Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Puma K

    veterán

    válasz Cifu #5 üzenetére

    "...1440p-re Radeon VII vagy RTX 2070..."

    Vagy aki 1440p-ben játszik és minimum 144Hz-re képes megjelenítővel annak:

    GTX 1080 Ti, RTX 2080 és majd később Radeon VII.

    (#8) M107

    Milyen információ szerint mondod azt, hogy jövőre jön a PS5?

    Az előző évben miután kiderült az RTX széria árazása nem kevés ember lépte meg azt, hogy leépítette az addigi asztali gépét netező géppé vagy áttért laptopra és vett mellé valamilyen konzolt.

    Ebből a példából kiindulva és hogy a Sony 2018. december 31-én jelentette be, hogy 91.6 millió eladott konzollal (sima PS4 és a másik 2 fajta) büszkélkedhetnek, simán meg merem kockáztatni, hogy 2020-nál előbb nem jön konzol mert nem érdekük ameddig a jelenleg is elérhető generáció ilyen jól fut.

    Azt a részt is kétesnek látom, hogy csúnyább lenne a konzolos grafika a PS4Pro/XboxOneX-en. Maximum stabil 30 vagy 60-al fut akár 2160p-ben.

    (#18) Pepeeeee

    Forrás nélkül még mindig nehezen hihetőek az általad tett kijelentések.

    A képfeltöltésen felül még a forrás linkelést lenne jó ha megtanulnád.

    [ Szerkesztve ]

    "Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

  • Puma K

    veterán

    válasz Chrys_ #25 üzenetére

    Azért ennyire nem kell dramatizálni, hogy "3440*1440-hez kevés (persze nem very low részletesség mellett, akkor talán megvan)." :D

    Saját mérések: [link], [link], 5120x2880 + 3840x2160

    Habugi fórumtárs mérése 3440*1440 felbontással: [link]

    Neki is és nekem is G-Sync monitorunk van, és ezek a beállítások eléggé messze vannak a "very low"-tól az FPS értékek is játszhatóak.

    "Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

  • Puma K

    veterán

    válasz Chrys_ #31 üzenetére

    Az 1080 ti nem elég 1440p-re részen akadtam meg igazán és arra reagáltam... átestem a ló túloldalára :K

    (#40) arn

    Ezt mindenki tudja magának tesztelni, hogy mennyit gyorsult-lasult a kártyája egy-egy driver cserénél.

    De itt egy videó a témával kapcsolatban:

    Nvidia Nerfing 10-Series With New Drivers?... Nope - videó

    A különböző verziójú driverek között nem ritka az eltérő érték egy mérés-teszt után.

    Redditen mindig csinálnak mérést a legutóbbi és a legújabb driver-al:

    Driver 417.71 FAQ/Discussion

    Korábban sem lassította szándékosan az Nvidia a régebbi kártyákat.
    Egyszerűbb volt annyit tenni, hogy hivatalosan már nem támogatják az X éve megjelent szériát.

    Csak vannak szériák amik felépítésükből adódóan rosszabbul öregednek az újabb grafikus motorok alatt. Lásd Nv 780 Ti vs AMD 290X .

    Ráadásul rengeteg embernél van-lesz még Pascal kártya (az eladott bányászkártyáknak is köszönhetően + a bányászokra támaszkodva felhalmozott raktárkészletek amit akkor még "szezonban" nem vittek el mert bedőltek a bányák), mivel az RTX széria túlárazott és ebből adódóan simán sejthető az, hogy nem fogy úgy mint pl az előző GTX 10-es széria.

    Avagy az emberek inkább kitartanak a Pascal-nál míg meg nem jön a következő generáció, ami már egy jobb alternatíva lehet mint az RTX 20-as széria.

    Itteni fórumtárssal arra jutottunk, hogy szintetikus tesztekben egyértelműen el tud lépni a 2080 az 1080 Ti-től, de játékokban azaz a valós gyakorlatban már más a helyzet.

    Mert míg a 2080-hoz képest az 1080 Ti kiegyensúlyozott teljesítményt nyújt játékokban, addig a 2080 hol alatta hol felette van FPS értékekben az 1080 Ti esetén. De ez az ingadozás idővel megszűnhet ha a driverek is finomodnak az RTX 20-as széria esetén.

