit még elrontottam, hogy először kínai stabil rom-ról próbáltam unlock-olni, amivel azt értem el, hogy nem tudtam feloldani a telefon PIN-jét... Egyszerűen megváltozott...:D

    És a végére az ígért csomag, amik a számomra működő eszközöket tartalmazzák.

Új hozzászólás Aktív témák