Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Puma K

    veterán

    válasz Chrys_ #25 üzenetére

    Azért ennyire nem kell dramatizálni, hogy "3440*1440-hez kevés (persze nem very low részletesség mellett, akkor talán megvan)." :D

    Saját mérések: [link], [link], 5120x2880 + 3840x2160

    Habugi fórumtárs mérése 3440*1440 felbontással: [link]

    Neki is és nekem is G-Sync monitorunk van, és ezek a beállítások eléggé messze vannak a "very low"-tól az FPS értékek is játszhatóak.

    "Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

  • lricsi420

    csendes tag

    válasz Chrys_ #25 üzenetére

    Egy pár játékhoz talán elég 1440p@144hz hez. Én 1080 ti-al jatszom 1440p ben. Online kompetitiv jatekoknal elég soknál sikerült elérni 130-160 fps kozotti erteket. Persze nem volt minden beallitas maxra huzva. Single jatekolnal ultran, bakapcsolt Effektekkel 60-80 fpst hoz szinte minden uj aaa jateknal.

  • Sanya

    nagyúr

    válasz Chrys_ #31 üzenetére

    Sehol? :)

    A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

  • Puma K

    veterán

    válasz Chrys_ #31 üzenetére

    Az 1080 ti nem elég 1440p-re részen akadtam meg igazán és arra reagáltam... átestem a ló túloldalára :K

    (#40) arn

    Ezt mindenki tudja magának tesztelni, hogy mennyit gyorsult-lasult a kártyája egy-egy driver cserénél.

    De itt egy videó a témával kapcsolatban:

    Nvidia Nerfing 10-Series With New Drivers?... Nope - videó

    A különböző verziójú driverek között nem ritka az eltérő érték egy mérés-teszt után.

    Redditen mindig csinálnak mérést a legutóbbi és a legújabb driver-al:

    Driver 417.71 FAQ/Discussion

    Korábban sem lassította szándékosan az Nvidia a régebbi kártyákat.
    Egyszerűbb volt annyit tenni, hogy hivatalosan már nem támogatják az X éve megjelent szériát.

    Csak vannak szériák amik felépítésükből adódóan rosszabbul öregednek az újabb grafikus motorok alatt. Lásd Nv 780 Ti vs AMD 290X .

    Ráadásul rengeteg embernél van-lesz még Pascal kártya (az eladott bányászkártyáknak is köszönhetően + a bányászokra támaszkodva felhalmozott raktárkészletek amit akkor még "szezonban" nem vittek el mert bedőltek a bányák), mivel az RTX széria túlárazott és ebből adódóan simán sejthető az, hogy nem fogy úgy mint pl az előző GTX 10-es széria.

    Avagy az emberek inkább kitartanak a Pascal-nál míg meg nem jön a következő generáció, ami már egy jobb alternatíva lehet mint az RTX 20-as széria.

    Itteni fórumtárssal arra jutottunk, hogy szintetikus tesztekben egyértelműen el tud lépni a 2080 az 1080 Ti-től, de játékokban azaz a valós gyakorlatban már más a helyzet.

    Mert míg a 2080-hoz képest az 1080 Ti kiegyensúlyozott teljesítményt nyújt játékokban, addig a 2080 hol alatta hol felette van FPS értékekben az 1080 Ti esetén. De ez az ingadozás idővel megszűnhet ha a driverek is finomodnak az RTX 20-as széria esetén.

    Milyen mérést láttál ahol az 1080 Ti nem éri el néhol a 2070 szintjét sem?

    [ Szerkesztve ]

    "Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz Chrys_ #31 üzenetére

    A képfrissítésnek továbbra sincs túl sok köze a framerate-hez.

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

  • Puma K

    veterán

    válasz Chrys_ #53 üzenetére

    Az RTX széria megjelenése előtt rá voltam készülve a két frontos VGA vásárlásra 350-ig bezárólag, hogy ha majd később a boltok polcaira is kerülnek az adott modellek, akkor veszek egyet.

    Mert az akkori 1050 Ti még 1920x1080@60Hz felbontásban jó volt, de megjelenítőt cseréltem a várakozás közepette és 2560x1440@165Hz+G-Sync-re váltva már legyilkolta a felbontás a kis kártyát számomra elfogadható grafikai részletesség-kinézet mellett...

    Akkor úgy voltam, hogy vagy egy új EVGA Hybrid FTW3 GTX 1080 Ti vagy egy természetesen szintén új EVGA GeForce RTX 2080 FTW3 ULTRA a megcélzott vadak annak függvényében, hogy mit mutatnak a tesztek-mérések szerte a neten az új széria esetén.

    Végül arra jutottam több forrásból táplálkozva míg a teszteket vártam, hogy újonnan egy Hybrid FTW3 1080 Ti már nem éri meg a 320k Ft-os körüli árát.

    Aztán jöttek a tesztek a 2080-ról és nem volt egyértelmű előnye minden esetben az 1080 Ti-vel szemben. Vagy ha volt is akkor nem túl acélosan hagyta maga mögött.

    Plusz a Ray Tracing nem győzött meg annyira, hogy ez egy nyomós érv legyen a számomra. Főleg úgy, hogy 2 cím volt ami támogatja: Battlefield V és Shadow of the Tomb Raider.

    Csak nálam a BF széria a Bad Company 2-nél volt utoljára érdekes, a feltámasztott TR-ből meg a 2013-as avagy "első kiadás" volt az amit aktívan játszottam a multi-online része miatt... amit viszont az utána jövő 2 részből kihagytak(?!).

    Szóval ezen tapasztalatok-élmények alapján jutottam arra, hogy 1080 Ti is jó lesz nekem egyelőre.

    Abból viszont már nem volt valami sok lehetőség... így a webshopok-üzletek kínálatát látva a hardver apró felé fordult a tekintetem, ahol dobozos, bolti garancia papíros MSI Gaming X 1080 Ti-n megakadt a szemem az akkori viszonyokhoz képest barátságos árazást kapott.

    Szóval valóban ekkora árkülönbséggel nem érte volna meg az a + FPS.

    (#56) arn

    Ez egy jó példa hogy milyen különbségek lehetnének a 2 generáció között, de a Vulkan egymagában nem valami elterjedt megoldás.

    Így inkább a DX11-12 világában maradva amit a játékcímek jelenetős többsége használ azt mondom jelen állás szerint így 2019. januárjában, hogy ráérek majd később váltani az 1080 Ti-ről az RTX 20 utáni szériánál valamire, és nem volt gond az álláspontom szerint most sem, hogy 2080 helyett 1080 Ti-t vettem.

    Az alacsony szintű optimalizáció szerintem minden kártyának-konfignak betesz mert ott már majdnem mindegy milyen vasad van a VGA-n felül.

    Az RT-t meg 2 cím támogatja jelen állás szerint.
    Az egyik a BF V ami engem hidegen hagy, a másik a Tomb Raider lenne de ahhoz meg szeptember óta nem jött ki a patch amit ígértek. Szóval igazán 1 cím van ami számomra érdektelen.

    (#58) Synthwave

    [Slow motion] 240Hz vs 144Hz vs 120Hz vs 60Hz - Monitor refresh rates

    [Slow motion] 240Hz vs 144Hz vs 120Hz vs 60Hz - CS:GO

    Online lövöldéknél számít igazán a kettő együtt.
    Hiába van akár 240Hz-es megjelenítőd, ha a géped csak 50-et tud kitolni magából.

    "Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

Új hozzászólás Aktív témák