    Milyen mérést láttál ahol az 1080 Ti nem éri el néhol a 2070 szintjét sem?

    [ Szerkesztve ]

    "Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

  • Puma K

    veterán

    válasz Chrys_ #53 üzenetére

    Az RTX széria megjelenése előtt rá voltam készülve a két frontos VGA vásárlásra 350-ig bezárólag, hogy ha majd később a boltok polcaira is kerülnek az adott modellek, akkor veszek egyet.

    Mert az akkori 1050 Ti még 1920x1080@60Hz felbontásban jó volt, de megjelenítőt cseréltem a várakozás közepette és 2560x1440@165Hz+G-Sync-re váltva már legyilkolta a felbontás a kis kártyát számomra elfogadható grafikai részletesség-kinézet mellett...

    Akkor úgy voltam, hogy vagy egy új EVGA Hybrid FTW3 GTX 1080 Ti vagy egy természetesen szintén új EVGA GeForce RTX 2080 FTW3 ULTRA a megcélzott vadak annak függvényében, hogy mit mutatnak a tesztek-mérések szerte a neten az új széria esetén.

    Végül arra jutottam több forrásból táplálkozva míg a teszteket vártam, hogy újonnan egy Hybrid FTW3 1080 Ti már nem éri meg a 320k Ft-os körüli árát.

    Aztán jöttek a tesztek a 2080-ról és nem volt egyértelmű előnye minden esetben az 1080 Ti-vel szemben. Vagy ha volt is akkor nem túl acélosan hagyta maga mögött.

    Plusz a Ray Tracing nem győzött meg annyira, hogy ez egy nyomós érv legyen a számomra. Főleg úgy, hogy 2 cím volt ami támogatja: Battlefield V és Shadow of the Tomb Raider.

    Csak nálam a BF széria a Bad Company 2-nél volt utoljára érdekes, a feltámasztott TR-ből meg a 2013-as avagy "első kiadás" volt az amit aktívan játszottam a multi-online része miatt... amit viszont az utána jövő 2 részből kihagytak(?!).

    Szóval ezen tapasztalatok-élmények alapján jutottam arra, hogy 1080 Ti is jó lesz nekem egyelőre.

    Abból viszont már nem volt valami sok lehetőség... így a webshopok-üzletek kínálatát látva a hardver apró felé fordult a tekintetem, ahol dobozos, bolti garancia papíros MSI Gaming X 1080 Ti-n megakadt a szemem az akkori viszonyokhoz képest barátságos árazást kapott.

    Szóval valóban ekkora árkülönbséggel nem érte volna meg az a + FPS.

    (#56) arn

    Ez egy jó példa hogy milyen különbségek lehetnének a 2 generáció között, de a Vulkan egymagában nem valami elterjedt megoldás.

    Így inkább a DX11-12 világában maradva amit a játékcímek jelenetős többsége használ azt mondom jelen állás szerint így 2019. januárjában, hogy ráérek majd később váltani az 1080 Ti-ről az RTX 20 utáni szériánál valamire, és nem volt gond az álláspontom szerint most sem, hogy 2080 helyett 1080 Ti-t vettem.

    Az alacsony szintű optimalizáció szerintem minden kártyának-konfignak betesz mert ott már majdnem mindegy milyen vasad van a VGA-n felül.

    Az RT-t meg 2 cím támogatja jelen állás szerint.
    Az egyik a BF V ami engem hidegen hagy, a másik a Tomb Raider lenne de ahhoz meg szeptember óta nem jött ki a patch amit ígértek. Szóval igazán 1 cím van ami számomra érdektelen.

    (#58) Synthwave

    [Slow motion] 240Hz vs 144Hz vs 120Hz vs 60Hz - Monitor refresh rates

    [Slow motion] 240Hz vs 144Hz vs 120Hz vs 60Hz - CS:GO

    Online lövöldéknél számít igazán a kettő együtt.
    Hiába van akár 240Hz-es megjelenítőd, ha a géped csak 50-et tud kitolni magából.

    "Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

Új hozzászólás Aktív témák